Cu copiii in Thassos

Vacanta mea/ impresii de vacanta

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Sindrom » Vin Feb 19, 2016 11:39 pm

SI a stat in scoica sau un landou?
Sindrom
Fan Thassos
 
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Apr 19, 2014 9:24 pm
Has thanked: 166 times
Been thanked: 1347 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde alinaantonia » Mie Mar 02, 2016 3:21 pm

Sindrom scrie:SI a stat in scoica sau un landou?



A stat in scoica atat in masina cat si pe plaja :D , chiar a fost mai cuminte decat acasa :lol:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
alinaantonia
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Iun 19, 2014 7:43 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 26 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde oprea_kata » Lun Apr 04, 2016 10:43 am

Buna tuturor,

Sunt noua pe forum. Dorim sa mergem in Thassos la inceput de septembrie si am nevoie de ajutorul vostru.
Familie 4 pers: 2 adulti + 2 copii (4 si 6 ani).
Ce urmaresc: plaja fina si neaglomerata, intrare lina in apa. Cazarea la studio sau ceva asemanator (sa putem pregati si lua micul dejun in camera).

Imi puteti da cateva cazari in astfel de conditii?

Multumesc frumos!
oprea_kata
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mar 30, 2016 10:22 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Sindrom » Lun Apr 04, 2016 10:47 am

Eu doar aici am fost: Summer Dreams Studio in Skala Potamia. Indeplineste cerintele voastre si stiu ca are si apartament pentru a nu va inghesui intr-o camera mica. Liniste e chiar daca sunt geamuri si la strada, distanta pana la plaja e de circa 10 minute mers pe jos.

Pentru plaje mai puteti incerca si Portho Vathi, Paradise Beach, plaja din Potos (numai stiu ce denumire are).
Sindrom
Fan Thassos
 
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Apr 19, 2014 9:24 pm
Has thanked: 166 times
Been thanked: 1347 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde drumetul » Mie Apr 13, 2016 9:44 pm

oprea_kata scrie:Buna tuturor,

Sunt noua pe forum. Dorim sa mergem in Thassos la inceput de septembrie si am nevoie de ajutorul vostru.
Familie 4 pers: 2 adulti + 2 copii (4 si 6 ani).
Ce urmaresc: plaja fina si neaglomerata, intrare lina in apa. Cazarea la studio sau ceva asemanator (sa putem pregati si lua micul dejun in camera).

Imi puteti da cateva cazari in astfel de conditii?

Multumesc frumos!

Incearca Elsa Haus in apropiere de Potos. viewtopic.php?f=6&t=50
drumetul
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mar 12, 2014 4:44 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 58 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde drumetul » Mie Apr 13, 2016 10:01 pm

drumetul scrie:
oprea_kata scrie:Buna tuturor,

Sunt noua pe forum. Dorim sa mergem in Thassos la inceput de septembrie si am nevoie de ajutorul vostru.
Familie 4 pers: 2 adulti + 2 copii (4 si 6 ani).
Ce urmaresc: plaja fina si neaglomerata, intrare lina in apa. Cazarea la studio sau ceva asemanator (sa putem pregati si lua micul dejun in camera).

Imi puteti da cateva cazari in astfel de conditii?

Multumesc frumos!

Elsa Haus are apartamente cu chicineta si e aproape de plaja San Antonio, 300 m, si plaja Psili Amos, aprox 3 km, ambele cu nisip si intrare lina in apa. Si preturi ok. Detalii pe forum Thassos la Delphinash sau pe mp.
drumetul
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mar 12, 2014 4:44 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 58 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Subaru » Joi Iun 02, 2016 9:29 am

Elekon - in Skala Panagia, 100 m de plaja Golden Beach, foarte curat si civilizat.
Subaru
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Iul 27, 2015 9:17 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 4 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde skiouros » Dum Iun 19, 2016 2:06 pm

Buna tuturor. In curand vom pleca in Thassos cu bebe de 1a2l si bunica. Atat copilasul cat si bunica au indicatie de regim hiposodat. In camera avem posibilitatea sa pregatim ceva pe o plita electrica. Cum ma sfatuiti sa fac cel mai bine ca sa nu ii tin pe borcanele de bebelusi si sa folosesc cat mai putin plita? Ce restaurante childfriendly stiti, aveti experiente, recomandari? Vom fi cazati in Kinira. Multumesc!
skiouros
 
Mesaje: 13
Membru din: Dum Iun 19, 2016 1:46 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 73 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde HHR » Dum Iun 19, 2016 2:54 pm

Nu stiu dar mi`ai dat o ideie; sa o tarasc pe mama sotiei in Thasos. Nu`i cer decat sa puna la benzina si jumate din cazare (sunt grof, ce pana mia !). Apartinatuarea s`ar ocupa de al micu` care`i inca lactofag si socroshenia de ala mare care`i omnivor. Starea asta de lucruri mi`ar spori considerabil gradele de libertate pe insula. As pleca de dimineata, ca un tata responsabil, sa nu disloc degeaba un volum de aher din camera. M`as intuarce pe seara, obosit, cu cate ceva pentru apartinatori, o inghetata, neshte beri ..etc. Vreo doua saptamani in ritmul asta m`ar pune pe piciuare. :mrgreen:
As tine si un jurnal: "Cu suacra`n thassos".
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde skiouros » Dum Iun 19, 2016 3:52 pm

Mno tulai, ce s-a mai distrat socrosenia cand i-am citit raspunsul tau, HHR :), adaugand: "Mno nu-i bai, om gasi un dumnicat de pita cu lapce sau sa-mi dai un fiteu si un labos c-oi tranti niste liptie cu miere, ca au bugata"..
skiouros
 
Mesaje: 13
Membru din: Dum Iun 19, 2016 1:46 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 73 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Ade » Dum Iun 19, 2016 6:30 pm

skiouros scrie:Buna tuturor. In curand vom pleca in Thassos cu bebe de 1a2l si bunica. Atat copilasul cat si bunica au indicatie de regim hiposodat. In camera avem posibilitatea sa pregatim ceva pe o plita electrica. Cum ma sfatuiti sa fac cel mai bine ca sa nu ii tin pe borcanele de bebelusi si sa folosesc cat mai putin plita? Ce restaurante childfriendly stiti, aveti experiente, recomandari? Vom fi cazati in Kinira. Multumesc!

Multe din cele servite in taverne se pregatesc pe loc, puteti sa spuneti chelnerului sa nu puna sare in gratare, peste...salatele vin ne-dressinguite.
Probleme ar fi cu mancarurile pregatite din timp: musakale, ciorbe etc.
Poate gasiti pe langa voi o taverna care va place si reusiti sa negociati cu o seara inainte sa va faca ceva.

Vacanta placuta si... Ai grija de soacra! :P
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Silviaaa » Lun Iun 20, 2016 2:37 pm

Eu anul trecut am fost cu bebe exact dupa ce am inceput diversificarea, asa ca la restaurant comandam mancare in functie de ce manca si bebe , in general legume la gratar caci se faceau pe loc, carne/peste la gratar , salate , fructe si iaurt luam de la supermarket iar dimineata micul dejun in camera .
Apropo de soacra , noi anul trecut am fost cu ei , cu gandul ca ne ajuta si pe noi cu cei mici , dar de unde ...urla cel mic ca din gura de sarpe cand il lua in brate :lol: cum se apropia de el urla , iar fetita mai mare nu vroia deloc sa stea, desi acasa statea fara probleme cand o lasam ocazional . Din pacate la noi nu s-a potrivit planul de acasa :wtf: Anul asta mergem fara socrii :D
Silviaaa
Fan Thassos
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Aug 10, 2015 9:46 pm
Has thanked: 930 times
Been thanked: 374 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde skiouros » Lun Iun 20, 2016 3:40 pm

Multumesc pentru sugestii! Vom cauta taverne care au in meniu felurile mentionate de voi si vom incerca sa vorbim cu ei sa nu puna sare unde e posibil, sper sa nu li se para prea complicat. Cu soacra e o placere sa mergem in vacanta, nu se pune problema :wave: Vacanta placuta tuturor!!
skiouros
 
Mesaje: 13
Membru din: Dum Iun 19, 2016 1:46 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 73 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iun 22, 2016 7:05 am

Silviaaa scrie:dar de unde ...urla cel mic ca din gura de sarpe cand il lua in brate :lol: :D


Vezi ca te triseaza! Ca sa aiba o vacanta de huzur ciupea copilul de fund cand i l puneai in brate si d'aia tipa copilul. Pb il ai vazut urme de ciupituri dar ai dat vina pe tantari. Ai grija! Habar nu ai ce poate naste mintea unei soacre.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Sindrom » Dum Iun 26, 2016 10:21 am

Mai am si eu o intrebare. Cum e cu adaptarea la schimbarea de mediu pentru un om mic de 4-6 luni?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Sindrom
Fan Thassos
 
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Apr 19, 2014 9:24 pm
Has thanked: 166 times
Been thanked: 1347 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Insula Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 197 vizitatori