Studio Katerina -Pachis Beach

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Studio Katerina -Pachis Beach

Mesaj necititde michisor » Joi Dec 01, 2016 9:58 pm

Salut, dintr-o lista scurta de vreo 7-8 locatii ne-am hotarat la studio katerina din pachis. http://Www.studios-katerina.gr
Ne-au cerut 550eur pt 6 nopti 2 adulti si 2 copii(2 respectiv 6 ani) si vor avans 150€. Cum vi se pare pretul?
A fost cineva aici? Vad ca site-ul e din 2009. Am rascolit internetul in lung si in lat dar nu gasesc nici macar un rewiew despre ei.
Multumesc
michisor
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Noi 30, 2016 12:56 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 24 times

Re: Studio katerina-pachis beach

Mesaj necititde Maria » Joi Dec 01, 2016 10:10 pm

Le-am vazut eu in urma cu 5-6 ani. Foarte frumoasa gradina, plaja ok, dar neamenajata. Le-am vazut in extrasezon si nu imi amintesc bine camerele, dar nu imi amintesc nici ceva rau, ceea ce e bine :)
Parca zicea proprietarul ca pune cateva sezlonguri pe plaja pt oaspetii lor.
Vad si mobilier nou, cand am fost eu, sigur nu era. Zona e linistita, cred ca foarte buna pt familiile cu copii.
Pretul mi se pare mediu spre marisor. Depinde si cand vrei sa te duci. Pt iulie-august e ok, pt iunie-septembrie e mare.
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Studio katerina-pachis beach

Mesaj necititde michisor » Vin Dec 02, 2016 8:05 am

Maria scrie:Le-am vazut eu in urma cu 5-6 ani. Foarte frumoasa gradina, plaja ok, dar neamenajata. Le-am vazut in extrasezon si nu imi amintesc bine camerele, dar nu imi amintesc nici ceva rau, ceea ce e bine :)
Parca zicea proprietarul ca pune cateva sezlonguri pe plaja pt oaspetii lor.
Vad si mobilier nou, cand am fost eu, sigur nu era. Zona e linistita, cred ca foarte buna pt familiile cu copii.
Pretul mi se pare mediu spre marisor. Depinde si cand vrei sa te duci. Pt iulie-august e ok, pt iunie-septembrie e mare.



Multumesc.pretul e pt perioada 9-15 iulie.cam in jur de 600 se invarteau toate cazarile de pe plaja indiferent de statiune.
Acum au plaja amenajata.mi-a spus ca in pret intra si sezlonguri pe plaja proprie.
Sotul era putin sceptic pt ca,fiind de atata timp "pe piata" nu au nici macar un rewiew si ca vor banii prin money gram/western union.
michisor
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Noi 30, 2016 12:56 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 24 times

Re: Studio Katerina -Pachis Beach

Mesaj necititde Maria » Vin Dec 02, 2016 10:37 am

Plaja nu e proprie, chiar daca ii spun asa. Dar daca e amenajata, e bine. Nu am auzit sa fie probleme in Thassos cu plata avansului prin wu. Fac asta doar pentru a evita taxe.
Sunt cazari bune si fara review, nu e neaparat asta un criteriu, nu pt Thassos. Poate insemna ca nu au cazarea pe booking.com sau ca s-a intamplat ca cei cazati acolo nu au scris pe forumuri
Distractie placuta si sa ne arati si noua :)
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Studio Katerina -Pachis Beach

Mesaj necititde April » Vin Dec 02, 2016 1:28 pm

Maria scrie:Plaja nu e proprie, chiar daca ii spun asa.)

viewtopic.php?p=50657#p50657
There are no private beaches in Greece. Even if a hotel is situated right on the beach, it is obliged to let beachgoers visit for free even if the only access to the beach is through the hotel.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Studio Katerina -Pachis Beach

Mesaj necititde michisor » Vin Dec 02, 2016 3:03 pm

pe noi ne incanta ca e pe plaja. privata/neprivata, dc nu au chef sa mearga in alta parte intr-o zi sarim direct acolo :crazy:
michisor
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Noi 30, 2016 12:56 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 24 times


Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 32 vizitatori


cron