Vigneta electronica Bulgaria

Rute/ trasee spre Grecia in general si spre Thassos in special

Vigneta electronica Bulgaria

Mesaj necititde Crenguta » Mie Iun 17, 2020 12:30 pm

A reușit cineva sa ia vigneta electronica pt Bulgaria după 15 Iunie 2020? Pare ca site-ul bgtoll.bg nu funcționează. Și nici aplicația pt tel mobile. Plata apare in curs de procesare și nici e-mail-ul de confirmare nu l-am primit, deși am introdus corect toate datele. Le-am scris pe mail-ul de pe site și mi-au răspuns ce trebuie sa fac dacă am plătit de mai multe ori vigneta (ceea ce nu este cazul, întrebasem care e status-ul achiziției mele). De asemenea vreau sa știu dacă cineva care a plecat după 15 Iunie s-a cazat in Bulgaria pentru o noapte și ce a specificat pe declarația completată la vamă in acest caz. Mulțumesc!
Crenguta
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Apr 27, 2020 2:37 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Vigneta electronica Bulgaria

Mesaj necititde April » Mie Iun 17, 2020 9:22 pm

Am cumparat azi BGvignetta de la Shell Ruse, de la automat. Nu au fost probleme. Anul trecut am cumparat-o de la cassa, cu leva, acum nu s-a putut decat de la automat, plata cu cardul.
Primesti chitanta si daca soliciti, vine dovada si pe email.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Re: Vigneta electronica Bulgaria

Mesaj necititde Tabby » Mie Iun 17, 2020 9:47 pm

Eu am cumpărat vigneta pe 14 iunie din aplicația Bg Toll pentru android. Totul a funcționat perfect, achitat cu cardul, confirmare email.
Am stat in noaptea de 14 in Bulgaria, cazare luată atunci noaptea, pentru că nu s-a deschis granița la miezul nopții spre Grecia. Nu trebuie sa completezi nimic la vamă in mod deosebit in acest sens. In Bulgaria se fac cazări în mod normal pentru turiști.
"... nu m-am născut în Grecia, ci cred că Grecia s-a născut în mine..."
Avatar utilizator
Tabby
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 642
Membru din: Mar Feb 21, 2017 2:03 pm
Localitate: Bacau
Has thanked: 5672 times
Been thanked: 4603 times

Re: Vigneta electronica Bulgaria

Mesaj necititde April » Dum Mar 06, 2022 1:38 pm

Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times


Înapoi la Rute/ Trasee

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 28 vizitatori


cron