UNDE am mancat ultima oara bine atunci cand am fost la.....?

Restaurante, diete, retete etc.

Re: UNDE am mancat ultima oara bine atunci cand am fost la..

Mesaj necititde HHR » Dum Oct 19, 2014 9:47 am

indubitabil ...
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: UNDE am mancat ultima oara bine atunci cand am fost la..

Mesaj necititde teo » Dum Oct 19, 2014 10:17 am

Alinuta scrie:...desi ar fi fost frumos sa vii cu exemple concrete in sprijinul afirmatiei tale.

trebuia sa insir crasmele, altfel am fost doar gica contra? c'mon.... lucrurile astea chiar se intampla chiar daca ti-e greu sa crezi asta

Alinuta scrie:Pe aici, prin sud, noi suntem satui pana peste cap de "calitatea" serviciilor din domeniul alimentatiei publice!!!
Si crede-ma ca vorbesc in cunostinta de cauza si nu din auzite!

am gasit crasme de calitate la craiova, la galati......
la fel cum mi s-a intamplat in ardeal sa dau de restaurante proaste. super proaste. la fel se intampla in grecia, in italia......

Alinuta scrie:Dar asta e alta poveste, care tine de alta arie...
Propun sa ne oprim aici, ca deja suntem off-topic.
Cine vrea sa-si deschida subiect de "cum devenim bataia de joc a sarlatanilor" e liber s-o faca pe "Social"!!!
Aici e vorba strict de "review"-uri, si cu bune si cu rele...

ca nu sunt destule :lol: nu vad off-topicul. c'mon, discutam de crasme, cu BUNE, cu RELE

faptul ca ti-au indeplinit dorinta nu-i face unici in romania, e un restaurant foarte atent cu clientii lui asa cum mai sunt si altele in tara asta.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: UNDE am mancat ultima oara bine atunci cand am fost la..

Mesaj necititde HHR » Dum Oct 19, 2014 3:40 pm

Cel mai tare local ar fi acela care nu are nimic in afara de o armata de chelneri amabili gata sa fuga oriunde pentru a cumpara orice isi doreste clientul. :shock:
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: UNDE am mancat ultima oara bine atunci cand am fost la..

Mesaj necititde AlinE » Dum Oct 19, 2014 7:59 pm

alinuta, la ce preturi au, trebuia sa te pupe si in partea dorsala....
apropos, am taiat ieri un vitel...vrei 2 kg la 520 lei? iti dau la 400 lei ca nu e gatita ...
Hunter

Pentru ca răul să triumfe este suficient ca cei buni să nu facă nimic. E. BURKE
Avatar utilizator
AlinE
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1553
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:48 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 725 times
Been thanked: 3058 times

Re: UNDE am mancat ultima oara bine atunci cand am fost la..

Mesaj necititde demential » Lun Oct 20, 2014 9:17 am

Teo : confirm faptul ca in Bucuresti serviciile restaurantelor sunt in general extrem de proaste. si intr-adevar te miri cand un ospatar are grija de tine.
Alin : te-ai apucat de crescut vaci ? si ai Black Angus de vanzare ? felicitari :D le dai si ieftin ... poti deschide un topic la Bursa .
HHR : apreciez postarile tale din topicul "UNDE am mancat ultima oara bine atunci cand am fost la.." :) mi-au fost de un real folos in a alege restaurantul unde sa mananc weekend-ul viitor :
"bine ..."
"indubitabil..."
"Cel mai tare local ar fi acela care nu are nimic in afara de o armata de chelneri amabili gata sa fuga oriunde pentru a cumpara orice isi doreste clientul. :shock:"
In cazul in care vrei sa postezi doar de dragul de a aduna numar de postari, chiar si dupa ce un moderator iti atrage atentia asupra offtopicului, am sa te invit sa iti faci un topic in care sa postezi ce vrei tu.

Alinuta : multumim ca ne-ai impartasit experienta ta ! Una e sa citesti un articol "rece" http://www.foodstory.ro/unde-mancam/cel ... -bucuresti si alta e sa vezi un feedback cinstit si corect venit din partea unei persoane care a testat "la fata locului" produsele.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: UNDE am mancat ultima oara bine atunci cand am fost la..

Mesaj necititde AlinE » Lun Oct 20, 2014 10:52 am

spre informarea ta, un mare bucatar a zis la tv ca din black angus-ul care se vinde nici 5% nu e autentic.
Hunter

Pentru ca răul să triumfe este suficient ca cei buni să nu facă nimic. E. BURKE
Avatar utilizator
AlinE
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1553
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:48 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 725 times
Been thanked: 3058 times

Re: UNDE am mancat ultima oara bine atunci cand am fost la..

Mesaj necititde teo » Sâm Feb 21, 2015 6:43 pm

desi am scris un post kilometric, netul mi-a facut figura si nu mi l-a salvat :(
mi-e prea lene sa-l rescriu asa incat fac un rezumat:
daca treceti prin sibiu, nu ratati felinarul https://www.facebook.com/RestaurantFelinarul?fref=ts
va spun doar ca locatia e beton, servirea e super, vinurile sunt de exceptie, ca prietenii mei sunt inebuniti dupa aripioarele picante, vita thailandeza si cheescake-ul de acolo, iar eu va recomand salata cu roastbeef(gatit impecabil) sau vita cu sos de piper, piure de telina si muguri de ridiche.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: UNDE am mancat ultima oara bine atunci cand am fost la..

Mesaj necititde teo » Mie Feb 25, 2015 12:41 pm

vremea frumoasa a facut ca in Piata Mica din Sibiu sa apara, timid, scaunele si mesele la terase(deocamdata mai ilegal, asa :P )
de aceea azi vreau sa va povestesc despre o terasa si despre un personaj celebru din istoria recenta a Sibiului: Harry

Harry a fost un penner. Ceea ce voi numiti un om al strazii.
Harry era total inofensiv, nu cersea si nu era insistent
Harry avea in permanenta la el o galeata cu flori, in marea majoritate trandafiri, Nimeni nu stie de unde avea Harry florile.
Harry se plimba printre mesele din crasmele si terasele din Piata Mare si Piata Mica si te imbia, discret, sa cumperi o floare.
Lui Harry nu-i pasa ca-i dai un leu sau 10 pe o floare. Iti multumea.
Daca-i placea vreo femeie ii punea discret o floare in fata si disparea. Nu lua bani pe ea.
Cand proprietarii de crasme si terase au cerut primariei sa faca ceva impotriva cersetorilor, au specificat clar "cu exceptia lui Harry. Sa fie lasat in pace"
Cand Harry era luat la misto, repezit sau se incerca batjocorirea lui de catre mucosi/turisti, lumea din baruri/terase, inclusiv proprietarii sau angajatii, reactionau imediat. Harry era intangibil.
Harry aparea dupa amiaza tarziu, noaptea cand se inchideau terasele dormea pe vreo terasa(vara) sau in wc-ul unui bar(iarna). Proprietarii aveau incredere in el si-l lasau. Stiau ca Hary nu pune mana.
Harry a fost gasit intr-o seara cazut pe strada. A fost dus la spital. Proprietarii de crasme au aflat si unii s-au hotarat sa suporte costurile unui transfer intr-o clinica privata. Din pacate Harry a murit in aceea noapte.
La moartea lui, Harry a fost ca un star Hollywoodian. Conturile sibiene de FB au fost pline de "RIP Harry". Proprietarii au organizat o inmormantare decenta iar momantul a fost acoperit de trandafiri.
In acelasi an a aparut "La Terrazza di Harry", una dintre cele mai misto terase din Piata Mica.
N-o ocoliti ;)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: UNDE am mancat ultima oara bine atunci cand am fost la..

Mesaj necititde Maria » Sâm Feb 28, 2015 10:35 pm

O carciumioara in Bucuresti, cu specific romanesc unde sa trimit niste greci?
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: UNDE am mancat ultima oara bine atunci cand am fost la..

Mesaj necititde AlinE » Sâm Feb 28, 2015 11:07 pm

Ar fi Casa Latina pe Sos. Panduri, din cunostintele mele recente.
Hunter

Pentru ca răul să triumfe este suficient ca cei buni să nu facă nimic. E. BURKE
Avatar utilizator
AlinE
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1553
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:48 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 725 times
Been thanked: 3058 times

Re: UNDE am mancat ultima oara bine atunci cand am fost la..

Mesaj necititde Ade » Sâm Feb 28, 2015 11:55 pm

Maria scrie:O carciumioara in Bucuresti, cu specific romanesc unde sa trimit niste greci?

Hanul Berarilor, Hanul lui Manuc
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: UNDE am mancat ultima oara bine atunci cand am fost la..

Mesaj necititde sorindrag » Dum Mar 01, 2015 11:14 am

Maria scrie:O carciumioara in Bucuresti, cu specific romanesc unde sa trimit niste greci?

Carul cu bere
http://www.carucubere.ro/
Un popor care voteaza corupti, impostori, hoti si tradatori, nu este victima! Este complice!
George Orwell
Avatar utilizator
sorindrag
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 761
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:44 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1208 times
Been thanked: 1460 times

Re: UNDE am mancat ultima oara bine atunci cand am fost la..

Mesaj necititde teo » Mie Apr 01, 2015 1:24 pm

...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: UNDE am mancat ultima oara bine atunci cand am fost la..

Mesaj necititde teo » Mie Apr 08, 2015 2:18 pm

"Au invatat sa scrie sau e cineva responsabil cu corectura" sursa: pagina FB a http://www.calinturcu.net/
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: UNDE am mancat ultima oara bine atunci cand am fost la..

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Apr 08, 2015 2:37 pm

teo scrie:"Au invatat sa scrie sau e cineva responsabil cu corectura" sursa: pagina FB a http://www.calinturcu.net/

Or fi 'corectat' anaf-ul..
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Gastronomie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori