Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Politica, evenimente etc.

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde pozeDECAT » Dum Dec 06, 2020 4:19 pm

A fost de 10 ori mai aglomerat la Lidl decat la vot :roll:
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12768 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Dum Dec 06, 2020 10:27 pm

Gata, v-ați ușurat?! Eu tranșai o jumătate dă porc și imi dovedi că nu mi-am pierdut îndemânarea. Nu am mai făcui asta de ceva ani buni. Mâncai și pomana porcului, așa cum e normal. Bună rău. Porcul "natural" e porc natural! Stinsei cu o oală de vin roșu. Nu am avut tel la mine să colorez postarea cu poze. Scuze.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Dum Dec 06, 2020 10:45 pm

Ptiuuu! Acu ajunsei acasă și vazui ce făcurăți. V-am lăsat să votați voi și ieșiŕă ăilalti!? Dați-o băi încolo de treabă! Imi pusesem baza in voi.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde demential » Lun Dec 07, 2020 1:30 pm

Atunci cand cei cu creier mictioneaza pe el de vot, acest golden shower se transforma in AUR.
Aur, dragi frati romani, AUR este viitorul tarii aleia, ca voi mictionati pe clasa politica veche. Lasa ca vine asta noua, sa aiba grija de viitorul tarii, de copii vostri :)
Ca voi stati acasa unde e frig si rau. Felicitari, dragilor :) 70% de ciocli ai tarii unde ne-am nascut :) Si o sa ma opresc aici, cu greu.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde pozeDECAT » Lun Dec 07, 2020 8:35 pm

A se vedea totusi ca AUR are grosul procentajului produs prin votul entuziast al diasporei ...
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12768 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Lun Dec 07, 2020 8:56 pm

pozeDECAT scrie:A se vedea totusi ca AUR are grosul procentajului produs prin votul entuziast al diasporei ...
Băi să dea dracu! Păi cum așa ceva bre!? Cumva.....!? Mă uit la toti ăștia de ieșiră cu telefonașele în piața victoriei că-i urăsc de moarte pe ăștia de la AUR. Să fie datorită ADN ului modificat de către gazele jandarmilor pe 10 august?! Eu cred ca ascensiunea lor bruscă mai ales în "diaspora"se datorează anumitor susțineri
In situația asta nu mai pot ieși toți alogenii în piață să facă pipi pe democrație crezând că astfel apăra ei poporul, țara, viitorul copiilor si ce mai cred ei că salvează. De ce "diaspora"!?
Ghinion.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Lun Dec 07, 2020 9:24 pm

Acum văzui și declarația lui johannis. "Publicul larg" nu vede realitatea și dau vina pe "ăia care nu au ieșit la vot" fără să gândească că dacă ar fi fost o prezență mai mare la vot s-ar fi putut ca psd ul să aibă un procent mai mare în fața partidului lui johannis.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde demential » Lun Dec 07, 2020 9:39 pm

pozeDECAT scrie:A se vedea totusi ca AUR are grosul procentajului produs prin votul entuziast al diasporei ...

Din pacate, nu ma mira. Iti spun si de ce. De cand fac parte din diaspora, sunt pe multe grupuri de romani din Grecia.
MAREA majoritate (dintre cei care interactioneaza) sunt agramati. Creduli. Manipulabili. Cam ca mortii si aproape-mortii pesedeilor.
P.S.: care grosul? Locul 3? Dupa USRPeleus si PeNeLe?
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Lun Dec 07, 2020 9:56 pm

pozeDECAT scrie:A se vedea totusi ca AUR are grosul procentajului produs prin votul entuziast al diasporei ...
Diaspora, până la alegerile astea era "crema inteligenței romanesti" Ei erau aia care știau cel mai bine de ce partid si presedinte are nevoie tara. Se ieșea în stradă ca nu e lăsată "diaspora" să voteze atunci când vota cu johannis și ai lui. Brusc s-au metamorfozat în prostii româniei. Habar nu au ce votează, iar dacă s-au închis multe din secțiile de votare care acum doi ani erau deschise nu mai e nici o problemă. Nu cumva ajungeau ăștia de la AUR la un procentaj cam cât al USR ului!? Nu mai ține harneala

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde pozeDECAT » Lun Dec 07, 2020 11:31 pm

demential scrie:
pozeDECAT scrie:A se vedea totusi ca AUR are grosul procentajului produs prin votul entuziast al diasporei ...


P.S.: care grosul? Locul 3? Dupa USRPeleus si PeNeLe?

Pai nu-i mai citesti pe ai tai? Sunt tari unde au iesit pe primul loc. Si nu, nu in Republica Moldova.
https://www.digi24.ro/alegeri-parlament ... ia-1413674

Vezi ce am scris la "gazeta/publicatii/stuff". Oamenii nu mai citesc decat niste titluri si niste informatii confectionate de altii fara sa le mai verifice. N-au timp, n-au curiozitatea, nu-i intereseaza atat timp cat povestea le place ... Cati or fi citit vestea aia cu eurodeputatul maghiar care a fugit de politie pe burlane de la o petrecere presupus gay? Am fost curios iar sursele internationale dadeau povestea in fel si chip dar nu rezulta de nicaieri ca "petrecerea" era indubitabil o orgie, cu atat mai putin gay. Erau presupuneri, dat fiind locul intr-un cartier cunoscut pentru barurile frecventate de gay ... In fine, nu lungesc povestea. Spun doar ca fara sa fie din surse oficiale citate ca atare, aceasta poveste s-a raspandit in multiple versiuni, cam ca in evul mediu cand toata lumea ajunsese ca sa stie ca Vlad Tepes bea sange de om la micul dejun. Nu mai exista jurnalism si lumii nu-i pasa. Nu mai ai certitudinea ca ce ti se livreaza este un adevar dovedit (poate ca ala chiar era la o petrecere gay, poate chiar avea pastile interzise in rucsac - unii ca pastile, altii ca o pastila). Si atunci devine usor sa alarmezi lumea, sa creezi razboaie acolo nu au de ce sa apara. Tehnologia permite, lumea e absorbita de zvonuri si povesti. D'aia m-a si enervat titlul dat de fosta ta colega de la Digi referitor la ce-ar fi zis UDMR despre prezenta in parlament a AUR.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12768 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde dowdow » Mar Dec 08, 2020 2:47 pm

Atâta timp cât suntem în pandemie, atâta timp cât avem IT-işti de excepţie în ţară, ajung la concluzia CĂ NU SE VREA implementarea unui vot electronic ( vezi Estonia), ceea ce ar mări considerabil participarea la orice vot ! De exemplu, studenţii în această perioadă au fost/sunt în alte localităţi unde au facultăţi şi nu au putut vota, la fel cei care muncesc în altă parte decât localitatea de baştină...astea mi se par scuze plauzibile pt cei care nu au votat...în rest, "n-am cu cine", "mi-e scârbă", şamd, denotă că "ţi se rupe" de parlamentul României, de cei care vor avea dreptul să dea legi la care şi tu , vrei - nu vrei, o să te supui...şi până la urmă "ţi se..." de ţară în sine ! (chiar dacă ai paşaportul în buzunar, dacă nu ai închiriat vreun Titanic sau vreun Boeing să-ţi iei cu tine tot neamu'...tot ar trebui să te gândeşti că laşi pe cineva în urmă).
AUR a adunat toţi nemulţumiţii ( de orice) care nu s-au regăsit în programele altor partide...deci e doar o situaţie de conjunctură...peste X timp, fie nemulţumirea iniţială se va rezolva, fie nici partidul nu o va rezolva.
Nu vreau să cred că votanţii acestui partid sunt toţi misogini, fundamentalişti religioşi, ultraşi etc.
În timpul PSD-ului mă întrebam oare cum se simt votanţii când văd gesturile obscene ale lui Iordache, Teodorovici, "Mitralieră"...acum cred că erau "desene animate" faţă de posibil, probabil, comportamentul deputaţilor AUR...vom trăi şi vom vedea.
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Mar Dec 08, 2020 3:16 pm

dowdow scrie:În timpul PSD-ului mă întrebam oare cum se simt votanţii când văd gesturile obscene ale lui Iordache, Teodorovici, "Mitralieră"...



Îmi înveseliși ziua dowdow. Păi, eu zic că se simțiră foarte bine după ce văzură tot felul de muieri cu copii de mână pe care îi îmbrăcau cu tricouri inscripționate MUIE PSD, iar ele strigau aceiași lozincă mai tare decât precupețele care își laudă marfa prin piețe. Dar asta nu e obscenitate, e opinie politică, că doar așa ne spuse nouă "sefu statului" Păi dacă dânsul nu știe mai bine cine naiba știe!? Să mai amintesc și de alte gesturi și fapte? Nuuuu. Nu are rost. Huoooo, iordache, teodorovici și cine mai ziseși tu p'acolo!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde dowdow » Mar Dec 08, 2020 3:25 pm

damblagiu scrie:
dowdow scrie:În timpul PSD-ului mă întrebam oare cum se simt votanţii când văd gesturile obscene ale lui Iordache, Teodorovici, "Mitralieră"...



Îmi înveseliși ziua dowdow. Pai, eu zic ca se simtira foarte bine dupa ce vazura tot felul de muieri cu copii de mana pe care ii inbracau cu tricouri inscriptionate MUIE PSD, iar ele strigau aceiasi lozinca mai tare decat precupetele care isi lauda marfa prin piete. Dar asta nu e obscenitate, e opinie politica ca doar asa ne spuse noua sefu statului Pai daca dansul nu stie mai bine cine naiba stie!? Sa mai amintesc si de alte gesturi si fapte? Nuuuu. Nu are rost. Huoooo, iordache, teodorovici si cine mai zisesi tu p'acolo!

Dragă Dambla, hai să facem diferenţa între stradă ( plăcuţele personalizate, tricouri, mai pune tu ce vrei aici) şi parlamentul României în SEDINŢĂ TELEVIZATĂ ÎN DIRECT...zău, "middle finger-ul" lui Iordache l-a văzut şi soacră-mea ( care a votat PSD-ul) , LIVE !
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Mar Dec 08, 2020 3:39 pm

dowdow scrie:Dragă Dambla, hai să facem diferenţa între stradă ( plăcuţele personalizate, tricouri, mai pune tu ce vrei aici) şi parlamentul României în SEDINŢĂ TELEVIZATĂ ÎN DIRECT...zău, "middle finger-ul" lui Iordache l-a văzut şi soacră-mea ( care a votat PSD-ul) , LIVE !



Păi de ce nu zici așa!? Ai dreptate, muile de prin Piața Victoriei și nu numai, erau înregistrate nu erau în direct și de asta erau ok.
Dacă soacra a avut de suferit cerei sincere scuze din partea mea pentru alde iordache, ăia de prin piață și pentru cine a mai deranjat-o pe dânsa. Pentru toate astea Dambla plătește chiar dacă nu a fost la vot.
P.S sau L.E. Te rog eu, nu-l mai copia pe preamăritul! Eu sunt "dragă" doar pentru nevastă-mea, cu atât mai puțin pentru bărbați. Eu am fost de acord cu "referendumul lu' dragnea"
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde dowdow » Mar Dec 08, 2020 3:45 pm

damblagiu scrie:
dowdow scrie:Dragă Dambla, hai să facem diferenţa între stradă ( plăcuţele personalizate, tricouri, mai pune tu ce vrei aici) şi parlamentul României în SEDINŢĂ TELEVIZATĂ ÎN DIRECT...zău, "middle finger-ul" lui Iordache l-a văzut şi soacră-mea ( care a votat PSD-ul) , LIVE !



Păi de ce nu zici așa!? Ai dreptate, muile de prin Piața Victoriei și nu numai, erau înregistrate nu erau în direct și de asta erau ok.
Dacă soacra a avut de suferit cerei sincere scuze din partea mea pentru alde iordache, ăia de prin piață și pentru cine a mai deranjat-o pe dânsa. Pentru toate astea Dambla plătește chiar dacă nu a fost la vot.
P.S sau L.E. Te rog eu, nu-l mai copia pe preamaritul! Eu sunt "draga" doar pentru nevasta-mea cu atat mai putin pentru barbati. Eu am fost de acord cu "referendumul lu dragnea"

Atunci da, s-a făcut foc şi pară ( "că nu se poate aşa ceva în parlament")...între timp, i-a trecut, ( bănuiesc că acu a votat iar cu PSD-ul, deşi în clar zice că "nu")...asta e...e "minoritară" oricum, nevasta, fata şi cu mine suntem USR-işti!
Ok, am înţeles, Dambla :)
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori


cron