Villa Dimitra - Skala Potamia

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Re: Villa Dimitra - Skala Potamia

Mesaj necititde Catalin S. » Vin Iul 31, 2015 1:28 pm

Din pacate pentru anul urmator se fac rezervari inca din noiembrie / decembrie anul in curs.

Foarte greu se mai gasesc camere in martie / aprilie, daramite cand ne apropiem de vara.
Ei rad de mine pentru ca sunt diferit. Eu rad de ei pentru ca sunt toti la fel.

My music (metal) -> http://www.facebook.com/HatemodeBand
My music (tehno / dubstep) -> http://www.facebook.com/HolyFlameRomania
Avatar utilizator
Catalin S.
Fan Thassos
 
Mesaje: 160
Membru din: Mar Ian 07, 2014 7:24 pm
Localitate: Bucuresti, etajul 4
Has thanked: 31 times
Been thanked: 179 times

Re: Villa Dimitra - Skala Potamia

Mesaj necititde Catalin S. » Lun Sep 14, 2015 1:02 pm

ANUNT DE IMPORTANTA GENERALA!
* sau veste proasta (luati-o cum doriti)

Deoarece in ultimii ani:
- multi romani
- multi manelisti
- multi galagiosi
- multi "strambatori de nas"
- multi figuranti
- multi prost-crescuti
- multi (din nou) tarani, manelisti, galagiosi, melteni, basinosi

...aflat la fata locului, am auzit prin august un zvon cum ca de la anul s-ar vrea marirea preturilor cu 5-10%. Cel mai probabil 10%. Astfel ca daca o camera tripla in full sezon costa 45 euro, de la anul se va scumpi cu aprox. 5 euro, deci va costa 50 euro.

Ideea pe scurt este grecul nu vrea decat sa-si trieze un pic clientii. Daca aceasta stire as fi auzit-o ca pe o barfa de la concurenta sau de la vreun client baut si nemultumit in vreo carciuma bucuresteana, poate ca nu as fi plecat urechea, dar cand am auzit-o chiar de la patron, atunci lucrurile stau altfel.


Si ca sa fie tacamul complet, tre' sa recunosc faptul ca pe unii dintre cei de mai sus i-am avut si eu vecini in august, anul curent. Daca in 2013 am crezut ca "manelizarea Vilei Dimitra" este doar o parere formata la nervi din cauza unor adolescenti "contemporani" carora li s-a spus in cateva randuri sa faca liniste, de data asta cativa giurgiuveni de la Poltia Rutiera si Politia de Granita (se umpluse parcarea de Pasatturi cu chipiu sau baston la luneta), au tinut in mod special sa se faca auziti. De figuri, basini si aere nu mai vorbesc, ca poate par subiectiv, dar cand te intreaba grecul "Unde se afla orasul Giurgiu si ce fel de natie de oameni traieste acolo?" referindu-se... nu la nationalitate ci la "descrierea" acestora, deja incepi sa tragi un semnal de alarma.

* repet, treaba cu marirea preturilor am aflat-o pe finalul sederii, in august cand grecul parea pana peste cap de turistii galagiosi.

N-am nimic cu giurgiuvenii, sper a nu fiu inteles gresit, doar ca aceste "coincidente" au purtat in ultimii ani semnatura "Romania".

Prin urmare, conform sursei (deci nu barfa sau zvon), de la anul este posibil ca preturile la Vila Dimitra sa creasca cu 5-10%...
Ei rad de mine pentru ca sunt diferit. Eu rad de ei pentru ca sunt toti la fel.

My music (metal) -> http://www.facebook.com/HatemodeBand
My music (tehno / dubstep) -> http://www.facebook.com/HolyFlameRomania
Avatar utilizator
Catalin S.
Fan Thassos
 
Mesaje: 160
Membru din: Mar Ian 07, 2014 7:24 pm
Localitate: Bucuresti, etajul 4
Has thanked: 31 times
Been thanked: 179 times

Re: Villa Dimitra - Skala Potamia

Mesaj necititde artana » Mie Oct 21, 2015 7:47 pm

Catalin S.

Multumesc pt "zvon" chiar ma voi ocupa de rezervare pentru anul viitor.

Anul acesta am fost prima oara in Thassos.Avem gemeni de 3 ani si ne-am gandit ca aceasta destinatie ar fi perfecta,adica Grecia e perfecta oriunde,dar e aproape de Bucuresti. Am facut rezervare la villa Dimitra,pt o camera la parter( am optat pt bucataria in afara camerei si copii sa poata iesi din camera direct afara). Am cerut patut pt copil( unul il aducam cu noi).Pretul a fost mai mult decat acceptabil,adica chiar daca ar fi fost doar paturi in camera si era curat era suficient la 22 de euro noaptea(sfarsit de iunie).Oricum in camera noi doar dormim.Impresiile pe internet nu erau dintre cele mai extraordinare,dar nici cele mai rele.Gasisem problema altora la distanta fata de plaja,de fapt panta,drumul fara trotuar si pisicile -cam asta.Nici una n-a fost un minus pt familia mea.Am ajuns pe la 10-11 dimineata,fam,Tsetoglu era pe terasa,ne-au intampinat cu zambet si ne-au aratat camera,ne-au montat patutul,si am dat banii(fara sa ni se ceara) doar ca asa obisnuim,sa achitam sa nu cheltuim :D Camera foarte curata,baia( pt pretentiile mele,acum fiecare dupa standartele sale ;) ) Curtea superba,hamacul din varful muntelui,totul a fost minunat. A fost un sejur de 11 zile superb(l-am prelungit cu o zi,atat era disponibila camera,altfel as mai fi stat( ca si insula,plaje) dar si ca gazde,ne-am imprietenit,copii i-au indragit pe Pavlos / Dimitra si viceversa,ne-am invitat la mese reciproc,am prins Sf. Petru si Pavel,pt care au pregatit masa cu ceva rude(proprietarul fiind sarbatorit),si am participat :angel: . Am prins perioada cu greve si bancomate "restranse" nu se prea gaseau bani in ele,dar mi-as fi dorit sa fiu "sechestrata" acolo :lol:
Ideea e ca desi nu repetam destinatiile,anul viitor mergem iarasi in Thassos,mai ales pt copii( nu-i chinuim pe drumuri,iar alte destinatii cu avionul e costisitor) si vom incerca sa rezervam tot la Villa Dimitra.

Vacante frumoase tuturor!
artana
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Oct 21, 2015 7:26 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Villa Dimitra - Skala Potamia

Mesaj necititde yuliansch » Vin Dec 02, 2016 4:48 pm

Buna. A fost cineva anul trecut la aceasta vila? Fata de descrierile din forum , s-au schimbat conditiile de cazare? Am o neclaritate: plaja dinspre vila este cu pietre? asa am citit "pe undeva", ca trebuie sa mergi destul de mult pana la cea cu nisip.
yuliansch
 
Mesaje: 45
Membru din: Dum Aug 21, 2016 3:45 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 41 times

Anterior

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 36 vizitatori


cron