Incendii în Thassos, 2016 – relatări LIVE

Vacanta mea/ impresii de vacanta

Re: Thassos LIVE

Mesaj necititde DarkLordSith » Dum Sep 11, 2016 3:00 am

Thassos arzand! 10.09! :(

ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine

Trimis de pe al meu ONE E1003 folosind Tapatalk
DarkLordSith
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Iun 30, 2014 10:18 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: Thassos LIVE

Mesaj necititde demential » Dum Sep 11, 2016 4:13 am

Pana dimineata sper sa se stinga toate incendiile :(
Sper sa ma trezesc din acest vis urat si sa aveti voi dreptate, sa nu fie ars nimic, sa fie doar cativa boscheti arsi si atat...
Maria, Delphinash, toti cei care sunt acum in Thassos... mult noroc !
ForumThassos.RO.jpg
04.09 - 12.09 / Lefkada / Nikiana / 2 persoane - 1 masina / plecare din Bucuresti intre 2:00 AM-3:00 AM/ Kulata / @Mairene
05.09 - 11.09 / Thassos / Sk. Rachoniu / 2 persoane - 1 masina/ plecare din Ploiesti 00.30 AM / Makaza /@carprom
06.09 - 14.09 / Thassos / Astris / 2 persoane - 1 masina / plecare din Bucuresti / Makaza / @getodacu
08.09 - 14.09 / Thassos / Skala Potamia /8 persoane / 3 masini / plecare din Bucuresti / Makaza /@IonutN
08.09 - 16.09 / Kefalonia /8 persoane / 2 masini / plecare din Bucuresti @3 p.m./ Makaza /statii pe masini @romeohit
08.09 - 13.09 / Thassos / Skala Potamia /8 persoane / 3 masini / plecare din Bucuresti / Makaza /gabimok
10.09 - 18.09 / Thassos / Limenas / 8 persoane - 2 masini / plecare din Bucuresti / Makaza / @florentinaa.ag
10.09 - 18.09 / Thassos / Potos / 4 persoane - 1 masina / plecare din Ploiesti / Makaza / @coniss
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9341
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22408 times
Been thanked: 19851 times

Re: Thassos LIVE

Mesaj necititde Maria » Dum Sep 11, 2016 5:36 am

Din discutiile unor prieteni pe fb: langa theologos inca arde si este foarte aproape dr sat, asteapta ca la ora 7 sa vina din nou elicopterele sa arunce cu apa. Fara pericol Potos-ul.
repet, info fb
Imagine
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Thassos LIVE

Mesaj necititde Maria » Dum Sep 11, 2016 6:15 am

Fum si cenusa adusa de vant. Ace de pin arse pe jos. Vantul tot bate puternic ImagineImagine
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Thassos LIVE

Mesaj necititde callatis06 » Dum Sep 11, 2016 6:30 am

Ma bucur ca mai sunt si vesti oarecum bune.
Sa speram ca ziua de azi va fi una definitiva in lupta cu flacarile.
Avatar utilizator
callatis06
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 698
Membru din: Lun Iul 07, 2014 2:58 pm
Localitate: Mangalia
Has thanked: 8456 times
Been thanked: 3925 times

Re: Thassos LIVE

Mesaj necititde callatis06 » Dum Sep 11, 2016 7:40 am

Să schimbăm tonul discuțiilor într-un registru puțin mai optimist: bondărelu' cum o fi dormit? :crazy:
Avatar utilizator
callatis06
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 698
Membru din: Lun Iul 07, 2014 2:58 pm
Localitate: Mangalia
Has thanked: 8456 times
Been thanked: 3925 times

Re: Thassos LIVE

Mesaj necititde Maria » Dum Sep 11, 2016 7:49 am

Pe surse, a dormit afara din curte, pregatit sa fuga in caz de mai rau.
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Thassos LIVE

Mesaj necititde mirpre » Dum Sep 11, 2016 7:55 am

mda, probabil limba romana nu e suficient de bogata pentru a raspandi panica. si eu inteleg, ca multi altii, ca atunci cand zici au ars kazaviti, aliki, theologos, au ars localitatile cu totul si nu tufisurile de langa. nu stiu daca dezinformarea panicarda foloseste cuiva, in orice caz nu turistilor care sunt speriati ca sa fuga de pe insula lasandu-si vacanta neterminata si nici localnicilor care pierd venituri. pacat. sa speram ca pana la urma incendiile vor fi stinsa si atunci se va vedea si dimensiunea tragediei. daca constat ca exagerarile au fost neintemeiate, eu voi pleca de aici. panicarzi si umflatori de dezastre am si la televizor, pot sa dau pe realitatea de exemplu daca vreau sa vad penibil.
mirpre
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Sep 10, 2016 10:22 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Thassos LIVE

Mesaj necititde GopyPri » Dum Sep 11, 2016 8:05 am

Dimineata arata mai bine in Potos. Se vede fum inspre Teologus dar mult mai putin comparativ cu aseara.
Deasupra Potosului e cer senin. ( nu m-am prins inca cum pot atasa poze)
Are cineva info referitoare la aglomeratia de la ferryboat?
GopyPri
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Sep 10, 2016 10:25 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Thassos LIVE

Mesaj necititde Maria » Dum Sep 11, 2016 8:53 am

Au deschis drumul spre Theologos. Si trec elicoptere.
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Thassos LIVE

Mesaj necititde Maria » Dum Sep 11, 2016 9:36 am

Seful meu zice ca au ars o casa si o taverna in Aliki - taverna Gorgona si ca situatia e mai grava decat in 85. In Thimonia a ars o casa...
Un cunoscut care are casa in Aliki (nu pe plaja, ci undeva printre maslini, in sus) zice ca nici nu stie daca a ars sau nu.
Dupa 12 o sa merg (nici nu stiu in ce directie) sa vad ce a ars. Colegii din Limenaria zic ca arde la Sf Dumitru - din Kalivia spre Kastro. Ca se intorsese focul si au crezut ca daca a trecut noaptea a trecut si pericolul, dar ca acuma arde din nou. In continuare bate vantul si nici un strop de ploaie.
Nu e pericol in Potos. Noaptea trecuta au stat si pompieri si localnici, pregatiti sa intampine incendiul.
Nu stiu care e situatia in Prinos, aseara nu era bine. Se zvonea ca arde din nou in Aliki.
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Thassos LIVE

Mesaj necititde demential » Dum Sep 11, 2016 11:02 am

Skala Prinos, acum 2 ore.
SkalaPrinos.jpgSkalaPrinos2.jpg
*Sursa Maria Kypraiou de la Porto Prinos din Skala Prinos
Aliki, ieri.
Aliki1.jpgAliki2.jpgAliki3.jpgAliki4.jpgAliki5.jpg
*Sursa Dimitris Ntagiamas
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9341
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22408 times
Been thanked: 19851 times

Re: Thassos LIVE

Mesaj necititde demential » Dum Sep 11, 2016 11:05 am

Potos, acum 20 minute.
T1.jpgT2.jpg
*Sursa : Taverna Irene
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9341
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22408 times
Been thanked: 19851 times

Re: Thassos LIVE

Mesaj necititde Alina.Petrea » Dum Sep 11, 2016 11:22 am

mirpre scrie:mda, probabil limba romana nu e suficient de bogata pentru a raspandi panica. si eu inteleg, ca multi altii, ca atunci cand zici au ars kazaviti, aliki, theologos, au ars localitatile cu totul si nu tufisurile de langa. nu stiu daca dezinformarea panicarda foloseste cuiva, in orice caz nu turistilor care sunt speriati ca sa fuga de pe insula lasandu-si vacanta neterminata si nici localnicilor care pierd venituri. pacat. sa speram ca pana la urma incendiile vor fi stinsa si atunci se va vedea si dimensiunea tragediei. daca constat ca exagerarile au fost neintemeiate, eu voi pleca de aici. panicarzi si umflatori de dezastre am si la televizor, pot sa dau pe realitatea de exemplu daca vreau sa vad penibil.


bine ca ai zis-o tu asa frumos ! daca arde vegetatia de la aliki, acest ADMIN care prin definitia lui nu trebuie sa influenteze ci doar sa administreze, greseste crunt cand declara aici mai sus :
demential scrie: Eu de exemplu daca vad ca la Aliki a ars vegetatia, scriu "A ars Aliki".

inteleg beneficiile voastre financiare ca mergeti in concediu si nu platiti ce mancati ca scrieti pe un forum despre ei, dar nu ti se permite sa fi tampit si retardat sa scri ca a ars o localitate cand de fapt din ce sti tu, e doar vegetatia dimprejur
ba reportere de scandal cu stirile voastre bomba SENZATIONAL ! ANDRA E SUPI !!!
si-mi voi permite sa vb urat pt ca ma scoti din toti saritii.
NU ! nu ti se permite sa scri asa ceva ! NU ESTE NORMAL CE AI DEclARAT !!!! esti un admin de forum, nu formator de opinie. scrie tu acolo ca arde, lumea pleaca, afacerile pe care tu le lauzi si le faci reclama si le pui sticker in vitrina pierd si mai mult ! pentru ca lumea pleaca ca ai scris tu ca "A ars aliki"
dati demisia ! nu iti faci jobul bine aici pe forum ! alta e treaba ta ! sa-ti fie rusine !
Alina.Petrea
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Aug 04, 2016 9:34 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 24 times

Re: Thassos LIVE

Mesaj necititde teo » Dum Sep 11, 2016 11:34 am

fiindca eu chiar #imipermit :mrgreen:

critica trebuie sa fie constructiva nu cu ridicari de poale in cap
live-ul s-a transformat in ”scandal in baicului”
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Insula Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 192 vizitatori