Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Aug 05, 2019 4:34 pm

Nu l simparizez deloc pe Lazarus, dar ieri mi a plăcut. Priveam la un post de televiziune cum Turnătorul Petrov bătea câmpii despre cum si ce a gresit johannis in gestionarea tragediei de la Caracal. La un moment dat Lazarus il întreabă, dar el ce a făcut când in mandatul lui 20 eleve au fost răpite, violate si santajate sa se prostitueze. Petrov recurge la "arma" lui, dandu se mare, Lazarus, esti prea mic pentru un subiect asa de mare! Atunci s a dezlănțuit Lazarus spunându i ca lumea nu mai e asa credula sa mai puna botu la lacrimile lui, draga stolo! L a intrebat de ce Bercea mondial a luat 70 NUP uri? Si mai multe pe care nu le mai tin minte. A încercat Petrov sa insaileze ceva dar avea un nod in gât. La ultima intrebare a lui Lazarus, știați că elevele alea santajate au fost folosite si la Deveselu, asa cum reiese din dosarul inaintat si judecat de instanță!? Turnătorul Petrov a mormăit un nu stiu, din vârful buzelor după care s a ridicat părăsind studioul. Petroave, Petroave, nu mai esti cine erai. Nu mai poti prosti lumea. Si asa zi mersi ca s au mai gasit câțiva creduli care sa te trimită în parlamentul european. Nu pun link pt ca cei ce sunt interesați il vor cauta si l vor găsi, iar puținii aia care mai cred in Turnătorul Petrov nu l vor deschide chiar dacă apare mare cât ecranul.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Aug 06, 2019 11:51 am

De ce se merge cu Șora la manifestație, pentru înlăturarea comuniștilor de la putere? Păi conform zicalei, cui pe cui se scoate.


Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Aug 07, 2019 8:30 am

Femeie de 81 de ani, amendată că a mers prea încet pe trecerea de pietoni
https://www.digi24.ro/stiri/actualitate ... ni-1170077
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Aug 08, 2019 8:38 am

Cand te mână spiritul de turma si nu ți mai folosesti mintea, devii cel puțin ridicol. Vad pe net cum un politist, cu burtă ce i adevărat, desface ventilele de la rotile bicicletei unui adolescent. Cum la modă e să înjuri poliția, au postat membrii turmei tot felul de înjurături și vorbe jignitoare la adresa polițistului. Dacă în locul adolescentului ala ar fi fost fiul meu eu i as fi mulțumit polițistului si mi aș fi dat pumni in cap ca nu am reusit sa mi educ cum trebuie copilul si i am pus viata in pericol. Bicicleta aia nu avea nici un fel de frână, asa cum nu au marea majoritate a bicicletelor de genul ăla. Legea menționează cu ce trebuie să fie dotate bicicletele pt a putea circula pe drumurile publice. Dar o lăsăm dracu de lege! Gândim in ce pericol se punea adolescentul respectiv folosind in trafic o bicicletă fără frâne. Polițistul respectiv posibil să i fi salvat viața. Dar de când au pus si prostii mana pe smartfoane cu care pot să filmeze s au transformat în formatori de opinie.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Joi Aug 08, 2019 10:46 am

Comuniștii au avut întotdeauna o problemă cu proprietatea privată. Pentru ei proprietatea privată rămâne un moft. De aia și emit păreri imbecile.
Ei sunt genul de boșorogi care-ți zgârie mașina cu cuiul doar fiindcă ți-ai permis să o parchezi pe locul pe care el crede că l-a moștenit de la unchi'su Burebista(mare dac, mare rromân).
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Aug 08, 2019 11:40 am

damblagiu scrie:Cand te mână spiritul de turma si nu ți mai folosesti mintea, devii cel puțin ridicol. Vad pe net cum un politist, cu burtă ce i adevărat, desface ventilele de la rotile bicicletei unui adolescent. Cum la modă e să înjuri poliția, au postat membrii turmei tot felul de înjurături și vorbe jignitoare la adresa polițistului. Dacă în locul adolescentului ala ar fi fost fiul meu eu i as fi mulțumit polițistului si mi aș fi dat pumni in cap ca nu am reusit sa mi educ cum trebuie copilul si i am pus viata in pericol. Bicicleta aia nu avea nici un fel de frână, asa cum nu au marea majoritate a bicicletelor de genul ăla. Legea menționează cu ce trebuie să fie dotate bicicletele pt a putea circula pe drumurile publice. Dar o lăsăm dracu de lege! Gândim in ce pericol se punea adolescentul respectiv folosind in trafic o bicicletă fără frâne. Polițistul respectiv posibil să i fi salvat viața. Dar de când au pus si prostii mana pe smartfoane cu care pot să filmeze s au transformat în formatori de opinie.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk


Bai bine ca era un politist d'asta cu burta de la noi si nu un politist d'ala comunist din Grecia care se pisa in vremuri apropiate pe proprietatea omului care incalca legea:
"Greece stands accused of victimising drivers of foreign-registered cars - hitting them with huge fines and confiscating their vehicles for no reason." (am invatat recent sa caut si am gasit cu mouse-ul meu negru sursa asta de incredere care se cheama BBC:http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/4760314.stm ) ... de i-a corectat UE pentru pedepsele disproportionate din legislatia lor (http://news.bbc.co.uk/2/shared/bsp/hi/pdfs/06_03_06_cashman.pdf). Da' cica si englejii ie niste comunisti cateodata, cand li se pare lor ca circuli periculos li se cam falfaie de proprietatea ta :
"They can also seize a vehicle if they think it’s:
being driven by someone who does not have a proper licence or insurance
dangerously, illegally or obstructively parked
broken-down or abandoned" (https://www.gov.uk/stopped-by-police-while-driving-your-rights/when-the-police-can-seize-your-vehicle - n-am mai verificat sursa ca am zis ca daca are gov.uk e suficient, chiar daca mouse-ul e doar cu negru)

In copilarie si mie mi-a luat un militian ventilele ambelor roti pentru ca eram cu bicicleta in parcul Herastrau ... N-am zis nimic si dupa ce a plecat mi-am scos ventilele de rezerva din trusa, am dat la pompa si am plecat mai departe.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2561
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 12776 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Aug 08, 2019 12:01 pm


Vezi tu poze!? Pe vremea aia copii erau crescuți mai responsabili. Cand făceam cate o boacănă ne asumăm consecintele. Dacă răspundeam ironic in clasă imi asumam riscul sa mi tragă profu' o castană. Nu dam fuga la tata sa i spun, tatăăă! profu X mi a dat o castană!. Si tata era om cu scaun la cap, daca i as fi zis imi trăgea si el una, ce ai mai făcut mă!? Când am ieșit în '89 s a tras cu gloanțe reale. Nu ne am mai plâns că ne a modificat ADN ul. În rest, multi formatori de opinie. App de numerele de la mașină. Sunt țări "ca afara" unde, pt anumite încălcări ale legii, iti confiscă "toată privata" nu numai numerele.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Joi Aug 08, 2019 12:26 pm

Personajul Goe în unele momente e chiar adorabil.
Mai ales atunci când semnalizează.
Sau când îi lipsește originalitatea.
Nasol e când îl apucă istericalele.
De aia e bine să nu-i pomenești niciodată de mariner.


mere.jpg

pere.jpg
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Aug 12, 2019 10:41 am

Te doare capul cu ancheta de rahat. Anchetatorii dau presei informații trunchiate, false, unele chiar ridicole, iar presa le ia de bune.
Mai nou, de câteva zile suntem avertizați că anchetatorii se vor apuca sa spargă "gropile betonate" de parcă ar sapa pe fundul Gropii Marianelor. Ca vor aduce un excavator. Ce dracu sa faca cu excavatorul ala!? Sa distrugă tot pe acolo? Volumul de sapatura nu e asa mare incat sa necesite asa ceva iar finețea sapaturii implica o săpare manuală, la cazma. Betonul de pe fundul gropilor e preparat manual, la lopată, în cel mai bun caz cu un malaxor (betoniera) de 125 L. E un beton de maxim B 150. Il spargi si cu cuiu. Ce dracu sa faci cu piconul de pe utilaj!? Asta si in contextul in care spargerea betonului trebuie sa fie una foarte fină ca sa nu degradezi eventualele probe aflate în si sub beton. Acolo trebuiesc niste săpători profesioniști, la cazma cum ar fi gropari din cimitire si cativa necalificați care sa manipuleze roabele. Sapatorii vor evaza gropile si le vor taluza in asa fel incat malurile sa nu se prăbușească pe fundul gropilor. Necalificații vor cara pământul rezultat si l vor depozita intr un loc unde sa nu încurce. In faza a doua niste muncitori cu picamăre electrice de mici dimensiuni se vor apuca sa spargă butonul de pe fundul gropilor. Toate astea supravegheate si coordonate de anchetatori de specialitate, nu stiu cum s or numi ei.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Aug 14, 2019 11:36 am

Ce făcurăți bă rezistenților!? Sări GRECO la gâtul Germaniei că e plină de corupționen si nu implementează recomandările date. Asta e țara aia ca afară de care vorbiți?

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Aug 15, 2019 12:30 pm

Cineva care a urmărit festivitățile din Constanța stie daca turnătorul Petrov a participat alături de foștii lui colegi? Sa întâlnit cu cei pe care i turna la Securitate?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde April » Joi Aug 15, 2019 1:33 pm

Dambla, ce de lume cunoști!? Sunt complet pe dinafară, e așa de bine fără uitat la TV...
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9340
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31078 times
Been thanked: 28920 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Aug 15, 2019 1:42 pm

April scrie:Dambla, ce de lume cunoști!? Sunt complet pe dinafară, e așa de bine fără uitat la TV...
Poti folosi fb ul, sau ziarul tipărit. La cel din urmă ai avantajul ca ai si cu ce spala geamurile

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Aug 15, 2019 2:00 pm

Pune mi April postarea la loc, de ce ai sters o?
Ce, tu nu l cunosti pe Turnătorul Petrov!? Un om de mare valoare.....după unii. Va rămâne în analele istoriei.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde April » Joi Aug 15, 2019 9:05 pm

N-am șters nimic. Ai dat în mania persecuției?!
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9340
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31078 times
Been thanked: 28920 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 146 vizitatori