Hotel Sirines, Potos

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Hotel Sirines, Potos

Mesaj necititde Christian Val » Lun Iul 20, 2015 2:36 pm

Nu am găsit revue despre acest hotel asa ca voi prezenta sumar câteva aprecieri. Mai întâi, hotelul Sirines este clasat cu 2 stele, dar cred ca merita 3. Este situat central, cu o arhitectura frumoasa, curat, liniștit, fără prea multe camere, acestea sunt mari, spațioase, paturi normale pentru copii ( al treilea pat din camera), schimbul prosoapelor se face zilnic, curățenie in camera zilnic, TV si aer condiționat, wi-fi cu viteza decenta in camere si in restaurant si piscina, aceasta este curată, plăcuta pentru Adulți si copii, bar la piscina cu prețuri simbolice: 1€ o sticla de băutura nealcoolica si 1,5€ o sticla de bere, micul dejun suficient de variat, gen bufet clasic, cafea expreso buna, cina decenta cu multe legume si mai putine produse cu carne ( nu veți găsi clasicele fripturi sau prăjeli, dar veți găsi paste si legume ). Si liniște, multă liniște cu oameni normali care nu urla iar copiii se joaca in limitele decentei. Desigur ca Potosul este plin de taverne, plaje, spații de plimbare si oamenii le freventeaza, așa ca stau mai puțin in hotel. Distanța pana la plaja este 200 m. Cum este plaja in alt revue si alta secțiune. Parcarea este aglomerata in plin sezon, pe laturile străzilor si in câteva spații virane. Oricum, turiștii sunt Civilizați si nu am avut probleme. In concluzie nu ocoliți acest hotel dacă aveți ocazia sa rezervati locuri. Miroase a curat si proaspăt si este cochet si primitor. Nota 10. Sa vedem însă dacă vor mari prețul pentru care am optat când am făcut rezervarea in primăvara, deoarece am înțeles de la BBC ca de azi Grecia va creste TVA. Voi reveni. Toate cele bune.
Christian Val
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Iul 09, 2015 4:06 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Hotel Sirines, Potos

Mesaj necititde Christian Val » Lun Iul 20, 2015 4:06 pm

Revin cu o completare despre Hotel Sirines din Thassos. Camerele au la intrare in hol o minibucatarie cu o chiuveta de tip Bucătărie, corp suspendat cu vesela, plita Electrica, tacâmuri, vas electric pentru făcut ceai sau cafea, așa ca puteți prepara ceva ușor sa luați o gustare pe terasa. Aceasta este suficient de mare sa încapă o masa cu patru scaune si mai este loc suficient. Pe lângă masâ si scaune pe terasă există si ceva de care toți avem nevoie când mergem la mare dar uităm să luăm: un suport pentru uscat prosoape si costume de baie, suficient de mare ca să nu atârnăm rufele pe balustrada balconului. Este bine pentru in hotel de 2 stele, nu-i așa? Vederea este spre piscina si dincolo de piscina printre ramurile pomilor vezi marea. Am si foto dar sa ma prind cu pot sa le postez. Deocamdată vreau sa-i ajut pe cei interesați cu informații utile.
Christian Val
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Iul 09, 2015 4:06 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Hotel Sirines, Potos

Mesaj necititde Ade » Lun Iul 20, 2015 4:18 pm

Felicitari pentru descrierile detaliate si echilibrate, atat la subiectul de aici, cat si la celelalte! :thumbup:
Pentru poze: nume fisier, choose file...
On topic: cam care e pretul aici?
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Hotel Sirines, Potos

Mesaj necititde Christian Val » Lun Iul 20, 2015 5:55 pm

Prețul cazării la Hotel Sirines ajunge pe la 980 € pentru 2 Adulți si un copil 10 ani cu doua mese zilnic (mic dejun si cina) 9 zile, deci pe la 37 € pe zi cu demipensiune. Rezervarea a fost făcută undeva prin Februarie, dar văd ca prețurile nu au crescut de atunci, poate din cauza crizei pentru ca întâmplarea a făcut sa m-a întâlnesc cu un bun prieten cu familia care a găsit locuri recent ( last minute) cam la același preț sau puțin mai ieftin (36 € pe zi). Despre prețurile de pe plaja am scris in secțiunile dedicate plajelor. Subliniez ca aici la hotel la pool bar prețurile sunt mici, zic eu, adică 1 € o sticla de fanta, cola, nestea, etc si 1,5 € o bere la sticla. Nu am luat băuturi scumpe, nu obișnuim așa ca ne mulțumim cu acestea si apă plată, care și ea este ieftină si rece. Despre prețuri la taverne in alta postare dar pot sa amintesc ca am fost ieri seara ( duminica) la Augustos, taverna pe care o știam de anul trecut. Mâncarea a fost buna, ai de unde alege și am plătit 50 € cu bacșis cu tot pentru 3 persoane (o porție de miel si ied fără oase, o porție de coaste de miel, un șnițel de pui, o salata greceasca, apă, 2 sucuri, o bere. Am avut si spectacol grecesc, a fost frumos. A fost mai frumos anul trecut, când au avut mai multă lume, preparate parca mai bune, dar eu de abia așteptam sa-l revăd pe Augustos. Chiar el cânta si cânta frumos. Voi posta despre asta in topicul special. O observație și părere personală: Thassosul nu este pentru pretențioși si cusurgii. Am văzut si aseară familii de români puși pe cearta, veșnic nemulțumiți, cusurgii care se ii certau pe angajații de acolo. Erau singurii care vociferat. Dau o impresie urâtă. De aceea când am fost întrebați de unde suntem am acceptat ss fim belgieni cum erau si cei din filia prietena.
Christian Val
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Iul 09, 2015 4:06 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Hotel Sirines, Potos

Mesaj necititde Christian Val » Lun Iul 20, 2015 6:02 pm

Scuzați Greșelile de gramatica. Scriu de pe smartphone si nu pot verifica totul. Accept criticile de orice fel.
Christian Val
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Iul 09, 2015 4:06 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Hotel Sirines, Potos

Mesaj necititde bogdanlenga » Mie Iul 20, 2016 3:59 pm

Recomand acest hotel.Camerele sunt spatioase, balconul mare, baia ok.Are si o chicineta cu un mic frigider, in camera ai uscator de par, AC.
Am demipensiune, cu mic dejun si cina.Mancarea este cam aceiasi in fiecare zi dar si aici este ok.
Hotelul are piscina ....dar cine o foloseste ? :)
Ca sfat, veniti dotati cu raid antitantari, aici sunt din abundenta. :lol:
bogdanlenga
 
Mesaje: 16
Membru din: Dum Ian 04, 2015 10:36 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 26 times


Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 33 vizitatori