Vacanta pe insula cu doi copii

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Re: Vacanta pe insula cu doi copii

Mesaj necititde HHR » Sâm Apr 25, 2015 9:17 pm

Sa depasim momentul, zic ...
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Vacanta pe insula cu doi copii

Mesaj necititde demential » Sâm Apr 25, 2015 10:00 pm

homey scrie:Bine v-am gasit. Suntem o familie cu doi copii, o fata de 7 ani si un baiat de 10 ani si am dori sa ne petrecem anul acesta vacanta pe insula Thassos. Am avea rugamintea de a ne ajuta cu recomandari.. cam despre absolut totul ..:) Noi am fost pana acum la Mamaia si la bulgari la all inclusive. Vrem sa facem plaja si bai in mare dar suntem si foarte dornici de a cunoaste locurile. Sa mergem cu masina personala? Suntem din Iasi. Cand e cel mai bine de mers iunie-iulie-august?
Multumim foarte mult pentru orice ajutor.

Buna/Salut !
Bine ai venit !
O vacanta in Thassos este o idee foarte buna :)
Recomandari ... ar fi multe :) Depinde foarte mult ce cautati voi.
Totusi, ForumThassos.ro recomanda aceste 3 hoteluri : viewforum.php?f=78 care se afla in zone diferite ale insulei, fiecare zona avand avantajele si dezavantajele ei. Oriunde te-ai caza, insula este frumoasa si merita vizitata toata.
La "despre absolut totul", eu iti recomand sa citesti absolut toata aria despre Thassos viewforum.php?f=2 . Vei gasi (aproape) TOTUL DESPRE THASSOS :)
Despre mancarea in regim all-inclusive/demipensiune in Grecia vezi detalii aici : viewtopic.php?f=20&t=617 .
Daca nu vreti sa conduceti cu masina personala Iasi - Thassos, sa aveti in vedere ca TREBUIE sa inchiriati masina in Thassos :)
Din punctul meu de vedere cel mai bine este sa mergi in IUNIE : mai putin aglomerat, mai ieftin, nu e foarte cald, nu sunt multi tantari si viespi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Vacanta pe insula cu doi copii

Mesaj necititde teo » Sâm Apr 25, 2015 10:02 pm

din partea mea, amatorial vorbind, whatever :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Vacanta pe insula cu doi copii

Mesaj necititde iuliangrecu » Dum Apr 26, 2015 12:44 pm

HHR scrie:Bat pariu ca homey isi va duce familia in Thassos ... :thumbup:

Iar eu as plusa, doar ca sa dea cu masina peste mine.. :lolno:
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Vacanta pe insula cu doi copii

Mesaj necititde AlinE » Mie Apr 29, 2015 12:32 pm

Pe viitor, va rog sa aveti mare grija la cum formulati raspunsurile si terminati cu rautatile.
asa cum a spus si teo...toti am fost novici in ale thassos-ului si am pus intrebari care mai de care ....nu spun cum. chiar si dupa 3-4 ani de thassos se mai pun intrebari de baraj.
Hunter

Pentru ca răul să triumfe este suficient ca cei buni să nu facă nimic. E. BURKE
Avatar utilizator
AlinE
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1553
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:48 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 725 times
Been thanked: 3058 times

Re: Vacanta pe insula cu doi copii

Mesaj necititde piticat » Mie Apr 29, 2015 5:34 pm

Buna ziua! Anul acesta este primul in Thassos. V-as ruga sa ma ajutati si pe mine cu cateva informatii legate de o anumita locatie si anume: SUZANA STUDIOS din Skala Potamia (nu cel din Potos). Urmeaza in cel mai scurt timp sa platesc avansul unui sejur in luna Iulie si as dori sa aflu mai multe amanunte despre aceasta locatie.
Multumesc!
piticat
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Apr 27, 2015 5:13 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Vacanta pe insula cu doi copii

Mesaj necititde Mihaela » Mie Apr 29, 2015 6:56 pm

Bine ai venit pe forum! Din pacate nu am fost cazata la aceata vila, insa am cautat impresii ale altor turisti si se pare ca este totul ca in poze: curatenie, liniste, aproape de mare, camere spatioase. Cred ca se preteaza foarte bine pt familiile cu copii, deoarece are si o mica bucatarie.
Fan inrait Masha and the Bear
Avatar utilizator
Mihaela
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 989
Membru din: Lun Feb 24, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1396 times
Been thanked: 3048 times

Anterior

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 31 vizitatori