Hai in Thassos!

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Hai in Thassos!

Mesaj necititde the_angel4077 » Vin Apr 03, 2015 3:19 pm

Buna tuturor,

Sunt noua pe forum, am citit tot ce mi-a atras privirea si am discutat cu persoane care au fost pe insula, am ajuns la urmatoarea concluzie:
- toata insula are farmecul ei insa pentru cei care merg pentru prima data (inclusiv eu :mrgreen: ), partea de SE este mai recomandata ca sa te poti bucura cu adevarat de contrastul munte-mare si verdele pinilor. Plajele difera de la una la alta, Golden Beach are un nisip foarte fin si intrare lina in mare, multi o descriu ca fiind o plaja de vis; insa si celelalte plaje sunt unice in felul lor. O colega m-a informat sa am mare grija la arici, in unele zone sunt mai multi si este bine sa ai in picioare un fel de opincute cu care sa intrii in apa.

- ca si cazare, depinde de gustul fiecaruia, eu una nu ma omor dupa lux, pot sa stau intr-o camera cu un pat si sunt multumita sau sa fim mai multi intr-o vila

- perioada: sf lui mai si inceputul lui iunie cat si septembrie sunt indicate pentru cei care nu suporta caldura prea mare si aglomeratia asa cum se intampla in sezonul de varf (unii colegi mi-au zis ca in iulie-august, erau albine multe si s-au speriat; dar sunt convinsa ca daca nu te scuturi prea tare, nu au ce sa iti faca) cat si pentru preturile un pic mai scazute la cazare

De ce am scris aici?

Vad ca sunt multi care au fost si mai vor sa mearga sau pur si simplu vor sa descopere Thassos, in acest sens daca vreti sa mergeti impreuna cu alte persoane, eu si prietenul meu am fi incantati sa mergem, sa ne bucuram si sa ne ascultam povestile (fiecare are o poveste)
Avem 28 ani amandoi, nu suntem fumatori sau dornici sa bem, da suntem romani, dar segmentul acela de cuplu linistit si voios, sa descopere, sa rada, sa asculte.
Am vrea sa mergem la inceputul lui iunie, 1 saptamana, insa nu este batuta in cuie aceasta perioada.
In plus, cand mergi intr-o vacanta iti doresti sa te simti bine, nu sa asisti la certuri de cuplu la fiecare chestie care este asa si pe dincolo (noua ni s-a intamplat si cred ca nu suntem singurii).
Cazarea o putem stabili de comun acord: inchiriem o vila sau stam in studiouri cu chicineta. Transportul cu autocarul (nu avem masina personala) sau cotizam la combustibil pentru cine are motoras si rotite :))!

Astept parerile voastre legate de aceasta idee.

Multumesc!
the_angel4077
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Apr 01, 2015 9:28 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 31 times

Re: Hai in Thassos!

Mesaj necititde demential » Vin Apr 03, 2015 3:26 pm

Buna si bine ai venit la noi pe forum !
Mi se pare o idee foarte buna !
Te poti inspira si din experienta mea de anul trecut : viewtopic.php?p=11310#p11310 sau te poti alatura, daca vrei, grupului din 2015 viewtopic.php?p=20295#p20295 :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Hai in Thassos!

Mesaj necititde HHR » Dum Apr 05, 2015 8:15 pm

nu suntem fumatori sau dornici sa bem, da suntem romani

Nu sunt roman si beau; ... deci, nu ma pun la socoteala.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times


Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 25 vizitatori


cron