Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Unde se mananca bine / unde NU se mananca bine in Thassos ?

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Aug 04, 2015 11:24 pm

Janina scrie:Am mancat deocamdata in Skala Prinos la taverna Larousse, unde lucreaza o romanca - Simona.
Desi am gasit pareri ca mancarea ar fi scumpa si portiile mici eu am fost multumita. Portiile au fost chiar mari, cu garnitura, iar servirea a fost super ok.
Friptura de porc - 8, 5 euro
Platou cu fructe de mare - 10 euro
Janina scrie:
lachmannmarcel scrie:Deci Simona mai este? Anul trecut vroia sa plece ....

Da, inca este. Pacat sa plece, Larousse e cea mai cautata taverna din Skala Prinos si asta datorita ei.
Oamenii care intra in taverna intreaba de ea, iar cei care trec prin fata tavernei ii fac cu mana si o saluta (nu este vorba doar de romani, e placuta de toti)

Taverna Larouse

Si in iulie era Simona la taverna Larouse, prima noastra masa in Thassos s-a intamplat la ea, dar n-a fost sa fie, e un pic de pomul laudat, parerea noastra a 4 familii, nu f pretentioase.
Eu cu soata am luat platoul cu fructe de mare (23 euro pt 2 pers, a fost bun, dar mie unul imi era foame cand am plecat de-acolo), alte 2 familii au luat peste si acelasi platou cu fructe de mare, o prietena cu copilul (10 ani) care au servit friptura de porc si frigarui au chemat-o pe Simona sa-i spuna ca friptura este cam prea talpa.. iar Simona dand din colt in colt, a raspuns ca au mai avut problema asta, bla bla bla, a fost un moment ceva cam nasol..
La desert (bonus) ne-au adus niste biscuiti, absolut nimeni nu a reusit sa termine unul, pt ca erau dezgustatori..

Concluzia, (tot grupul) nu recomandam locul.

In schimb, destul de aproape de Larouse am mancat mult mai bine la Batis, prima data pt testarea tavernei, a 2-a oara pt ca ne-am simtit f bine prima data :thumbup:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde danim1 » Lun Sep 07, 2015 3:01 pm

Am vazut preturi,am vazut taverne,poze cu mancare.Un singur lucru n-am aflat -cum e cu bacsisul?Se lasa,nu se lasa,si daca da,cam cat?
danim1
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Sep 07, 2015 12:03 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 50 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde Ade » Lun Sep 07, 2015 3:14 pm

danim1 scrie:Am vazut preturi,am vazut taverne,poze cu mancare.Un singur lucru n-am aflat -cum e cu bacsisul?Se lasa,nu se lasa,si daca da,cam cat?

Unii lasa in limitele consacrate 10-15%, altii nu, nu e musai.
Mi s-a intamplat si sa fuga dupa noi sa ne dea restul, ca suntem turisti si mai bine revenim.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde alinaantonia » Vin Feb 05, 2016 5:29 pm

Stie cineva daca anul acesta 2016 vom mai manca la TAVERNA PAKIS? Anul trecut se zvonea ca o vor demola si vor construi un resort cu acelasi nume :( :(
alinaantonia
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Iun 19, 2014 7:43 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 26 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde Ade » Vin Feb 05, 2016 5:41 pm

alinaantonia scrie:Stie cineva daca anul acesta 2016 vom mai manca la TAVERNA PAKIS? Anul trecut se zvonea ca o vor demola si vor construi un resort cu acelasi nume :( :(

Amenintarea ca vor construi ceva plana de la inceputul anului 2015. Abia prin septembrie 2015 au reusit sa si inchida taverna.
Ramane de vazut ce se intampla in 2016.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde Maria » Vin Feb 05, 2016 10:22 pm

In decembrie tot construiau. Macarale, panouri...
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde demential » Joi Iul 07, 2016 11:10 am

Joi 23.06 am mancat la Porto Prinos din Skala Prinos viewtopic.php?f=77&t=959 .
Portia de gyros foarte mare, desi nu se vede in poza. M-am chinuit sa-l manananc, m-a ajutat faptul ca era foarte bun :)
IMG_6078.JPGIMG_6079.JPGIMG_6080.JPGIMG_6081.JPGIMG_6082.JPGIMG_6083.JPGIMG_6084.JPGIMG_6085.JPGIMG_6086.JPG
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde hepea » Joi Aug 18, 2016 8:52 pm

Stiti cumva taverne in zona care sa aibe digi/dolce? Ma intereseaza pt meciul Steaua - Dinamo :D
hepea
 
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mai 07, 2016 10:11 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde gabriel2vsl » Dum Mar 12, 2017 9:15 am

Va recomand Kostas Tavern linga hotel Stella, pe plaja! Mancare buna, portii mari, preturi decente, ambianta intima, personal amabil! Seara, desertul este din partea casei...
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
gabriel2vsl
 
Mesaje: 17
Membru din: Dum Mar 12, 2017 9:07 am
Localitate: Bucuresti, sector 5
Has thanked: 8 times
Been thanked: 48 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde Iulia » Vin Iun 02, 2017 11:10 am

Am mancat la Batis niste peste prajit cu cartofi si o portie de tzatziki. Am vrut peste proaspat dar chelnerul ne-a zis ca proprietarul e si pescarul restaurantului si inca nu venise de pe mare. L-am inteles perfect..si noi aveam o lene epocala :oops: Tzatziki foarte bun... servit cu paine proaspata prajita usor si unsa cu ulei de masline...simplu, usor, cremos si aerisit...perfect...exact senzatia aia de Grecie autentica. Am stat pe terasa..in miresme de leandru, trandafiri ,iarba si mare ..mangaiati de un soare bland de mai ce strabatea perfect sticla de Mythos. :) Mai erau doar 2 mese ocupate..dar mi-a placut servirea. Era un chelner tanar care se chinuia sa vorbeasca romana ( am remarcat ca noi romanii vorbeam engleza si grecii vorbeau romana :lol: ) foarte amabil fara sa fie invaziv. Poza cu mancarea nu am...dar atasez o poza cu cafeaua dintr-o alta dimineata cand ne-am dus acolo sa ne odihnim lenea :D
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Iulia
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Oct 14, 2015 5:43 pm
Has thanked: 89 times
Been thanked: 133 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde demential » Mar Iun 06, 2017 1:57 pm

Iulia, la Porto Prinos n-ai mancat ?
Eu am oprit luni pe 17.04 si am halit un calamar senzational :) Pe un frig de nedescris viewtopic.php?p=60183#p60183 :D
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde demential » Vin Iul 14, 2017 10:52 am

Miercuri pe 21.06, dupa Saliara viewtopic.php?p=62041#p62041 si Porto Vathy viewtopic.php?p=62042#p62042, am fost sa mancam la Taverna Pachis - Sentido.
Eram cateva masini, peste 10 cred. S-a umplut si parcarea si taverna. Din acest punct de vedere pot sa spun ca s-au descurcat decent cu preluarea comenzii, cu gatitul preparatelor, cu adusul preparatelor.
M-am dus "chitit" sa incerc calamarul umplut de aici. Cred ca era 8 euro (foarte ieftin). Nu-l cautam neaparat ca e ieftin ci pentru ca am auzit FOARTE multe laude pentru el ca e bun, mult si ieftin. S-a dovedit a fii doar un zvon, fiind doar ieftin si bun.
IMG_2420.JPGIMG_2421.JPG
Bougourdiul aici facut foarte prost, cu legume taiate grosolan si branza putina.
IMG_2410.JPG
Per total am fost multumiti de experienta.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde speedyspeed » Vin Iul 14, 2017 2:56 pm

Salutare
O recomandare unde se poate manca fara griji in Skala Rachoni?
Are cineva idee ce inseamna un pranz si o cina, 2 copii, 2 adulti?
Pt copii o ciorbita si un fel 2, adulti un singur fel.
Ma intereseaza ceva cu aproximatie sa imi fac o idee.

Merci
speedyspeed
 
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Feb 06, 2016 6:56 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde Ade » Sâm Iul 15, 2017 7:12 am

speedyspeed scrie:Salutare
O recomandare unde se poate manca fara griji in Skala Rachoni?
Are cineva idee ce inseamna un pranz si o cina, 2 copii, 2 adulti?
Pt copii o ciorbita si un fel 2, adulti un singur fel.
Ma intereseaza ceva cu aproximatie sa imi fac o idee.

Merci


Cu greu o sa gasiti ciorbe asemanatoare cu ale noaste, sunt mai mult niste supe creme, noi nu am mai luat.
Preturi: ciorbe 3-5 eur, fel principal 7-15 eur. Depinde ce va luati carne sau peste-fructe de mare care sunt mai scumpe.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde demential » Joi Iul 27, 2017 10:30 am

Luni pe 26.06, dupa ce am vizitat targul din Prinos viewtopic.php?p=62926#p62926, am fost sa mancam la Porto Prinos.
Si ne-a placut foarte mult :)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Taverne in Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori