Sugestie cazare Thassos Iulie 2015

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Sugestie cazare Thassos Iulie 2015

Mesaj necititde -liviu- » Vin Ian 09, 2015 8:01 am

Am fost anul trecut pentru prima data in Thassos la Poseidon Residence (http://www.poseidon-residence.com/). Totul ok, nimic de reprosat. Am fost un grup de 3 familii, toate cu copii.

Anul acesta am vrea sa mergem 7 nopti in Thassos, cu plecare de la finele lui Iulie. Suntem in cautarea unei locatii "ideale"

- plasata in apropierea plajei, astfel incat sa putem supraveghea copii la orice ora
- plaja cu intrare lina
- cautam un apartament/vila cu 2 dormitoare separate. //Am vrut sa mergem la Elekon Apartments dar am realizat ca dormitorul nu are usa, ceea ce nu este ok pt vacanta :lol:
- buget maxim 80E/noapte.

Exista ceva de genul asta pe insula ?
-liviu-
 
Mesaje: 25
Membru din: Lun Mar 31, 2014 9:27 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 37 times

Re: Sugestie cazare Thassos Iulie 2015

Mesaj necititde Andr1 » Lun Feb 01, 2016 4:12 pm

Buna! Si eu caut tot apartament, doar ca vreau neaparat in Skala Panagia (pentru august). Pentru mine era important sa fie si la acelasi nivel, am gasit destul de multe apartamente in care dormitorul e la etaj iar jos e un living cu chicineta.
Eu m-am oprit la Liberty Hotel, are si sudiouri si apartamente. Imi convine ce vad din pozele de pe site (chicineta e intr-unul din dormitoare), ce review-uri am gasit erau foarte favorabile. E aproape de plaja. Am trimis un e-mail proprietarului.

In cautarile mele mi-au mai atras atentia Nikolas, pare foarte ok, Avra, Niki.

Anul trecut am stat in Skala Potamia, intr-un apartament cu doua camere, ambele cu usa, intre ele chicineta si toaleta, la Stela Mouraki, pe final de iunie. A fost incredibil de ieftin - 35 de eur, poate pentru ca era la vreo 200 m de plaja. A fost foarte in regula, curat, paturi confortabile, suficient spatiu, doua balcoane. Ca minusuri: zona de chicineta foarte ingusta, baia destul de basic, fara pretentii, fara cabina de dus sau perdea.

Sa ai inspiratie si vacanta frumoasa la vara! :)
Andr1
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 01, 2016 3:49 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times


Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori