Hotel Kallisti, Potos 2016

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Hotel Kallisti, Potos 2016

Mesaj necititde Mariusr » Mie Iul 06, 2016 1:21 pm

Evitati Hotelul Kallisti din Potos, pentru ca fata de alti ani, acolo situatia s-a schimbat in rau.
Preturile sunt mari in comparatie cu ce primesti in relitate.
In primul rand, fotografiile de pe site-uri nu reflecta realitatea, fiind "prelucrate".
Hotelul este departe de plaja si de Potos, (cam la 2 km) asa ca pentru orice trebuie sa folosesti masina.
Cazarea poate fi ok dar poti sa primesti si una din camerele de la parter care nu au terasa si in care nu intra soarele si miroase a mucegai. Curatenia lasa de dorit. Bineinteles, daca nu ai mai fost in astfel de vacante sau daca nu esti pretentios, probabil ca poti sa fii multumit, dar eu nu am fost. Nu sunt un pretentios, dar am pretentia sa fiu tratat cu respect, nu mintit in fata si sa mi se spuna ca pentru cat am platit, sa fiu multumit. De parca eram eu de vina ca am platit la early booking in ianuarie si am primit o reducere. Ei se folosesc de acesti bani sa isi deschida hotelul cand incepe sezonul, agentul de turism de la noi primind un comision mic. Grosul banilor il ia hotelul.
Oricum, hotelul nu e bun mai ales daca mergi cu copilul sau cu copiii, deoarece nu are locuri de joaca si sunt scari peste tot, fiind construit in panta. Nici semnalizarea de la sosea nu e buna, asa ca poti sa ratezi intrarea pe dumul catre hotel (cei de la hotel ne-au spus ca indicatorul a fost vandalizat anul trecut si ca in curand primaria va instala un indicator nou. Acelasi raspuns l-au primit cu un an in urma niste prieteni care au fost acolo.
Mancarea nu e deloc gozava si daca vii mai tarziu seara, mananci ce mai gasesti, asa ca mai bine optati numai pentru cazare cu mic dejun (daca faceti greseala sa va cazati acolo). Managera este o blonda care tipa si face ca toate alea, spunand ca e hotelul ei si regulile ei. I-am replicat ca trebuia sa posteze aceste reguli pe site-ul hotelului, ca nu mai veneam. Ce mai, NU RECOMAND acest hotel. Am fost de mai multe ori in Grecia, dar atata nesimtire nu am intalnit. In plus, pe noi romanii ne trateaza cu dispret. I-am auzit pe cei de la hotel cand spuneau Romaniakia atakto, adica romani obraznici. De ce? ca nu respectam regulile loc cretine? am vazut ca pe bulgari ii trateaza mai bine, desi preturile pe care bulgarii le platesc sunt mai mici decat platim noi.
In general, feriti-va de hotelurile de acest gen, "de familie", pentru ca sunt tepari, din dorinta de castig, nu le pasa de clienti.
Vacanta placuta si aveti grija.
Mariusr
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iul 06, 2016 12:59 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 31 vizitatori