Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA sat

Unde se mananca bine / unde NU se mananca bine in Thassos ?

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde callatis06 » Vin Sep 14, 2018 8:06 pm

Io am primit la Sotiris.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
callatis06
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 698
Membru din: Lun Iul 07, 2014 2:58 pm
Localitate: Mangalia
Has thanked: 8456 times
Been thanked: 3925 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde Bucho » Mar Sep 18, 2018 8:31 am

Taverna Korali. Aseara a fost aproape plin si aveau doar doua fete la servire plus patronul. Depasiti total de eveninente. Mancare putina (gavros) si cu gust cam dubios (gyros). Desert la primirea notei dar doar pentru doi, al treilea se uita lung... Per total nu merita a doua vizita! Din pacate nu pot atasa poze decat la rezolutie minima (cred ca din cauza netului).
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Bucho
 
Mesaje: 19
Membru din: Vin Iun 09, 2017 9:34 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde Bucho » Mar Sep 18, 2018 6:36 pm

Astazi pranz la terasa Endless Blue. Desi e defapt beach bar, are si bucatarie, iar ca personal este peste Korali, care are tot doi ospatari. Aici din cei doi, unul e roman, foarte ca lumea. Gyros foarte mare, bun si relativ ieftin (7 euro). Mythos la draft. Au si pescarie in meniu, dar n-am incercat. Viespi rezolvate rapid cu cafea arsa. Fara desert din partea casei, dar nu e taverna, e doar un beach bar. In concluzie, recomand calduros .
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Bucho
 
Mesaje: 19
Membru din: Vin Iun 09, 2017 9:34 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde Bucho » Dum Sep 23, 2018 7:18 pm

Saptamana trecuta am mancat in doua seri la rand la Green Sea. E chiar pe plaja, spre Golden Beach. Mancare destul de buna, dar portiile nu sunt mari deloc. Servirea e OK, cam haotica, au un ospatar simpatic care cred ca era cam gustat. Iti aduc nota inainte de mancare sau bautura, intr-un paharut. Daca mai comanzi, iti aduc alta, revizuita. Fara desert moka. Preturi bunicele (snitel porc+gavros+souvlaki+Mythos draft+vin rosu 500 gr.=30 Euro). Plin de nemti si englezi, romani putini. Pisici multe si miloage. Recomand :thumbup: !
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Bucho
 
Mesaje: 19
Membru din: Vin Iun 09, 2017 9:34 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde demential » Vin Mai 31, 2019 7:30 pm

Nu neaparat ca mi-a placut datile trecute, dar era inchisa taverna George Iorgos din Kinira si am ajuns zilele trecut tot la Elena in Panagia.
Decent, ce sa zic...
IMG_4104.JPGIMG_4105.JPGIMG_4106.JPG
Singurul lucru bun a fost ca m-am intalnit cu Vitalie... https://stirileprotv.ro/stiri/internati ... mecat.html
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde FlorinThassos » Mie Iun 19, 2019 4:20 pm

Noua ne-a placut la nebunie la Pefka, unde au o caracatita uscata la vant deosebit de gustoasa. De asemenea a fost foarte bun si platoul cu peste - Grillanda. Si la Captain Fish Tavern ne-a placut foarte mult, in special felurile fara carne: Talagani Special si Vanata umpluta. Fructele de mare au tendinta sa le arda, dar am mancat pestele din poza, care a fost foarte bun.
Deja imi curg balele numai cand imi amintesc de mancarurile astea, abia astept sa ma intorc ... AMR 4 saptamani :D
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
FlorinThassos
 
Mesaje: 24
Membru din: Lun Iul 02, 2018 4:41 pm
Has thanked: 23 times
Been thanked: 53 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde raitar » Joi Aug 08, 2019 2:38 pm

Dau si eu un feedback de anul acesta. Am fost acum o saptamana.
Merg de 10 ani in Thassos si mai mereu am fost si la Korali, anul acesta este ultima oara cand mai merg.
Mese inghesuite, personal putin, portiile din ce in ce mai mici (le stiu de multi ani, le stiu involutia), au renovat decat "terasa acoperita" de la intrare, ca sa ia ochii, bucataria arata mizer iar baia ceva de nedescris. Am atasat niste imagini. Cu alte cuvinte patronul maximizeaza profitul taind din servicii si calitate. Eu nu am sa incurajez acest mod de lucru. Cine nu baga 500 de euro intr-o baie si o lasa sa arate asa, de la mine are un mare boicot dar si o anti-reclama ferma.


Bucho scrie:Taverna Korali. Aseara a fost aproape plin si aveau doar doua fete la servire plus patronul. Depasiti total de eveninente. Mancare putina (gavros) si cu gust cam dubios (gyros). Desert la primirea notei dar doar pentru doi, al treilea se uita lung... Per total nu merita a doua vizita! Din pacate nu pot atasa poze decat la rezolutie minima (cred ca din cauza netului).
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
http://blogulluiiocan.wordpress.com/
Sa-ti cunosti limitele este foarte important, sa-ti recunosti limitele este de admirat.
Avatar utilizator
raitar
 
Mesaje: 124
Membru din: Joi Ian 09, 2014 4:01 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 291 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde mjustin » Vin Aug 09, 2019 12:19 pm

Constat ca multe locatii care erau "de recomandat" acum ceva vreme in urma au decazut. Altele au marit preturile si au diminuat portiile. Oare nu cumva faptul ca sunt foarte multi turisti, patronii greci incep sa aiba comportamentul celor de pe litoralul nostru?
Avatar utilizator
mjustin
 
Mesaje: 63
Membru din: Mie Aug 13, 2014 8:11 am
Localitate: Galati
Has thanked: 251 times
Been thanked: 161 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde mjustin » Mar Sep 24, 2019 9:21 pm

demential scrie:Nu neaparat ca mi-a placut datile trecute, dar era inchisa taverna George Iorgos din Kinira si am ajuns zilele trecut tot la Elena in Panagia.
Decent, ce sa zic...
IMG_4104.JPGIMG_4105.JPGIMG_4106.JPG
Singurul lucru bun a fost ca m-am intalnit cu Vitalie... https://stirileprotv.ro/stiri/internati ... mecat.html

Am ajuns astazi la Elena intrucat la Iorgos s-a inchis pentru acest sezon. Dezamagitor! Am incercat specialitatea casei miel la rotisor si capra la rotisor. Carne uscata, gust anost si clasica garnitura cartofi cu orez. Am plecat flamanzi si dornici sa ne asezam in alta parte sa mancam.
Imagine
Avatar utilizator
mjustin
 
Mesaje: 63
Membru din: Mie Aug 13, 2014 8:11 am
Localitate: Galati
Has thanked: 251 times
Been thanked: 161 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde crissab » Mar Mai 31, 2022 1:47 pm

Pfuu, nici o actualizare a impresiilor dupa 2019? Am nimerit pe topicul potrivit?
crissab
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Mai 31, 2022 1:16 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde April » Mar Mai 31, 2022 8:45 pm

crissab scrie:Pfuu, nici o actualizare a impresiilor dupa 2019? Am nimerit pe topicul potrivit?

Poate vă inspirați de aici viewforum.php?f=77
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Anterior

Înapoi la Taverne in Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


cron