Studios Konstantinos Beach Limenaria (Konto)

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Studios Konstantinos Beach Limenaria (Konto)

Mesaj necititde Ade » Mie Mai 06, 2015 5:53 pm

Studios Konstantinos Beach Limenaria
image.jpg
http://www.konto.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=2&lang=en
# Localizare - in capatul dinspre Iris Gold al Limenariei pe malul marii. Continuitate cu restul localitatii, dar nu pe aleea care urmareste faleza, se poate merge prin nisip sau pe drumul care ocoleste cateva case, zona populata si extrem de linistita.
# Camere spatioase si foarte curate, cu kitchineta si cateva ustensile pt gatit, spatii de depozitare suficiente.
camera.JPG
Curatenie se facea zilnic, aer conditionat mergea bine si silentios(noi l-am folosit pt caldura), prosoape in stare f buna, curate.
Cam jumatate din camere au vedere la mare, jumatate in spate la un drum putin circulat. In camerele de la parter se poate intra direct de afara, avand un balcon generos cu masa si scaune pentru cel mai linistit mic-dejun(nu se vede marea de la parter, gradina fiind lunga, doar de la etajele superioare se vede).
Camere duble, triple, apartamente.
# Gradina foarte frumoasa si spatioasa, cu zone de umbra, cateva mese-scaune.
image.jpg
# Plaja din fata era inca neamenajata, avea nisip si pietricele, dar am vazut ca se mai aducea nisip. N-am avut curaj sa intru in apa(nici macar de dragul forumului :lol: ), apa parea curata si nu foarte adanca.

image.jpg plaja seara.JPG

# Taverna cea mai apropiata Agistri (http://forumthassos.ro/viewtopic.php?f=77&t=682) imediat in partea dreapta cum privim marea, mancare & preturi foarte bune, frecventata de localnici. O varietate mare de taverne in zona falezei, la 5 min mers pe jos, in partea stanga.
caracatite agistri.JPG
# Proprietarul un profesor de matematica foarte simpatic si preocupat de corectitudine(nu cred ca e rost de negociere a pretului cazarii cu el), face ce poate pentru a ajuta turistii, engleza decenta.
# Parcare este mare si ingradita.
In concluzie un loc foarte bun pentru o vacanta linistita cu copiii(sau fara :thumbup: ), pretabil pentru stat local sau plecat in explorat insula.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Studios Konstantinos Beach Limenaria (Konto)

Mesaj necititde demential » Joi Mai 07, 2015 7:48 pm

:) eu am fost vecinu' fara sea-view :D
confirm cele mentionate mai sus de Ade :)
din punct de vedere al cazarii de 1 mai, ma declar foarte multumit de alegerea facuta, si anume Konstantinos Beach : aproape de plaja, camere spatioase si aerisite, curate, aer conditionat, TV cu TVR International, chicineta :)
pont : daca va merge internetul greu, nu ezitati sa apelati la gazda pentru a reseta routerul :)
gazda foarte prietenoasa si mereu pe faza, incercand sa iti rezolve orice problema :)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Studios Konstantinos Beach Limenaria (Konto)

Mesaj necititde Ade » Joi Mai 07, 2015 7:52 pm

demential scrie::) eu am fost vecinu' fara sea-view :D

n-am avut probleme cu vecinii...pareau prietenosi! :mrgreen:
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Studios Konstantinos Beach Limenaria (Konto)

Mesaj necititde demential » Vin Mai 08, 2015 9:52 pm

Am avut vecini din IF si VL :) si 2 pescari bulgari... cica au prins pesti multi, dar i-au eliberat...
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Studios Konstantinos Beach Limenaria (Konto)

Mesaj necititde Ade » Vin Mai 08, 2015 9:56 pm

demential scrie:Am avut vecini din IF si VL :)

Aici cred ca sunt vecinii din IF sfatuiti pe unde sa se plimbe chiar de sefii ai mai mari ai forumului :twisted:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Studios Konstantinos Beach Limenaria (Konto)

Mesaj necititde Ade » Lun Iul 06, 2015 11:45 am

Nu puteam sa trecem prin Limenaria si sa nu facem si o vizita la Konto. Arata foarte frumos, gradina plina de flori.
Noutati! Internetul mergea foarte bine. Isi pusese o antena speciala :D
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times


Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 32 vizitatori