Villa Dimitra - Skala Potamia

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Re: Villa Dimitra - Skala Potamia

Mesaj necititde teo » Lun Iul 20, 2015 1:04 pm

am citit experienta ta si nu o pun la indoiala. ce-a fost ieri, nu e azi -ce e azi, nu e maine.
eu in 2013 n-am avut ghinionul tau. nu mi-a mirosit canalizarea, baba n-a intrat peste noi, curatenie era, mobilierul era intradevar vechi, perceptia mea despre "liniste" e alta, A/C functiona iar camera avea marimea unei camere(btw, cred ca a fost aceeasi cu a ta).

cat despre comentariul tau ulterior, ma scuzi, cam de rahat :mrgreen:

wandererro scrie:Comemtarii bune pot veni de la cei care nu au nici o pretentie la cazare. .....
In rest, nu inteleg pentru ce ar putea cineva sa faca comentarii foarte bune. .
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Villa Dimitra - Skala Potamia

Mesaj necititde wandererro » Lun Iul 20, 2015 2:44 pm

teo scrie:am citit experienta ta si nu o pun la indoiala. ce-a fost ieri, nu e azi -ce e azi, nu e maine.
eu in 2013 n-am avut ghinionul tau. nu mi-a mirosit canalizarea, baba n-a intrat peste noi, curatenie era, mobilierul era intradevar vechi, perceptia mea despre "liniste" e alta, A/C functiona iar camera avea marimea unei camere(btw, cred ca a fost aceeasi cu a ta).

cat despre comentariul tau ulterior, ma scuzi, cam de rahat :mrgreen:

wandererro scrie:Comemtarii bune pot veni de la cei care nu au nici o pretentie la cazare. .....
In rest, nu inteleg pentru ce ar putea cineva sa faca comentarii foarte bune. .


Multumesc frumos pentru evaluare si limbaj, educatia nu sta intr-adevar la indemina oricui...

Imi mentin afirmatiile, cit si evaluarea acestei destinatii. Cine vrea sa tina cont de ea este liber sa o faca, cine nu, la fel de bine. Trebuie sa traiasca si familia Tsetoglu. Nu insa din banii mei...
wandererro
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Mai 30, 2015 1:06 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 24 times

Re: Villa Dimitra - Skala Potamia

Mesaj necititde teo » Lun Iul 20, 2015 2:46 pm

wandererro scrie: ... educatia nu sta intr-adevar la indemina oricui...


exact :mrgreen: nu te pot contrazice
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Villa Dimitra - Skala Potamia

Mesaj necititde wandererro » Lun Iul 20, 2015 2:58 pm

teo scrie:
wandererro scrie: ... educatia nu sta intr-adevar la indemina oricui...


exact :mrgreen: nu te pot contrazice

Ah! Acum am vazut ca tu ai deschis topicul despre Villa Dimitra! Scuze ca ti -am vorbit de rau protejatii... frumoasa detenta ai in saritura intru apararea lor. Din pacate insa realitatea de care poate altii vor sa tina cont, nu niste opinii deformate din cine stie ce varii motive, este cu totul si cu totul alta. Tine cont ca aceasta exagerare si deformare a ta m-au determinat sa fac rezervarea la ei... Pe viitor insa cei ce se uita la evaluarile acestei cazaei sa aiba acces si la alte opinii. Scuze inca o data daca iti stric vreun business. Este ultimul meu comentariu pe acest subiect.
wandererro
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Mai 30, 2015 1:06 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 24 times

Re: Villa Dimitra - Skala Potamia

Mesaj necititde teo » Lun Iul 20, 2015 3:09 pm

wandererro scrie:Ah! Acum am vazut ca tu ai deschis topicul despre Villa Dimitra! Scuze ca ti -am vorbit de rau protejatii... frumoasa detenta ai in saritura intru apararea lor. Din pacate insa realitatea de care poate altii vor sa tina cont, nu niste opinii deformate din cine stie ce varii motive, este cu totul si cu totul alta. Tine cont ca aceasta exagerare si deformare a ta m-au determinat sa fac rezervarea la ei...


:lol: :lol: :lol:
ca si tine eu mi-am povestit experienta. a mea a fost buna, a ta...ghinion, ce sa zic? culmea e ca atunci cand ti-am citit postarea chiar mi-a parut rau de ce ti s-a intamplat.
dar mi-a trecut repede :mrgreen: dupa ce ti-am citit a doua postare :mrgreen:
misto reprosul tau :mrgreen:
teo scrie:Din punctul meu de vedere este o locatie de vacanta OK, intrucat a indeplinit cerintele mele: un loc de dormit noaptea decent, curat, apa calda, liniste si pret bun


vacanta placuta!
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Villa Dimitra - Skala Potamia

Mesaj necititde Catalin S. » Mar Iul 21, 2015 8:37 am

Ati stat doua zile si deja vi s-a parut ca vi se violeaza intimitatea? Wow! :wtf:

Din cate stiu eu, la un sejur de 7 zile se face curatenie o data la 2-3 zile si se schimba asternuturile dupa 3 sau 4 zile. La un sejur de 10 zile, logic, se schimba asternutul mai des. Faptul ca a intrat "baba" peste dumneavoastra, nu v-a dus cumva cu gandul ca saracii, au vrut sa vada daca va e bine avand in vedere neintelegerea cu camera?

Inca ceva, nu stiu cum se face ca din cati stiu ca au fost la Dimitra, pe o scara de 1 la 10, "maxim" 2 s-au plans in asa hal. Restul, hmm, mici carcoteli tipic romanesti. Chiar si eu am carcotit la inceput deoarece am avut asa-zise asteptari prea mari. Din pacate uneori amabilitatea "grecului cu daruri" este vazuta foarte prost de catre romani. Am cunoscut sarbi, croati, polonezi care mi-au fost cumva vecini la Vila DImitra si nu s-au plans de conditii. Ba mai mult, ne-am intins la un pahar seara pe terasa si am discutat cate in luna si-n stele impreuna cu patronii.

Deci nu tu miros de canal, nu tu mobilier vechi, nu tu pisici sacaitoare sau galagia masinilor care trec pe drumul ce inconjoara insula. Nimic, nada, niente, nothing! In schimb romanul este primul care stramba din nas.

Pai daca vrem lux, ni-l face acasa la noi, acolo unde locuim / traim tot anul, nu pe unde mergem, unde de fapt venim pentru mare, plaja, drumetii. Si apoi daca am fi vrut super mobilier, de ce nu am luat la vreun hotel de 4 stele? Ah, din cauza costurilor peste dublu? Aha, am inteles acum! Si cu aia-n c*r dar si cu sufletul in rai nu se poate.

Sorry pentru limbaj, dar nu cred ca a fost unul iesit din comun.

Pe 15 august ne vedem in Thassos. La Dimitra, da! ;)
Ei rad de mine pentru ca sunt diferit. Eu rad de ei pentru ca sunt toti la fel.

My music (metal) -> http://www.facebook.com/HatemodeBand
My music (tehno / dubstep) -> http://www.facebook.com/HolyFlameRomania
Avatar utilizator
Catalin S.
Fan Thassos
 
Mesaje: 160
Membru din: Mar Ian 07, 2014 7:24 pm
Localitate: Bucuresti, etajul 4
Has thanked: 31 times
Been thanked: 179 times

Re: Villa Dimitra - Skala Potamia

Mesaj necititde AlinE » Mar Iul 21, 2015 11:30 am

Parerea fiecaruia conteaza, asa ca lasati omul sa-si spuna nemultumirile si un review negativ este un pas inainte.

CatalinS bravo, sa inteleg ca ai avut ceva activitate anul asta.
Hunter

Pentru ca răul să triumfe este suficient ca cei buni să nu facă nimic. E. BURKE
Avatar utilizator
AlinE
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1553
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:48 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 725 times
Been thanked: 3058 times

Re: Villa Dimitra - Skala Potamia

Mesaj necititde Catalin S. » Mar Iul 21, 2015 1:01 pm

In Romania nu exista "reviewuri negative"! :shh:

In Romania exista doar carcotasi care se impart in PATRU mari categorii functie de gradul de nemultumire:

1. Habarnisti
Acestia nu se inormeaza mai deloc si au impresia ca la 15 euro trebuie sa gaseasca confort de 5 stele. Nu-si pun macar o secunda problema de ce acolo e mai scump si dincolo mai ieftin. Au vazut 15 euro care arata frumos, straluceste c ala discoteca, le face cu ochiul si PAC-PAC precum oile. La intorcere, deisgur, bombane ca nu era ce se asteptau.

2. Ipocriti
Ii auzi la tot pasul cum spun ca ei nu ar merge vreodata la o vila de 1-2 margarete, dar trimit poze de acolo si au tupeul sa comenteaza acid, taindu-si singuri craca. Cand le aduci amiinte de niste faze, texte, dialoguri, o dau la intors.

3. Rautaciosi
Din pacate oamenii acestia asa se nasc iar de vina sunt parintii lor pentru ca asta au vazut in familie - asta au dat mai departe. Nu, nu este cliseu ci purul adevar. Asa cum sunt obisnuiti sa reactioneze, cum vad in familie, in mediul in care fac primii 7-10- 15 ani, tot asa se vor purta si la maturitate, implicit comentarii fara vreun temei real sau mult exagerate, pentru deh, asa "vrea" muschii lor de smardoi sa scrie!

4. Ticalosi
Stiu ca suna cumva iesit din comun, dar cred ca este cea mai urata specie care face dintr-un astfel de "review" o cronica murdara sejurului, parca pusi de cineva. La romani nu va exista niciodata termenul de "parti proaste / parti bune", adica un review neutru, ci se merge intr-o singura directie. Bine, sunt si exceptii (Hotel Ifigenia - Paralia Kacarini), dar nu e cazul la Vila Dimitra.

Bine, pe langa clasificarea de mai sus, avem desigur si turistul simplu, modest, care vine la odihna, la un "schimb de peisaje", la o comparatie cu litoralul romanesc sau bulgaresc (chiar si cu Paralia Rahatini), turistul care stie sa se distreze si cu bani putini, turistul care NU FACE IMPRUMUT LA BANCA sa se dea in spectacol cateva zile pentru care va plati 5-10 ani si cam atat.

Specia de mai sus, cea a carcotasilor, cred ca o cunoastesti si voi prea bine, ca doar sunteti romani.

P.S. AlinE, nu stiu la ce te-ai referit in legatura cu activitatea.
Ei rad de mine pentru ca sunt diferit. Eu rad de ei pentru ca sunt toti la fel.

My music (metal) -> http://www.facebook.com/HatemodeBand
My music (tehno / dubstep) -> http://www.facebook.com/HolyFlameRomania
Avatar utilizator
Catalin S.
Fan Thassos
 
Mesaje: 160
Membru din: Mar Ian 07, 2014 7:24 pm
Localitate: Bucuresti, etajul 4
Has thanked: 31 times
Been thanked: 179 times

Re: Villa Dimitra - Skala Potamia

Mesaj necititde AlinE » Mar Iul 21, 2015 7:34 pm

Ar mai fi si categoria Fosti critici :shh:
Activitatea = sejurul tau la vila dimitra sau nu te mai ocupi de problema? :think:
Hunter

Pentru ca răul să triumfe este suficient ca cei buni să nu facă nimic. E. BURKE
Avatar utilizator
AlinE
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1553
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:48 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 725 times
Been thanked: 3058 times

Re: Villa Dimitra - Skala Potamia

Mesaj necititde Catalin S. » Mar Iul 21, 2015 7:43 pm

Da, ma ocup de "problema", deci "activitatea" acum culege roadele... Moca nu iti da nimieni nimic.

Cat despre fosti critici, sper sa ajunga toti la fel si sa lase rautatile intr-o buna zi. :)
Ei rad de mine pentru ca sunt diferit. Eu rad de ei pentru ca sunt toti la fel.

My music (metal) -> http://www.facebook.com/HatemodeBand
My music (tehno / dubstep) -> http://www.facebook.com/HolyFlameRomania
Avatar utilizator
Catalin S.
Fan Thassos
 
Mesaje: 160
Membru din: Mar Ian 07, 2014 7:24 pm
Localitate: Bucuresti, etajul 4
Has thanked: 31 times
Been thanked: 179 times

Re: Villa Dimitra - Skala Potamia

Mesaj necititde wandererro » Dum Iul 26, 2015 12:13 pm

Opa! M-am reintors dupa un sejur in Thasos reparat de cei de la hotel Thimonia, capatul opus fata de cei de la Villa DIMITRA. Vad ca a aparut si un al doilea avocat al mincinosilor lipsiti de cuvint de la Villa DIMITRA. Nu am timp, dispozitie pentru a citi in amanunt opera filozofica gratuita a unui roman sadea care-le-stie-pe-toate, pe linga subiect de altfel... Scapati din vedere cel mai important lucru!
CEI DE LA VILLA DIMITRA NU AU CUVINT SI ASTA INCHID.E ORICE DISCUTIE! AU AVUT DOUA ZILE LA DISPOZITIE SA ISI CORECTEZE GRESEALA SI NU AU FACUT-O.
Iti urez "avocate", cind "te vezi" in august la Villa Dimitra, sa te trezesti si tu ca iti dau alta camera, eventual imputiciunea sub forma de oala de fiert pe care am primit-o eu. Probabil ca sint obisnuti cu romanashii care inghit orice, las' ca merge si asha...
Asa va mai pricepeti voi la toate, inclusiv la turism de ma apuca jalea si imi vine sa dansez un sirtaki si sa sparg vreo ens'shpe mii de farfurici... :)
Cind am sa imi dorm oboseala drumului am sa va fac o recenzie a unui loc de cazare de calitate...
wandererro
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Mai 30, 2015 1:06 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 24 times

Re: Villa Dimitra - Skala Potamia

Mesaj necititde Catalin S. » Lun Iul 27, 2015 9:27 am

Omule, atata vreme cat din 10 reviewuri pe internet, bilele albe sunt mult mai multe fata de cele negre (8 contra 2... sau fie, 7 contra 3, daca nu ma insel), lumea pune in balanta si ia in calcul doar partile bune.

Este normal si firesc sa nu fie toti multumiti cum la fel de normal este sa fii obisnuit cu luxul, ceea ce, desigur Dimitra nu se poate lauda ca ar avea asa ceva.

Ce stiu este ca ale lor conditii sunt unele de bun simt, peste cele decente, iar raportul calitate / pret este unul excelent. Ah, ca au fost si cazuri nasoale, nu neaga nimeni, deci sa nu crezi ca ti-am pus cuvintele la indoiala, dar repet, atata vreme cat parerile "ok" sunt in numar mult mai mare fata de cele "contra", nu inteleg de unde atata inversunare.

Sa stii ca si eu am fost nemultumit, dar ulterior am stat si am facut niste calcule logice, astfel ca la final mi-a dat cu virgula, constatand ca mare parte din nemultumiri erau doar rodul imaginatiei mele bogate, uneori plina de ipoteze si scenarii si a rautatii pe care recunosc, o aveam in urma cu vreo 7-8 ani.
Ei rad de mine pentru ca sunt diferit. Eu rad de ei pentru ca sunt toti la fel.

My music (metal) -> http://www.facebook.com/HatemodeBand
My music (tehno / dubstep) -> http://www.facebook.com/HolyFlameRomania
Avatar utilizator
Catalin S.
Fan Thassos
 
Mesaje: 160
Membru din: Mar Ian 07, 2014 7:24 pm
Localitate: Bucuresti, etajul 4
Has thanked: 31 times
Been thanked: 179 times

Re: Villa Dimitra - Skala Potamia

Mesaj necititde Maria » Lun Iul 27, 2015 9:54 am

Sa incerc sa aplanez (sper) cumva/ceva.
Nu cunosc Villa Dimitra, habar nu am unde este, nu stiu cum arata camerele. S-a intamplat ca am participat la cateva cazari ale unei agentii din Bucuresti la un hotel din Golden Beach. Turistii care se cazau acolo erau de 2 feluri: unii care mangaiau florile de la intrare si sareau in sus (la propriu) de bucurie ca "ce frumoase sunt camerele" si altii care urlau (la propriu) si se puneau pe plans ca in ce mizerie au ajuns. Dupa parerea mea (se intampla ca am vazut ceva hoteluri/vile/studiouri in Thassos, vreo 200) erau niste camere modeste, foarte curate, cu vedere partiala la mare, un pic intunecoase, cu iesire intr-o terasa comuna (nu balcon). Nu am intalnit nicio persoana care sa fie de parerea mea. Parerile turistilor erau la cele 2 extreme amintite mai sus.
Deduc ca: asa cum musacaua de la taverna X nu are cum sa ii placa si clientului Y si clientului Z, asa si cu perceptia despre "frumosul" unei camere, a unei plaje.
Fiecare o sa aleaga sa fie cazat unde vrea, in functie de bugetul de care dispune si sper sa fie cat de cat multumit!
Vacante minunate sa aveti!
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Villa Dimitra - Skala Potamia

Mesaj necititde Catalin S. » Lun Iul 27, 2015 10:18 am

Bine zis!

De aici deducem ca romanul e omul extremelor... Ori prea-prea ori foarte-foarte. :lol:
Ei rad de mine pentru ca sunt diferit. Eu rad de ei pentru ca sunt toti la fel.

My music (metal) -> http://www.facebook.com/HatemodeBand
My music (tehno / dubstep) -> http://www.facebook.com/HolyFlameRomania
Avatar utilizator
Catalin S.
Fan Thassos
 
Mesaje: 160
Membru din: Mar Ian 07, 2014 7:24 pm
Localitate: Bucuresti, etajul 4
Has thanked: 31 times
Been thanked: 179 times

Re: Villa Dimitra - Skala Potamia

Mesaj necititde nikolas » Joi Iul 30, 2015 10:25 pm

Am stat la Vila Dimitra in 2009 si 2012. De asemenea, am prieteni care au stat aici in 2014. Camerele de la etaj mi s-au parut mai modernizate fata de cele de la parter si mai mari. Eu si ceilalti prieteni ne numaram printre acei care au fost multumiti de serviciile si conditiile de la Vila Dimitra. Din pacate, anul acesta, nu am mai gasit liber la inceputul lui septembrie si a trebuit sa rezervam in alta parte.
Din punctul meu de vedere, este o locatie cu un raport pret calitate excelent.
nikolas
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mai 27, 2015 7:11 pm
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 131 vizitatori


cron