VILA SUZI - Skala Potamia / Golden Beach = NU Recomand

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

VILA SUZI - Skala Potamia / Golden Beach = NU Recomand

Mesaj necititde Flooo83 » Vin Aug 26, 2016 11:52 am

Personalul de la vila Suzi (adica proprietara cu fica) primitive, nu am crezut ca la o cazare vom fi certati, se va tipa la noi, vom fi jigniti ca catre proprietara vilei dna. Suzi, ca am intarziat la eliberarea camerei cu 30 min :shock: . Am fost jignita personal cat si parintii mei, s-a tipat la noi de se uitat toata vila, am spus ca voi reclama la agentia de unde am cumparat iar gestul ei ne-a lasat masca: "citez: o doare undeva de agentia din Bucuresti si de Agentia din Thassos si personalul acestora" :o :wtf: vila fiind cumparata in proportie de 90% de o agentie din Romania.
Camera cu gresie pe jos, paturile nu sunt confortabile de loc, baia (parerea mea) este jegoasa, motiv pt care am chemat-o cand am vazut si am primit ca drept raspuns de la proprietara ca plasticele sunt vechi si scorozite de aceea arata asa si daca nu ne convine sa plecam.
Nu in ultimul rand la mijlocul sejurului ne-am trezit dimineata la 4 inundati de la chicineta din bucatarie (s-a rupt un furtun) iar ei intr-un final dupa ce am "trezit" toata vila au venit cu niste prosoape sa stearga (munca cea mai grea am facut-o tot eu sa scot toata apa din camera si sa spal camera dupa ce au plecat ei.

Deci NU RECOMAND !!! se pot gasi si alte vile mult mai bune la un pret mult mai bun , nu va luati doar ca are piscina care ar fi singura mai ok.
Flooo83
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Aug 26, 2016 11:46 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: VILA SUZI - Skala Potamia / Golden Beach = NU Recomand

Mesaj necititde demential » Vin Aug 26, 2016 12:08 pm

Flooo83 scrie:... ca am intarziat la eliberarea camerei cu 30 min ...

stiati ora limita la care trebuie sa eliberati camera, si totusi nu erati gata ?
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: VILA SUZI - Skala Potamia / Golden Beach = NU Recomand

Mesaj necititde Maria » Vin Aug 26, 2016 1:11 pm

Buna,
Imi pare rau pentru ce ati patit, nu e normal sa tipi la turisti. Intr-adevar, familia hotelului Suzi sunt mai colerici si asta nu e normal cand faci turism.
Imi permit sa iti raspund pentru ca am cazat ani de zile la hotelul respectiv si cred ca stiu ce vorbesc.
Hotelul nu este cumparat de nicio agentie; hotelul se inchiriaza (se da in garantie) pe o anumita perioada agentiilor din diverse tari.
Camera cu gresie pe jos - cu ce altceva? As vrea sa zic ca nu am vazut nicaieri altceva, dar sunt si camere mai vechi, cu mozaic. Mie personal gresia mi se pare usor de curatat pt un hotel care e la mare.
Paturile - vi s-a spus ca o sa fie intr-un fel anume si nu au fost?
In sistemul cazarilor de grupuri, interesul agentiei este sa nu se piarda nicio zi: astazi la 9.00 se elibereaza 10 (de ex) camere si tot astazi, in jur de 12.00-13.00 se ocupa cele 10 camere. Cand o camera nu se elibereaza la ora stabilita, turistul care vine dupa 14 ore in autocar si nu are camera gata o sa stea cu bagajul la receptie (eventual urland).
Jegos = murdar sau jegos = vechi?
Inundatia - sa presupunem ca am un hotel. Stau cu mopul la usa turistilor in caz ca o sa se rupa un furtun? Aici nu am inteles care a fost vina lor. Poate mi-a scapat mie ceva.
Sa speram ca insula v-a placut si ca ati ramas si cu amintiri frumoase din Thassos!
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: VILA SUZI - Skala Potamia / Golden Beach = NU Recomand

Mesaj necititde Ramirez » Sâm Aug 12, 2017 3:38 pm

Maria scrie:Buna,
Imi pare rau pentru ce ati patit, nu e normal sa tipi la turisti. Intr-adevar, familia hotelului Suzi sunt mai colerici si asta nu e normal cand faci turism.
Imi permit sa iti raspund pentru ca am cazat ani de zile la hotelul respectiv si cred ca stiu ce vorbesc.
Hotelul nu este cumparat de nicio agentie; hotelul se inchiriaza (se da in garantie) pe o anumita perioada agentiilor din diverse tari.
Camera cu gresie pe jos - cu ce altceva? As vrea sa zic ca nu am vazut nicaieri altceva, dar sunt si camere mai vechi, cu mozaic. Mie personal gresia mi se pare usor de curatat pt un hotel care e la mare.
Paturile - vi s-a spus ca o sa fie intr-un fel anume si nu au fost?
In sistemul cazarilor de grupuri, interesul agentiei este sa nu se piarda nicio zi: astazi la 9.00 se elibereaza 10 (de ex) camere si tot astazi, in jur de 12.00-13.00 se ocupa cele 10 camere. Cand o camera nu se elibereaza la ora stabilita, turistul care vine dupa 14 ore in autocar si nu are camera gata o sa stea cu bagajul la receptie (eventual urland).
Jegos = murdar sau jegos = vechi?
Inundatia - sa presupunem ca am un hotel. Stau cu mopul la usa turistilor in caz ca o sa se rupa un furtun? Aici nu am inteles care a fost vina lor. Poate mi-a scapat mie ceva.
Sa speram ca insula v-a placut si ca ati ramas si cu amintiri frumoase din Thassos!
Salut!
Un furtun se poate rupe si de vechi ce e... Iar apropo de vechi, ii cred in stare pe greci de asa ceva, astia sunt in stare sa scoata bani si din piatra seaca! Nu uita ca pana acum ceva timp majoritatea cereau bani pentru aerul conditionat , iar chestia era specificata (daca era specificata) undeva jos scris cat mai mic.

Sent from my ASUS_P00I using Tapatalk
Ramirez
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Iun 25, 2015 12:08 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times


Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori