SPORT

Dispozitive mobile, bancuri, sport, animale de companie, shopping, etc.

Re: SPORT

Mesaj necititde damblagiu » Mie Ian 12, 2022 5:43 pm

Acum, că am terminat treaba pot scrie mai pe larg. Doamna Kerkyra vă urmăresc și apreciez postările dumneavoastră încă de pe vremea softpedia. Postarea de azi însă m-a cam băgat în ceață.
ca incurajati participarea infectat

Informația asta o aveți din surse credibile, chiar dacă nu sunt cele oficiale? Sau poate confundați nevaccinarea cu infectarea!? Sunt două lucruri diferite. Vaccinarea nu-ți garantează ne infectarea. O persoană vaccinată se poate infecta și poate trasmite virusul ca și o persoană ne vaccinată. Numai testul poate oferi garanția ne infectarii dar nici ăsta nu e sigur 100%
(unde sunt si copii

Atunci când se vrea sensibilizarea cititorului se folosește asocierea asta de cuvinte. Să înteleg că vă temeți că un jucător de pe teren ar putea infecta un copil din tribune? Sau vă referiți la copii de mingii? Eeee, ăștia din urma nu sunt chiar copii.

https://www.youtube.com/watch?v=58ucNxwRTJI

ca sustineti minciuna in declaratii..

Deocamdată nu e un lucru dovedit. Eu nu m-aș hazarda să acuz fără o hotărâre oficială că altfel risc să fiu doar o persoană care răspândește știri false.
În ce privește postarea mea la care faceți aluzie eu nu am spus nici că e bine, nici că e rau ce a făcut Djokovici. La vremea aia instanța nu se pronunțase. Eu doar am apreciat solidaritatea sârbilor ca popor, lucru pe care la noi îl întâlnești din ce în ce mai rar. Noi am reușit să-i stricăm o festivitate lui Simona Halep doar că nu ne plăcea Firea. Am ajuns ca o parte dintre noi să o huiduim pe Halep in Canada pentru că a atras atenția unor personaje că la un meci de tenis nu se strigă așa cum se procedează la unul de fotbal, mai ales că se strigau obscenități chiar dacă președintele le-a definit drept opinie politică. Eu zic să nu ne mai urâm așa mult și să nu ne mai lăsăm dezbinați de ură că atunci putem fi manipulați ușor.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: SPORT

Mesaj necititde pozeDECAT » Mie Ian 12, 2022 7:35 pm

@dambla, cred ca aia cu copiii se referea la activitatile pe care Djokovic le-a desfasurat in Serbia DUPA ce a fost testat pozitiv. Sau asa cred eu ca a vrut sa zica @kerkyra :angel: ...
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: SPORT

Mesaj necititde damblagiu » Mie Ian 12, 2022 8:43 pm

pozeDECAT scrie:@dambla, cred ca aia cu copiii se referea la activitatile pe care Djokovic le-a desfasurat in Serbia DUPA ce a fost testat pozitiv. Sau asa cred eu ca a vrut sa zica @kerkyra :angel: ...


Probabil. Lăsând gluma la o parte, nu sunt fan Djokovici. Nu mă interesează activitatea lui în afara competițiilor de anvergură și de când cu pandemia lu' pește nici astea nu prea le mai urmăresc. Eu nu am vrut decât să scot în evidență unitatea unui popor și faptul că împărțirea noastră, a românilor în tabere pro și contra a orice a atins cote de neimaginat. Sa ajuns să-i urască vegetarienii pe cei ce mănâncă și carne că din cauza lor distruge vaca stratul de ozon. Aceștia din urmă îi urăsc pe vegani pentru că, nu mai țin minte ce. Și uite așa ajungem să mergem pe stradă privindu-ne cu ură unul pe celălalt. Se va ajunge să simțim nevoia de a urâ pe cineva. Nu vom mai putea trăi fără ură. Ura asta e molipsitoare. Dacă simt că unu mă urăște instinctiv îl urăsc și eu. Nu contează motivul. Poate fi unul pueril. Despre asta era postarea mea.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: SPORT

Mesaj necititde pozeDECAT » Mie Ian 12, 2022 9:56 pm

Da, numai ca sustinerea aia sarbeasca a fost vanturata dintr-un pur spirit agresiv-nationalist si politicianist ... sariti baaaa ca-l arestara pe Nole, baa! Si sare Milosevici doi ala numit Vukovici sa-l cheme pe ambasador, sa se dea rotund natiunii pentru ce? Pentru ca n-a respectat Nole regula pe care o stia si pe care o respectau toti ailalti de venira cu racheta in sacosa in Australia. S-a suparat poporu' sarb ca a mintit Nole in acte si-l discrimineaza papistasii aia ... Din punctul meu de vedere, destul de penibil. La fel de penibil ca in situatia aia inversa, unde chiar era nevoie de raspuns de sus, in cazul de-l aminteai si tu, cu Coltescu. Dar nu prea pot fi comparate, chit ca ai dreptate ca reactia de la noi a fost jalnica la treaba cu arbitrul.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: SPORT

Mesaj necititde damblagiu » Mie Ian 12, 2022 10:10 pm

Vad ca insiști. Bănuiesc că atitudinea conducătorilor noștri în cazul Colțescu e mai pe placul tău. Iti respect părerea dar prefer atitudinea sârbilor.
Cât despre supărare a sârbilor pe Djokovici nu avem noi de unde o sti și e bine așa. Rufele se spală în familie.
Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: SPORT

Mesaj necititde pozeDECAT » Mie Ian 12, 2022 11:43 pm

damblagiu scrie:Vad ca insiști. Bănuiesc că atitudinea conducătorilor noștri în cazul Colțescu e mai pe placul tău.

Dimpotriva! Ai citit exact pe dos ce am spus. Eu am spus ca reactia sarbilor e la fel de penibila cum a fost reactia romanilor (cei cu scuzele) la chestia cu Coltescu, care era insa pe invers fata de sarbi. Am si comentat negativ reactia, la momentul respectiv, chiar aici pe forum ... viewtopic.php?f=102&t=1076&start=60#p84325
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: SPORT

Mesaj necititde damblagiu » Joi Ian 13, 2022 1:04 pm

pozeDECAT scrie: Eu am spus ca reactia sarbilor e la fel de penibila


Exagerată, deplasată aș mai fi putut accepta dar penibilă nu pot, oricât de penibil aș fi perceput de către alții. Hai să reducem situația la una micro. Mergem împreună cu biclele iar tu, din neatenție lovești cu ghidonul oglinda retrovizoare a unei mașini parcate pe dreapta. Proprietarul începe să țipe la tine. Eu aș fi penibil dacă aș interveni și i-aș spune pe un ton mai apăsat, hai băi, ce țipi așa!? Îți plătește paguba și gata! Aș fi penibil? Ar trebui să fiu de partea dreptății și peste țipetele ăluia să-ți mai zic si eu, hai măi Poze, dă-o naibi de treabă!...de ce nu ești atent pe unde mergi!? Eu cred că în a doua situație aș fi penibil. Nici nu concep să fac așa ceva. M-aș simți aiurea mult timp după, chiar dacă doar aș asista la conflict fără să intervin.
Între timp am trecut cu privirea și peste fapte. Cei care înfierează îl înfierează doar pe Djokovici. Nu am văzut încă pe nimeni care să se refere la bâlbâielile autorităților Australiene. Mie îmi cam miroase a luptă politică acolo. Asta nu-l exonerează pe Djokovici de vreo vină reală și nici nu "lipesc" reacția sârbilor la asta. Sârbi au reacționat firesc, dupa parerea mea, apărându-și pe unul de al lor.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: SPORT

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Ian 13, 2022 8:33 pm

damblagiu scrie:
pozeDECAT scrie: Eu am spus ca reactia sarbilor e la fel de penibila

Sârbi au reacționat firesc, dupa parerea mea, apărându-și pe unul de al lor.

De aici provine diferenta dintre noi. Eu cred ca sarbii n-aveau a zice absolut nimic daca unul de-al lor a incalcat niste reguli in alta tara sau pentru ca a fost prins cu o minciunica sau doua. Pentru ca scandalul nu era pentru ca era el sarb si discriminat din cauza asta ci pentru ca nu s-a conformat regulilor. E ca si cum in urma cu 30 de ani s-ar fi oparit americanii ca l-au descalificat pe McEnroe pentru ca se purta urat pe teren ... https://www.youtube.com/watch?v=-_2rjocv-Jo
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: SPORT

Mesaj necititde damblagiu » Joi Ian 13, 2022 9:01 pm

pozeDECAT scrie: Eu cred ca sarbii n-aveau a zice absolut nimic daca unul de-al lor a incalcat niste reguli


În exemplul meu imaginar și tu ai încălcat niște reguli. "Je suis Sârb" și voi acționa așa ca în exemplu dat, chiar peste voința ta. Habar nu am dacă asta e o trăsătură nativă sau dobândită. Înclin să cred că e puțin din fiecare. Acum gata cu subiectul ăsta că nu mă mai interesează. Căutam o zi propice plimbării cu bicla. Nu am mai fost cam de mult și simt nevoia. App. Chiar dacă vei trece la distanță de mașinile parcate voi avea eu grijă să te împing să-i rupi vreuneia oglinda.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: SPORT

Mesaj necititde damblagiu » Vin Ian 14, 2022 6:57 pm

Gata bă băieți, vorba unui fost președinte, s-a făcut dreptate. Dacă justitia nu anulează decizia de suspendare a vizei lui Djokovici acesta va pleca acasă și minim trei ani nu va mai putea călca pământ Australian. Bănuiesc acum că Djokovici e ocupat cu procesul, viza și alte d'astea. Nu a auzit încă declarația CTP ului cum că nu-i va mai urmarii meciurile de acum încolo. Altfel ar fi ieșit și el cu o declarație că nici el nu va mai urmarii emisiunea "Cap limpede"
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Anterior

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


cron