Philoxenia Inn - Limenas

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Philoxenia Inn - Limenas

Mesaj necititde Florin V » Vin Mar 13, 2015 7:48 pm

IMG_1227.JPGPhiloxenia Inn e o afacere de familie. Este situata foarte aproape de strada comerciala din Limenas( 200-300m),si 500 m de faleza si port. Pana la plaja mergi cam 700 m, dar e o placere trecand prin bazar si apoi pe langa zecile de restaurante si terase de pe faleza. Am fost cazat aici in septembrie 2013. Hotelul e micut, la parter (unde am stat noi) erau 5-6 camere, iar la etaj banuiesc ca erau vreo10. Cazarea a fost buna, era liniste, curatenie, lenjeria a fost schimbata o data in toata perioada, dar la baie schimbau zilnic prosoapele si hartia igienica. Zilnic faceau si curatenia in camera.In camera era televizor, frigider ,aer conditionat(noi nu l-am folosit, nu era cazul, zilnic eram plecati de dimineata pana pe la 9-10 seara), mobilierul nu e nou, dar decent. Toate camerele au balcon. Teoretic e internet in tot hotelul, dar cel mai bine se prinde in holul de la receptie. Eu prindeam si in camera, dar cei de la etaj trebuiau sa vina in holul de la receptie. Hotelul e dotat cu piscina ,ingrijita, dar n-am vazut pe nimeni balacindu-se acolo. Langa piscina este si sala de mese. Noi am avut numai micul dejun, pentru ca am vrut sa nu depindem de un orar al meselor. La micul dejun , care diferea in fiecare zi ,aveam chifle , unt, gem, oua,felii sunca, iaurt ,branza, ceai , miere de Thassos si cafea. Binenteles ca nu erau toate in aceeasi zi, si nu in cantitati nelimitate, dar te saturai. Cel mai mult mi-a placut iaurtul cu miere.Pentru cei care vin cu masina personala, e o mica parcare pe straduta chiar in fata hotelului, sau vreo 30m mai departe, o curte goala unde am vazut vreo 5-6 masini parcate, dar probabil contracost. in drumul spre plaja, este un supermarket, bine aprovizionat, si cu preturi ok. Noi in fiecare dimineata ,in drum spre plaja , ne faceam aprovizionarea cu bere si apa de acolo.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Florin V
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Mar 13, 2015 5:58 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 39 times

Re: Philoxenia Inn - Limenas

Mesaj necititde Iulia » Sâm Mar 19, 2016 10:16 pm

Am stat aici in iulie 2015. Tot ce s-a spus e inca valabil. Recomand!
Iulia
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Oct 14, 2015 5:43 pm
Has thanked: 89 times
Been thanked: 133 times


Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori