Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Joi Mar 01, 2018 6:21 am

iuliangrecu scrie:
teo scrie:alta cretinitate

Asta-i pt samsari, care oricum se vor descurca, nu le înregistrează pe numele lor..


si ce urmeaza? duminicle cu circulatia numerelor cu sot/fara sot?

iuliangrecu scrie:
pozeDECAT scrie:Multumim din inima pentru grija ce ne-o purtati tovarasa Kovesi! Glorie carmacilor!

Eu sunt fan Kovesi & Liiceanu, sper sa nu ma zburați de pe aici..

nu acum :mrgreen: dar canalul o sa ne manance :lol:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Mar 01, 2018 8:29 am

iuliangrecu scrie:
pozeDECAT scrie:Multumim din inima pentru grija ce ne-o purtati tovarasa Kovesi! Glorie carmacilor!

Eu sunt fan Kovesi & Liiceanu, sper sa nu ma zburați de pe aici..

Fiecare cu sensibilitatea lui. Si mie imi parea candva ca Liiceanu e o lumina, acum cred ca a scris aia cu apelul catre lichele uitandu-se in oglinda, punand ghilimele cand vrea sa minta elegant si justificat ... Si eu pe vremuri am fost mare fan Ion Ratiu (ca sa reiau ca si el ideea atribuita gresit lui Voltaire ca voi lupta pentru dreptul tau de a nu fi de acord cu mine) . Din pacate, Iliescu s-a dovedit mai #rezistent in fata opiniei publice asa ca pana la urma a reusit sa ne apere de mosierii aia care stateau gata sa ne fure pamanturile si de industriasii aia batrani si hulpavi cre pofteau la mormanele noastre de fier vechi. La vremuri noi frici noi, dusmani noi, asa de multi incat nu mai avem timp sa ne si punem intrebari. Vad ca Tudorel a zis vreo 20 dar tot corul laudator a replicat "decat" ca nu e bine, nu e clar, e nelegitim si netemeinic dupa care au inchis usa in nas fara sa mai si explice tot in 20 de puncte (cum era normal), ca sa intelegem si noi astia carcotasi ce anume e netemeinic. M-ar interesa sa stiu daca falsificarea de probe nu e reala, daca cenzura procurorilor asupra raportului de inspectie judiciara nu e reala, daca intr-adevar un dosar DNA costa de n ori mai mult decat un dosar de procuror normal, daca e normal ca "paradirea" sa fie aparata si chiar laudata si neinvestigata. Daca e normal sa spui ca in tara unde vrem echilibrul puterilor in stat, adica una se controleaza pe cealalta, e normal ca cineva sa fie sfidator si sa nu se prezinte la audierile uneia dintre puteri, in timp ce invers nu se poate etc.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2561
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 12776 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde demential » Joi Mar 01, 2018 9:06 am

Hermannstadt & Iarna = ... de toata jena :(
https://www.digisport.ro/fotbal/cupa-ro ... ica-400310
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9338
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19850 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Joi Mar 01, 2018 9:49 am

demential scrie:Hermannstadt & Iarna = ... de toata jena :(
https://www.digisport.ro/fotbal/cupa-ro ... ica-400310


de kkt nu de toata jena!
de kkt ca traficul in intreg orasul sa fie blocat doar pentru ca o turma de oi si sluga puscariasa vin in oras
de kkt ca se face caz pe un sport a carui traditie in oras era limitata la divizia b(soimii) sau sustinuta de nicusor(inter). nici acum nu mi-e clar cum actuala echipa e declarata privata si sustinuta de 19 investitori cand "principalul investitor" si presedinte al clubului este director la o firma a primariei!
de kkt ca nu se renunta la prostia si vechitura aia de stadion din mijlocul orasului. daca se vrea stadion sa-l faca undeva in afara, pe langa autostrada, nu in centru!
de kkt ce a devenit fotbalul romanesc.
de kkt si cei care l-au adus aici! inclusiv televiziunile!
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Mar 01, 2018 10:04 am

[quote="iuliangrecu"
Eu sunt fan Kovesi & Liiceanu, sper sa nu ma zburați de pe aici..[/quote]

Nu dispera Grecule! Suntem in secolul 21, orice boala se trateaza. Hai la o ciorba de burta. A diversificat meniul cu carne la garnita, o minunatie.

Si mie imi parea candva ca Liiceanu e o lumina


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=y_kakVAmiZM[/youtube]

Nici pe vremea "grupului de dialog social" nu eram indragostit de el. Eu sunt mai narcisist, asa! Mai destept, frumos si modest decat mine nu sa ecsita.......sau poate ca am invatat din cartea sfanta sa nu-mi fac zeu din chip cioplit!? Si despre Coposu, la vremea respectiva spuneam ca greseste, desi eram fan. In dorinta lui de a creste partidul a permis inscrierea multor "oameni" din fosta securitate devenita intre timp forta ce va mana in lupta. Au sapat partidul din interior ducand pana la distrugerea lui. In rest, va doresc sa deveniti slujirea pura, dar sa nu explodati de ziua iubirii.
Ultima oară modificat de damblagiu pe Joi Mar 01, 2018 10:12 am, modificat de 2 ori în total.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde demential » Joi Mar 01, 2018 10:10 am

teo scrie:de kkt si cei care l-au adus aici! inclusiv televiziunile!

ce vina avem noi? Noi am solicitat amanarea meciurilor...
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9338
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19850 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Mar 01, 2018 10:19 am

teo scrie:nu acum :mrgreen: dar canalul o sa ne manance :lol:


Hai mai Teo! Ziceai ca o sa ma manance pe mine. Acum te sucisi!? Eu nu am ce canal sa fac aici la mine ca sa te trag mai aproape. Poate, doar sa mi trag si eu canalizarea de la casa pana in strada, ca au venit astea cu teava prin fata portii
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Joi Mar 01, 2018 10:22 am

demential scrie:
teo scrie:de kkt si cei care l-au adus aici! inclusiv televiziunile!

ce vina avem noi? Noi am solicitat amanarea meciurilor...


:lol:
nu ma refeream la situatia de ieri. ce-a fost ieri e o picatura in ocean. m-am referit la modul general, la ce a ajuns fotbalul romanesc.
si da, voi televiziunile ati facut vedete pe toti puscariasii. si in loc de sport discutati despre ce partz a mai facut o nulitate printr-un nustiuce campionat si mai de kkt decat cel din romania!

btw, voi ca post, aveti vina cat carul in alta parte :mrgreen: de aia va si injura lumea pe pagina de fb dedicata sportului respectiv :lol:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Joi Mar 01, 2018 10:24 am

damblagiu scrie: Poate, doar sa mi trag si eu canalizarea de la casa pana in strada, ca au venit astea cu teava prin fata portii


deci esti cu privata in fundu' curtii? :mrgreen: oh, am uitat, doar ai pus si o poza cu ea :lol:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Mar 01, 2018 10:26 am

teo scrie:deci esti cu privata in fundu' curtii? :mrgreen: oh, am uitat, doar ai pus si o poza cu ea :lol:


Ce sa-i faci Teo!? Urla teleormanul in noi! Vara e bine. Mai nasol acum, iarna. D'aia nu fac excese. Mananc o data la doua zile.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Mar 03, 2018 4:08 pm

Bai, iese clem sa ne spuna ca a colaborat bine cu DNA si cu institutiile statului. Pai e fix ca in bancul cu bula si profesoara cu care avea o relatie sexuala! Ea il f... la cap si pe el il durea in cur. Pai noi ne repeziram sa il predam pe Guccifer, iar ei se grabira sa-l scoata din Romania pe ala care-l ucise pe Teo Peter. Praful sa se aleaga de politicienii lasi, corupti, si nemernici, care permit asa ceva!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Sâm Mar 03, 2018 6:14 pm

damblagiu scrie:Bai, iese clem sa ne spuna ca a colaborat bine cu DNA si cu institutiile statului. Pai e fix ca in bancul cu bula si profesoara cu care avea o relatie sexuala! Ea il f... la cap si pe el il durea in cur. Pai noi ne repeziram sa il predam pe Guccifer, iar ei se grabira sa-l scoata din Romania pe ala care-l ucise pe Teo Peter. Praful sa se aleaga de politicienii lasi, corupti, si nemernici, care permit asa ceva!


ai uitat ca ne-au furat industria ca sa poata sa ne vanda tractoarele lor
si ce tractoare aveam odata...toate se desciocolau prin desertul african....pana si aia au renuntat sa le mai cumpere...
si roman-urile....pfuai ce camioane.....cum le dezghetau iarna cu foc din carpe dedesubtul lor....
mandrete de industrie... :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Sâm Mar 03, 2018 11:02 pm

Nu știu cum e cu deneauu, dar unii îs cîcați la cur dă teama lui.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Mar 04, 2018 10:48 am

teo scrie:ai uitat ca ne-au furat industria ca sa poata sa ne vanda tractoarele lor
si ce tractoare aveam odata...toate se desciocolau prin desertul african....pana si aia au renuntat sa le mai cumpere...
si roman-urile....pfuai ce camioane.....cum le dezghetau iarna cu foc din carpe dedesubtul lor....
mandrete de industrie... :mrgreen:


Iar arunci Teo fumigene? Intrebare; daca un american ar fi spart mail-ul lui Ponta, candidat la presedentie, americanii l-ar fi trimis doamnei Codruta sau domnului Augustin Lazar? Daca administratorul ambasadei romaniei in america ar fi condus beat, cu viteza si nu ar fi dat prioritate omorand un cetatean american, iar ai nostri l-ar fi scos pe furis din tara nu crezi ca ar fi trimis o flotila de F16 sa intoarca avionul cu administratorul de deasupra Atlanticului? Ba, cred ca si de deasupra Romaniei l-ar fi intors. Trump a schimbat pe cine a vrut vrerea lui si nu-l vazui pe Maior sa darame usa de la Casa Alba sa isi spuna si el parerea daca e bun sau nu cel schimbat. O parte din romanii din anii '50-'60 se prostituau pupand in cur pe stalin si poporul rus, libertate ne-au adus. Mai tarziu, multora au inceput sa le fie rusine de ce au gandit si exprimat atunci. In prostia lor nu intelegeau ca apara interesele, nelegitime legal si moral, a unora. Acum, o parte din romani se prostitueaza in fata americanilor sub alte lozinci. Ce sa zic!? lasa fumigenele!

Nu știu cum e cu deneauu, dar unii îs cîcați la cur dă teama lui


Pai de instantele de judecata e normal sa le fie frica HHeRe, nu de deneul tau! Sau nu mai avem nevoie de instante ca o incurca pe doamna Codruta, asa cum spuse ca a cam incurcat-o CCR-ul!? Pai atunci ce sa ne mai incurcam cu instantele!? Da-le dracu, sa se duca la munca, vorba unui filosof, primar de sector si membru PSD! Rezolvam cu procurorii ca si ei sunt magistrati. Ba, da-l dracu si de parlament, ca tot procurorii ne rezolva si cu legile! As merge mai departa si as da-o dracu si de presa ca tot deneaul tau ne rezolva cu un departament de presa al lor. Ne fereste sa se intample ce se intampla la Slovaci acum cateva zile. Ne spune frumos deneaul tau prin departamentul lui de presa cine e penal si cine nu si traim feiciti pana la adanci batraneti ca asa ne invata si in cartea sfanta, fericiti cei saraci cu duhul Ce conteaza ca au inceput sa iasa la lumina niste lucruri groaznice pt buna functionare a statului de drept, tocmai din unitatea de elita, asa cum o numea doamna. Daca iese dom presedinte si ne spune ca niste penal s-au unit sa faca, pe dracu sa-i ia, e suficient. Dormim linistiti ca la FNI, ca DNA-ul ne vegheaza somnul si are grija sa nu ne trezeasca cineva, ca noi insine slabe sperante.

L.E. Teo! Sa nu ai impresia ca reactia mea este determinata de "sustinerea" doamnei Codruta de catre ambasador. Aceiasi reactie as fi avut-o si daca spune ca e naspa cu doamna la carma dna. Ceva pa stilul, lasa-ne bre in pace sa ne vedem de necazurile noastra!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Dum Mar 04, 2018 11:18 am

Dambla, io numa constatam că politicienii îs cîcați pă ei, de teama deneaului. Crecă la această mare cantitate de rahat se adaugă și frustrarea că, iată, se face un și ceva în care nu le-a ieșit nici-o mișcare. Ba modifică, ba dau în spate, mai scot niște babe știrbe în fața cotroceniului, mai dau o rectificare bugetară, mai pun un premier sau o premieră, mai zice Dragnea cîte ceva, mai dau vine pă statu lu paralel, un soroșism ceva ...plm, joc dă glezne.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 141 vizitatori


cron