Impresii de calatorie (18+)

Re: Impresii de calatorie (18+)

Mesaj necititde Sindrom » Vin Feb 02, 2018 1:44 pm

Ultima data cand l-ai vazut pe aifon intreg?

Sau ai ramas fara el :)
Sindrom
Super Fan Thassos

Has thanked: 163 times
Been thanked: 1228 times

Re: Impresii de calatorie (18+)

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Feb 02, 2018 7:13 pm

HHR scrie:Mi-am luat aifon

Vine seful la mine astazi cu o falca-n cer si una-n pamant si zbiara:
– Am auzit ca ai poze indecente pe iPhone cu fiica mea! E adevarat?
– Da, insa nu e ceea ce crezi.
– Nu? Dar atunci ce e?
– E un Samsung Galaxy…
“A fost iar joi si maine este vineri,
A mai trecut o miercuri dupa marti,
Luni a plecat cand toti eram mai tineri,
Duminica si sambata, visati!”
iuliangrecu
Super Fan Thassos

Has thanked: 10948 times
Been thanked: 8372 times

Re: dinoffside

Mesaj necititde HHR » Sâm Feb 17, 2018 12:08 am

Nu dețin date concrete despre sanctificarea numitului Valentin și cu atît mai puțin despre obiceiurile pe care mentalul colectiv le-a legat de persoana dînsului. Am înțeles că trebuie să cumperi un cadou persoanei pe care o iubești. Treaba pare relativ simplă pentru necelibatari. Obligația ce incumbă acestora, sub aspectul subiectului pasiv, este simplă. Trebuie să cumpere un cadou soției. De ce ? Pentru că se prezumă că fiecare soț își iubește soția. Nu voi face discuții asupra naturii acestei prezumții. Așa merg lucrurile. Dacă ești căsătorit și nu-ți iubești soția ești, potrivit folclorului feminin: nesimțit, porc, bețiv ordinar, nerecunoscător ... ș.a.m.d. Dacă ești căsătorit și iubești altă femeie treaba e mai simplă, ești doar curvar, pentru că o femeie care iubește un bărbat căsătorit este calificată de toate femeile căsătorite drept curvă. Desigur, problema este susceptibilă de nuanțări, dar nu este momentul și locul pentru excursuri de acest gen. Am plecat spre mall să cumpăr cadou aparținătoarei. În deschidere, îmi iau o carte, ca să nu am discuții cu mine însumi despre faptul că nu mi-am luat ceva de sfîntul Valentin. Apoi, mă bag în autoservire. Mă gîndesc să iau ceva flori. Totalmente banal, oricine poate să ia flori unei femei.În plus, florile sînt moarte. Văd o grămadă de orhidee vii. Adică în glastre. Sînt peste o sută de orhidee la intrare. O hemoragie de orhidee. Fiecare al treilea bărbat ia o orhidee. Treaba este uzată moral. Mă și văd stînd ca boul, la ușă, cu orhideea în brațe. Clișeu. Trec pe lîngă cărți. Nu, nu se poate. Carte mi-am luat eu. O să zică că nu am fantezie, că nu am fost în stare să iau altceva decît mi-am luat mie. Merg la raionul de sport. Nu, nu e genul. Electrice. Nu, din astea avem. În plus, sînt scumpe. Mobilier, pas. Veselă. Nu, o să creadă că e un reproș mascat. Lenjerie intimă. Nu se cade, am depășit vîrsta legală. Parfumuri & stuff. Categoric, nu. Nu vreau să zgîndăresc vreo alergie ori, .mai rău, să generez întrebări de genul ... da cine folosește parfumul ăsta de îți place ? Pastă de dinți, apă de gură, periuță electrică. Niet, asta i-am luat acum doi ani. Textile. Nu, nu știu cît poartă. Ciocolată și pernuță roșie în formă de inimă. Exclus, e mai clișeu decît orhideea. Alimente avem. Pește. Nu, nu mîncăm pește decît în weekend și pînă atunci se strică. Sfeclă roșie. E rotundă și roșie. Se pretează și ca formă și ca culoare. Merg la raion. Produsul lipsește din stoc. În locul sfeclei zac cîteva ridichi negre. Nu, exclus. O doamnă mi-a zis că ridichea neagră găurește stomacu. Risc un dosar de ucidere din culpă sau, dacă procurorul este zelos, poate fi un omor cu intenție indirectă și nici nu pot să sper la o suspendare sub supraveghere. Las copiii pă drumuri și soacra înlăcrimată. Mă las păgubaș. Mai bine citesc cartea ce mi-am cumpărat-o și i-o povestesc pe scurt. Un cadou inedit, cu valențe culturale.
HHR
Consilier

Has thanked: 13409 times
Been thanked: 15629 times

Anterior

Înapoi la Bloguri