Hotel Coral - Skala Rachoni

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Hotel Coral - Skala Rachoni

Mesaj necititde Ufoman » Mie Ian 08, 2014 2:37 pm

Am citit doua review-uri despre acest hotel care erau total opuse din punctul de vedere al turistului obiectiv si care te lasau sa incerci pe propria piele care dintre ei a avut dreptate.

Primul review era sarcastic cu locatia dar si cu insula si probabil nu este decat un complex al turistului care a batatorit in vacante, Turcia.

Al doilea review este scris de un turist mai obiectiv care a descris totul foarte aproape de realitate.

Acum sa ma refer si eu la Hotel Coral din Skala Rachoni (Rahoni se pronunta). Gazdele noastre au fost foarte primitoare si dupa un schimb de amabilitati ne-au invitat sa vizitam camera si sa spunem daca avem nemultumiri pe care ei sa le poata satisface. Camerele dotate cu aer conditionat si suficient de mari, cu paturi mari si spatiu generos de depozitare a hainelor de schimb.

Balconul este deasemeni mare, dotat cu masa si scaune cu vedere spre plantatia de maslini si spre piscina.

Curatenia se face zilnic si este poate punctul forte al acestui hotel.

Micul dejun este bazat pe mezeluri, sunca de praga, unt, dulceturi, cereale, branza, lapte si oua (ochiuri sau omleta) suficient pentru orice pretentios.

Piscina de dimensiuni mari cu singura mentiune ca este poate prea adanca pentru cei cu copii mici dar in rest curata si intretinuta zilnic. Langa piscina se afla si barul care te imbie cu bere rece sau cocteiluri pentru buzele fine si inghetata pentru cei mici. Spatiu mare pentru jocurile cu mingia si o masa de ping-pong fac sederea la piscina si mai placuta.

Apropierea de mare face locatia si mai atractiva pentru cei mai comozi dintre noi. Plaja este cu nisip fin si dotata cu sezloguri si umbrele in care te poti intinde pentru odihna si bronz. Plaja nu este niciodata aglomerata si intrare in apa limpede se face pe o panta lina.

La capatul strazii spre soseaua principala a insulei se afla supemarket-ul care este poate cel mai bun din insula.

Tavernele sunt destul de aproape pentru petrecerea unei seri placute intr-o atmosfera tipic greceasca si cu mancare pentru toti pretentiosii.

Cu acest review sper sa fi lamurit toate neclaritatile despre acest hotel.
Ufoman
 
Mesaje: 15
Membru din: Mar Ian 07, 2014 6:41 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 11 times

Re: Hotel Coral - Skala Rachoni

Mesaj necititde Catalin S. » Vin Ian 10, 2014 8:48 pm

Skala Rachoni sau "Raciui" cum ii place cuiva sa spuna... :) cred ca va fi urmatoarea mea destinatie la vara. Asta daca nu cumva ajung (definitiv) in Anglia.

Liniste ca acolo n-am vazut nicaieri pe insula. Ideala pentru failiile cu copii mici sau foarte mici. Mai mult de atat, e la o aruncatura de bat de Limenas, e unde se pot face cumparaturi. Recomand pentru asta Supermarketul Arvanitidis. Stiu ca AlinE este mare fan Skala Rachoni.

Cat despre Hotel... Sa vedem ce zice bugetul. Multumim pentru postare. :thumbup:
Ei rad de mine pentru ca sunt diferit. Eu rad de ei pentru ca sunt toti la fel.

My music (metal) -> http://www.facebook.com/HatemodeBand
My music (tehno / dubstep) -> http://www.facebook.com/HolyFlameRomania
Avatar utilizator
Catalin S.
Fan Thassos
 
Mesaje: 160
Membru din: Mar Ian 07, 2014 7:24 pm
Localitate: Bucuresti, etajul 4
Has thanked: 31 times
Been thanked: 179 times


Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori