Summer Dreams Studio - Skala Potamia

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Summer Dreams Studio - Skala Potamia

Mesaj necititde Sindrom » Mar Sep 08, 2015 12:12 pm

Pentru ca am fost si a a2-a oara, imi permit sa va recomand locatia.

De ajuns este usor, se afla pe drumul principal ce merge spre sudul insulei. Se trece de Potamia, dupa care se merge in continuare spre Skala Potamia unde se afla locatia pe partea stanga. De preferat sa mergeti putin mai incet sa o puteti observa. (Coordonate 40.710197,24.753611)

Odata ajunsi aveti in interiorul locatiei 3 locuri de parcare, dar se mai poate parca si vis-a vis sau intr-o parte a pensiunii. Noi o singura data am parcat afara o noapte si n-au fost probleme. Recomand in parcarea din interior, daca se poate sa bagati masina cu spatele pentru ca iesirea din parcare da direct in sosea si cu spatele nu se stie peste ce scuter puteti da.

Gazdele foarte primitoare, marea parte a comunicarii se face cu Anastasia. Parintii ei nu vb engleza si e putin mai greu cu ei, dar e imposibil sa nu va descurcati si cu ei daca aveti nevoie de ceva.

In afara de parcarea pentru 3 masini mai sunt si gratar, loc de joaca pentru copii, maricel si balansoar.

Camera a fost ok, n-am avut nimic de reprosat. Este o camera principala, dotata cu telvizor, sifonier, noptiere si patul care e intradevar dublu si nu cum am mai intalnit, facut din 2 paturi. Cum se intra pe usa de la intrare in dreapta este chicinea utilata si functionala. Acum as pune ca punct slab (desi nu cred asta, dar trebuie mentionat), daca merge cineva sa faca friptura sau carnati prajiti, va mirosi toata camera si toate hainele dupa. Baia este incapatoare si curata, iar aerisirea se face cu un geam micut, dar suficient. Totodata, geamurile aveau plase de tantari, inclusiv la usa de la balcon.

Mie unul cel mai mult mi-a placut balconul. Acesta era si locul unde luam micul dejun. Era dotat cu masa si 2 scaune plus uscator. In plus avea si o umbreta ce se putea deschide, pentru a sta linistit la umbra si a ne putea bucura de peisaj. Dar privelistea catre munte era... priceless. Greu ma impresioneaza pe mine lucruri de genul dar aici m-a fascinat putin. Anul acesta la fel am stat la Summer Dreams, dar pe partea opusa, cu fata spre mare si la fel, privelistea era faina rau de tot.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Sindrom
Fan Thassos
 
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Apr 19, 2014 9:24 pm
Has thanked: 166 times
Been thanked: 1347 times

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori