Vila Angelo - Skala Potamia

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Vila Angelo - Skala Potamia

Mesaj necititde casiiu11 » Mie Iun 03, 2015 1:43 pm

Buna ziua,
Anul acesta la Vila Angelo ( http://www.villa-angelo.gr/ ) in Skala Potamia undeva in luna august. Suntem un grup mare. Referintele sunt ok de pe forumuri. Vin cu rugamintea la userii forumului care stiu sau au fost aici, ce pareri si recomandari au si pentru noi.

Multumim anticipat !
casiiu11
 
Mesaje: 6
Membru din: Dum Ian 25, 2015 3:12 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Vila Angelo - Skala Potamia

Mesaj necititde Mihaela » Joi Iun 11, 2015 7:14 pm

Buna ziua! Imi cer scuze ca nu am observat mesajul mai devreme. Nu m-am cazat la Villa Angelo, insa in 2010 cand eram prin zona am vizitat-o in eventualitatea de a ne caza anul urmator. Este o vila cocheta, un pic peste basic. Erau cazati doar romani. Pt famiile cu copii mici vad un inconvenient: la parter este o canapea extensibila si o bucatarioara iar la etaj este dormitorul, cu scara interioara intre ele. La fel, daca imi amintesc corect era in randul 2 de la plaja.
Atunci pretul ni s-a parut cam mare. Daca imi amintesc bine au cerut in jur de 80-100 euro pe noapte pt sfarsitul lui august. Au mai scazut pretul?
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Vila Angelo - Skala Potamia

Mesaj necititde Maria » Sâm Iun 13, 2015 8:16 pm

Mihaela scrie:Au mai scazut pretul?

L-au mai crescut, e 110 pana la sfarsitul lui August :roll: . Dar mi se pare foarte OK acolo.
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Vila Angelo - Skala Potamia

Mesaj necititde Mihaela » Dum Iun 14, 2015 8:52 pm

110 euro pe noapte? Parca vad ca voi incepe cu "pe vremea mea" :lol:
Si mie mi-a placut in putinul timp petrecut acolo. Fiind peste basic probabil de aceea s-ar justifica pretul.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Re: Vila Angelo - Skala Potamia

Mesaj necititde bogdanlenga » Joi Iul 02, 2015 8:27 am

Eu am stat lângă vilă, la hotel Ellas.De afară pare cocheta, are piscină, zonă este liniștită, ai unde parca masina, este aproape de plajă.În schimb este relativ departe de zona cu restaurante( cele bune).
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
bogdanlenga
 
Mesaje: 16
Membru din: Dum Ian 04, 2015 10:36 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 26 times

Re: Vila Angelo - Skala Potamia

Mesaj necititde mihavesa » Sâm Iul 04, 2015 5:51 pm

SI la hotel Ellas ce preturi sunt ?
mihavesa
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iul 01, 2014 9:04 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Vila Angelo - Skala Potamia

Mesaj necititde bogdanlenga » Dum Iul 05, 2015 1:30 pm

mihavesa scrie:SI la hotel Ellas ce preturi sunt ?

În cazul meu, 32 euro/pers., dar am fost în grup mare, rezervare din ianuarie, negociere la sânge.Am avut cazare cu demipensiune, destul de ok, pentru ca ne puțeam alege masa a doua, prânz sau cina, în funcție de drumurile noastre.Iar mâncarea bunicica, pentru cei care mănâncă normal.
Totusi, au fost ceva probleme cu cel care servea, Nikos, destul de nesimțit, o dată ne-a făcut scandal ca am întârziat 20 minute la masă.Despre cazare nu pot spune ca este în funcție de noroc, au și camere bune, cu mobilier nou, dar și camere care miros a igrasie, deci totul ține de noroc și nu în ultimul rând de tupeu, unii din noi au făcut scandal și le-au schimbat camera.
bogdanlenga
 
Mesaje: 16
Membru din: Dum Ian 04, 2015 10:36 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 26 times


Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 34 vizitatori