Plimbari cu bicicleta

Re: Plimbari cu bicicleta

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Dec 31, 2020 4:34 pm

M-a alergat @damblagiu azi pe malul lacului si mai in sus. Admirand noi pirloagele si mlastinile din jurul Dambovitei, ne-am explicat unul altuia care este rolul planului de urbanism in scoaterea din circuitul agricol si introducerea in intravilan ...
L. 350/2001:
Art. 47 (1)
(1)Introducerea în intravilanul localităţilor a terenurilor agricole si a celor amenajate cu îmbunătăţiri funciare se face pe bază de studii urbanistice de PUG sau PUZ pentru care în prealabil a fost obţinut avizul privind clasa de calitate emis de Ministerul Agriculturii si Dezvoltării Rurale.
(2)După aprobarea prin hotărârea consiliului local a PUG si PUZ, primăriile sunt obligate să transmită hotărârea însoţită de documentaţia de aprobare a PUG si PUZ către oficiul de cadastru si publicitate imobiliară, în vederea actualizării din oficiu a destinaţiei imobilelor înregistrate în sistemul integrat de cadastru si carte funciară.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Plimbari cu bicicleta

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Dec 31, 2020 4:37 pm

Puteam sa dam la peste pescar la Lacul Morii.jpg dar am preferat sa pedalam si sa mai stam pe langa biciclete bicicletele pe Lacul Morii.jpg
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Plimbari cu bicicleta

Mesaj necititde damblagiu » Joi Dec 31, 2020 5:24 pm

Lasă-mă Poze cu articolele tale din lege, că bâcâie inima-n mine și acu' După ce ne despărțirăm trecui pe la terasă să îmi iau la revedere de la gașcă, până pe 2 ianuarie. Stătui vreo jumătate de oră, preț de 250ml de vin si plecai spre casă. Ajunsei și femeia îmi spuse, -Până stergi tu bicla mă duc să fac un duș. Băi, nici nu intră bine în baie că începu să țipe. M-am dat dracu, a dat drumu Nicușor Dan la apa clocotită de mi-a oparit femeia. Ia să vezi cum îmi petrec eu revelionul la spitalul de arși. Mă mai trimit ăștia cu ea și pe la spitale prin Belgia, îmi spusei în gând în timp ce deschideam ușa la baie. Femeia sta și se uita în oglindă.
-Ce ai măi de țipi așa!? -Lasă-mă naibi cu vaccinul lor cu 5G, că de când l-am făcut mă apucă așa din senin! Avea și Șoșoarcă aia dreptate, îmi raspunse supărată. Bă și acum bâcâie inima în mine.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Plimbari cu bicicleta

Mesaj necititde damblagiu » Vin Ian 01, 2021 2:55 pm

După o noapte de revelion cum n-am mai petrecut niciodată.......fără dans, fără puțină acțiune în spații deschise, doar cu mâncare și băutură, hotărâri să dau o tură cu bicla. Unde naiba să mă duc!? Dacă o iau încolo ajung în Chitila. În partea cealaltă dau de Bragadiru. Ambele în carantină de mă mai prind autoritățile și îmi mai dau drumu după 14 zile. Brusc îmi veni în minte o vorbă ce, de ceva timp mi-a creat un complex, Dumnezeu preferă lemnul și spațiile mici. Bă, ce naiba, eu sunt mai prost!? Toată lumea cunoaște preferințele lui Dumnezeu numai eu nu!? Subiectul îl voi dezvolta cu altă ocazie. Acu' fu Crăciunul, scăparăm de nenorocitul de douăzeci-douăzeci, hai să nu pângărim momentul. Pe scurt, plecai în cercetare să aflu și eu preferințele lui Dumnezeu.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Plimbari cu bicicleta

Mesaj necititde pozeDECAT » Vin Ian 01, 2021 3:58 pm

Cum ziceam ieri, daca mergeai acu' 200 de ani (cind eram mai tineri ;) ) la Sf. Elefterie vechi, ai fi mers pe o insula ...
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Plimbari cu bicicleta

Mesaj necititde pozeDECAT » Mar Feb 09, 2021 12:03 am

Am iesit pentru vreo 2 km in linie dreapta pe harta, dus-intors. Probabil vreo 5 km in total dar m-au trecut toate apele si mi-au iesit ochii cu rotitele astea ...
bicicleta in pasaj Grivitei.jpg
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Plimbari cu bicicleta

Mesaj necititde damblagiu » Mie Feb 24, 2021 5:06 pm

pozeDECAT scrie:Am iesit pentru vreo 2 km in linie dreapta pe harta

Păi, hai sâmbătă, dacă e vremea propice să ieșim și pe asfalt nu numai pe hârtie. Să o stăpânești sănătos. Cel putin e sexi
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Plimbari cu bicicleta

Mesaj necititde Tabby » Mie Feb 24, 2021 5:11 pm

damblagiu scrie:
pozeDECAT scrie:Am iesit pentru vreo 2 km in linie dreapta pe harta

...Cel putin e sexi



:lolno: :lolno: :lolno: asta remarcasem si eu : ar fi buna pentru mine sa invat sa merg , cred :think:
"... nu m-am născut în Grecia, ci cred că Grecia s-a născut în mine..."
Avatar utilizator
Tabby
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 642
Membru din: Mar Feb 21, 2017 2:03 pm
Localitate: Bacau
Has thanked: 5672 times
Been thanked: 4603 times

Re: Plimbari cu bicicleta

Mesaj necititde damblagiu » Mie Feb 24, 2021 5:32 pm

Tabby scrie: ar fi buna pentru mine sa invat sa merg , cred :think:


Nu e bună că nu i se pot atașa roți ajutătoare.
Dar, ti-am promis că la prima întâlnire forumthassos te învăț eu să mergi chiar de ar trebui să alerg până mi dau duhu. Numai să aiba Dumnezeu milă de noi să ne scoată din necazul ăsta
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Plimbari cu bicicleta

Mesaj necititde pozeDECAT » Mie Feb 24, 2021 9:38 pm

damblagiu scrie:
pozeDECAT scrie:Am iesit pentru vreo 2 km in linie dreapta pe harta

Păi, hai sâmbătă, dacă e vremea propice să ieșim și pe asfalt nu numai pe hârtie. Să o stăpânești sănătos. Cel putin e sexi

Ar fi o idee buna. Dar, cum am zis, sporul e mic cu rotile astea si tu depeni iute din picioare si ai si roti mari. Iar o sa-mi sara inima din piept ... In plus, inca n-am reusit sa ajung la baietii aia de la Decathlon ca i-ar trebui un reglaj de schimbator, pe pinioanele cele mai mici incepe sa se auda cum rontaie lantul. Si cred ca am si ceva probleme cu vreo coroana sparta in butuc, ca la viteza mai mare incepe a se auda "tac-tac-tac", ca si cum e vreo bila netrebnica. Deci nu pot sa promit decat o plimbare intr-un ritm batranesc in conditiile astea.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Plimbari cu bicicleta

Mesaj necititde damblagiu » Mie Feb 24, 2021 9:47 pm

Păi te las pe tine in față să impui ritmul. Vedem si cum va fi vremea. Acum râd. Cu bicicleta aia vor gândi cei ce ne văd că suntem părinte 1 și părinte 2. Am dus copilul la mama și te am scos la o plimbare cu bicla in parc..

L.E. Reglajele de care vorbesti le facem noi. Nu sunt mare filosofie. Sunetul de care vorbesti nu cred ca e de la rulmentul butucului ci mai repede e produs de lanțul care nu calcă corect pe pinioane. Vedem.
Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Plimbari cu bicicleta

Mesaj necititde damblagiu » Joi Feb 25, 2021 1:45 pm

Băi ce vreme si ce vremuri! Dacă e așa și sâmbătă te scot cu bicla. Poate mai vine careva să zică lumea că am ieșit si cu cumnatu/cumnata. M-am tuns să arăt bine sâmbătă. Mâine îmi aranjez si bicla. Aripile nu le scot încă.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Plimbari cu bicicleta

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Feb 25, 2021 2:35 pm

... e de tricou ... adica deja am vazut oameni pe strada in camasa sau in tricou.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Plimbari cu bicicleta

Mesaj necititde pozeDECAT » Vin Feb 26, 2021 11:39 pm

damblagiu scrie:Băi ce vreme si ce vremuri! Dacă e așa și sâmbătă te scot cu bicla.
Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk


... Am luat doua beri mici (preventiv), sa le pun la rucsac pentru hidratare ...
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Plimbari cu bicicleta

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Feb 27, 2021 8:52 am

pozeDECAT scrie:.. Am luat doua beri mici (preventiv), sa le pun la rucsac pentru hidratare ...


Gata! Pe cai!....unii, pe ponei alții.


Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Prin Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 17 vizitatori