Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Politica, evenimente etc.

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Mar Dec 08, 2020 3:51 pm

dowdow scrie:......şi cu mine suntem USR-işti!
Băi, nu cred!!!! Iartă-mă, nu aveam de unde ști. E lasă, toti avem câte un defect!

Ok, am înţeles, Dambla :)


Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde dowdow » Mar Dec 08, 2020 3:56 pm

damblagiu scrie:
dowdow scrie:......şi cu mine suntem USR-işti!
Băi, nu cred!!!! Iartă-mă, nu aveam de unde ști. E lasă, toti avem câte un defect![quote]

Precizarea nu era pt tine, ci pt ceilalţi cititori ai topicului...evident, tu ştiai de la discuţia noastră anterioară din "Concurs". :)
Cât despre "dragă"...stai liniştit, sunt hetero...dacă militez pentru drepturile urşilor înseamnă că-s urs? :crazy:
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Mar Dec 08, 2020 8:19 pm

Râd de vreo oră. Mă întâlnesc cu un vecin. -Salut vecine, el. Sunt calde caloriferele la dumneavoastră? -Nu prea dar ajut cu aerul conditionat. -Păi eu nu am că "nu-mi dă mâna"-Înjură-l pe Nicușor Dan atunci, că poate te mai incalzesti, îi spusei râzând. -Nuuuu! Pe el nu-l înjur că așa l-a făcut Dumnezeu. Îi înjur pe ăia care l-au votat. -Acu' ai si dumneata dreptate, îi zisei si intrai in casă râzând.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde pozeDECAT » Mar Dec 08, 2020 8:50 pm

Deci se intelege ca omul ii injura pe alegatorii lui ND pentru ca i-a taiat asta caldura, pe care inainte o avea, cand conducea generos GF? Sau a fost plecat ceva vreme din Bucuresti, cel putin in campania electorala, cand ND a spus cu subiect si predicat ca iarna asta nu are ce sa faca decat sa incerce sa urgenteze interventiile la defectiuni si ca va dura pana o sa se inceapa rezolvarea problemei create de administratiile astea minunate din ultimii ani, adica Firea, Oprescu, Basescu, Videanu si alti "gospodari" din astia. Daca vrea sa documenteze subiectul poate cauta pe net despre declaratii si promisiuni. De exemplu: https://www.agerpres.ro/administratie/2020/11/18/nicusor-dan-despre-apa-calda-si-caldura-am-spus-ca-in-aceasta-iarna-nu-se-vor-intampla-minuni--612407
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12768 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Mar Dec 08, 2020 9:00 pm

Hai măi Poze că îmi strici zenul! Nici nu am avut răbdare să-ți citesc postarea până la capăt. Dacă te simți ofensat liniștește-te! Eu, care nu am fost la vot sunt înjurat din ambele părți și "de stânga și de dreapta"

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde dowdow » Mie Dec 09, 2020 2:53 pm

damblagiu scrie:
pozeDECAT scrie:A se vedea totusi ca AUR are grosul procentajului produs prin votul entuziast al diasporei ...
Diaspora, până la alegerile astea era "crema inteligenței romanesti" Ei erau aia care știau cel mai bine de ce partid si presedinte are nevoie tara. Se ieșea în stradă ca nu e lăsată "diaspora" să voteze atunci când vota cu johannis și ai lui. Brusc s-au metamorfozat în prostii româniei. Habar nu au ce votează, iar dacă s-au închis multe din secțiile de votare care acum doi ani erau deschise nu mai e nici o problemă. Nu cumva ajungeau ăștia de la AUR la un procentaj cam cât al USR ului!? Nu mai ține harneala

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk


Mi-e tot mai greu să cred că cei care au votat AUR, ştiau întradevăr pe ce pun ştampila...ceea ce nu este o scuză pt ei...azi când ai informaţia la un "Hei Google" ( sau Siri, Alexa, în funcţie de smart-ul fiecăruia, chiar AVI pt limba română), azi când foloseşti un robot aspirator care îţi face curat într-o cameră pe care şi-a făcut map înainte, cănd îţi programezi cofee - maker-ul să fie gata licoarea înainte de a te scula din pat...să votezi un partid profund retrograd ( anti-femei, anti corporaţii, anti - unguri, anti rromi, anti-mască, anti-vaccin şamd)!
https://republica.ro/sorin-lavric-prese ... ciile-cele
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Mie Dec 09, 2020 3:00 pm

Johannis o arde de parcă cei 70% din votanți, care nu s-au prezentat la vot ar fi votat cu partidul lui Ca si el, rezistenții care au mai rămas rezistenți tot rostogolesc prostia asta ajungând să să se mintă singuri. Băi frate, nu prestația, campania electorală sau persoanele ce au candidat pe listele PSD au facut ca partidul să câștige alegerile ci repetarea prostească, de vina e psd, psd, psd.... Multi di tre cei care nu au votat au fost dintre ai "vostri" sătui de harneala asta. S-au simțit "luați dă proști " si ai reacționat. Nu stiu daca s-ar fi prezentat la vot ar fi votat cu voi. Vă trezeați cu un PSD câștigător cu 40-50%
Auzii mai devreme la radio că Ciolacu "face boicot" si nu se prezintă la cotroceni la negocieri. Bă, l-a distrus pe johannis! I-a dat lovitura finală
Ce mi a inveselit ziua e ca am scapat de eba. Totusi o sută si ceva de mii au votat cu turnătorul. Cred ca ăștia sunt cei ca el.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde dowdow » Mie Dec 09, 2020 3:13 pm

damblagiu scrie:Johannis o arde de parcă cei 70% din votanți, care nu s-au prezentat la vot ar fi votat cu partidul lui Ca si el, rezistenții care au mai rămas rezistenți tot rostogolesc prostia asta ajungând să să se mintă singuri. Băi frate, nu prestația, campania electorală sau persoanele ce au candidat pe listele PSD au facut ca partidul să câștige alegerile ci repetarea prostească, de vina e psd, psd, psd.... Multi di tre cei care nu au votat au fost dintre ai "vostri" sătui de harneala asta. S-au simțit "luați dă proști " si ai reacționat. Nu stiu daca s-ar fi prezentat la vot ar fi votat cu voi. Vă trezeați cu un PSD câștigător cu 40-50%
Auzii mai devreme la radio că Ciolacu "face boicot" si nu se prezintă la cotroceni la negocieri. Bă, la distrus pe johannis! I-a dat lovitura finală
Ce mi a inveselit ziua e ca am scapat de eba. Totusi o sută si ceva de mii au votat cu turnătorul. Cred ca ăștia sunt cei ca el.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk


Dambla, un vot anti-Iohannis, dar pt progres, pt viitor putea să fie şi USR-Plus, nu doar PSD...în fine, dacă mi-ai da azi de-ales între PSD şi AUR, clar aş vota PSD! (Moamă ce s-ar hlizi soacra daca ar auzi asta !) :P
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Mie Dec 09, 2020 3:32 pm

dowdow scrie:Mi-e tot mai greu să cred că cei care au votat AUR, ştiau întradevăr pe ce pun ştampila..



Pai cel mai mare procent a venit din "diaspora" Au existat locuri in afara tarii unde au avut chiar 80 de procente. Acum un an imi spuneati ca "diaspora" e desteapta si stie cu cine voteaza. Ca ei ne vor salva prin votul lor indreptat catre usr. Ei stiu foarte bine cum e treaba cu democratia ca traiesc de multi ani in democratii adevarate. Ba, eu v-am crezut si ajunsesem de cum recunosteam pe vreunul diasporez pe strada imi scoteam palaria in fata lui chiar daca nu-l cunosteam. Pai vi tu acum si-mi incurci viata de nu mai stiu ce sa fac!? Pai nu mai sunt buni, destepti, frumosi si liberi!? Da-ma dracu, m-ai lasat fara jaloane in viata!

azi când foloseşti un robot aspirator care îţi face curat într-o camer, cănd îţi programezi cofee - maker-ul să fie gata licoarea înainte de a te scula din pat


Vezi!? asta e greseala voastra! Puneti mana la munca nu mai stati toata ziua pe net sa va manipuleze toti rauvoitorii.

...anti corporaţii,


Daca e asa ai mei sunt!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Mie Dec 09, 2020 3:37 pm

dowdow scrie:Dambla, un vot pt progres, pt viitor putea să fie şi USR-Plus,


no: no: no: Bre, sunt prea bătrân și hârjâit prin lumea asta prin care am trecut cu ochii deschiși. Și comuniștii spuneau că ei sunt progresul țării și al omenirii. Citeste operele lui Marx, germanul, ca să afli programul aleșilor tăi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde dowdow » Mie Dec 09, 2020 3:41 pm

damblagiu scrie:
dowdow scrie:Mi-e tot mai greu să cred că cei care au votat AUR, ştiau întradevăr pe ce pun ştampila..
azi când foloseşti un robot aspirator care îţi face curat într-o camer, cănd îţi programezi cofee - maker-ul să fie gata licoarea înainte de a te scula din pat


Vezi!? asta e greseala voastra! Puneti mana la munca nu mai stati toata ziua pe net sa va manipuleze toti rauvoitorii.

...anti corporaţii,


Daca e asa ai mei sunt!


Lol, Dambla...nu-mi spune că tu trăieşti în Bucureşti, România, 2020 şi nu ai în casă, în uz, în buzunar, un smart ( phone sau TV), PRODUS AL UNEI CORPORAŢII, un aer condiţionat ( căldura, vecinul), maşină, centrală termică şi mai pune tu ce vrei, şi-s TOATE ROMÂNEŞTI...că zău nu te crez ! :P
Că nu-ţi place USR, ştiam deja fără să-l REcitesc pe Marx...
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Mie Dec 09, 2020 3:50 pm

dowdow scrie:Lol, Dambla...nu-mi spune că tu trăieşti în Bucureşti, România, 2020 şi nu ai în casă, în uz, în buzunar, un smart ( phone sau TV), PRODUS AL UNEI CORPORAŢII, un aer condiţionat ( căldura, vecinul), maşină, centrală termică şi mai pune tu ce vrei, TOATE ROMÂNEŞTI...că zău nu te crez !
Că nu-ţi place USR, ştiam deja fără să-l REcitesc pe Marx...


Nu inteleg de ce trebuie sa fiu mandru cu un produs al unei corporatii!? Eram mandru cu multa vreme inainte si cu un magnetofon, casetofon "tranzistor" produs de firme nationale. tranzistorulo japonez nu se fabrica in multinationala.

Vezi!? asta e greseala voastra, ca votati cu cei de care va place. De femei respectiv de barbati trebuie sa va placa nu de politicieni. Pe aia trebuie sa-i votezi ca sunt un rau necesar dupa care trebuie sa fii cu ochii pe ei. Atat.

Asculta si citeste atent textul. Vei avea curand nevoie
Dacă totul vă merge chiar asa de repede. Dacă nu, lasi moștenire
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde dowdow » Mie Dec 09, 2020 3:58 pm

damblagiu scrie:
dowdow scrie:Lol, Dambla...nu-mi spune că tu trăieşti în Bucureşti, România, 2020 şi nu ai în casă, în uz, în buzunar, un smart ( phone sau TV), PRODUS AL UNEI CORPORAŢII, un aer condiţionat ( căldura, vecinul), maşină, centrală termică şi mai pune tu ce vrei, TOATE ROMÂNEŞTI...că zău nu te crez ! :P
Că nu-ţi place USR, ştiam deja fără să-l REcitesc pe Marx...


Nu inteleg de ce trebuie sa fiu mandru cu un produs al unei corporatii!? Eram mandru cu multa vreme inainte si cu un magnetofon, casetofon "tranzistor" produs de firme nationale. tranzistorulo japonez nu se fabrica in multinationala.

Vezi!? asta e greseala voastra, ca votati cu cei de care va place. De femei respectiv de barbati trebuie sa va placa nu de politicieni. Pe aia trebuie sa-i votezi ca sunt un rau necesar dupa care trebuie sa fii cu ochii pe ei. Atat.


"mandru cu un produs al unei corporatii"...n-am spus asta, esenţa este că ORICE ŢARĂ din lumea asta, inclusiv România NU (mai) POATE TRĂI închisă, în afara globalizării...deci inclusiv din punctul ăsta de vedere, programul AUR e o utopie ! Mai mult presupunând că ar exista echivalent românesc la tot ce vine din exterior, cât din populaţia ţării şi-ar permite să cumpere DOAR, made in Ro? Cum ai creşte nivelul de trai dacă ai sista orice import? ( orice ţară din lume, îţi dă X, dacă şi tu îi dai Y, nu? )
Cât despre cum era în trecut, înţelege că A FOST, S-A DUS, GATA...de ce nu mai poate fi la fel? Simplu, îţi dau pilda cu peştişorul născut într-un acvariu, el a cunoscut în viaţa lui doar acvariul, ( limitele fizice ale lui), când îl muţi în lac? Şi-apoi în mare? Şi în final în ocean? Vrei după să mai vrea să se întoarcă în acvariu???
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Mie Dec 09, 2020 4:49 pm

dowdow scrie:... cănd îţi programezi cofee - maker-ul să fie gata licoarea


Gata, venii acasă și îmi programai coffe-makerul pentru licoarea de seară.

20201209_160642.jpg
Cu aspiratorul am învățat să umblu acu' vreo două-trei luni când veni femeia mai devreme acasă și mă prinse cu mătura în mână. -Lasă dracu mătura aia că freci covorul ăla de-l tocești! Pune mâna și învață să dai și tu cu aspiratorul că ești în secolul 21! strigă ea la mine de-mi îngheață sângele în vine. De atunci mă tot chinui cu aspiratorul. Stau cu inima cât puricele că îmi e frică să nu mă curentez.

În legătură cu ce spuseși mai sus ești într-o mare confuzie. Tu ai discutat serios vreodată cu cineva care nu e de acord cu "globalizarea"? Nu are nici o legătură cu produsele sau cu izolarea. Corporațiile vor ajunge, în unele țări mai slabe au ajuns deja, deasupra guvernelor țărilor respective. Corporatiile nu sunt "întreprinderi de producție" ci încep să dețină putere politică. Ăsta e pericolul ascuns de către globalizare. Faptul că pe moment se câștigă f bine ca angajat într-o corporație e doar un cal troian. Îmi e prea lene să dezvolt subiectul acum. Poate cu altă ocazie.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ultima oară modificat de damblagiu pe Mie Dec 09, 2020 5:00 pm, modificat 1 dată în total.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde dowdow » Mie Dec 09, 2020 4:57 pm

damblagiu scrie:
dowdow scrie:... cănd îţi programezi cofee - maker-ul să fie gata licoarea


Gata, venii acasa si imi programai coffe-makerul pentru licoarea de seara.

20201209_160642.jpg
Cu aspiratorul am invatat sa umblu acu vreo doua-trei luni cand veni femeia mai devreme acasa si ma gasi cu matura in mana. -Lasa dracu matura aia ca freci covorul ala de-l tocesti! Pune mana si invata sa dai si tu cu aspiratorul ca esti in secolul 21! striga ea la mine de-mi ingheta sangele in vine. De atunci ma tot chinui cu aspiratorul. Stau cu inima cat puricele ca imi e frica sa nu ma curentez.

In legatura cu ce spusesi mai sus esti intr-o mare confuzie. Tu ai discutat serios vreodata cu cineva care nu e de acord cu "globalizarea"? Nu are nici o legatura cu produsele sau cu izolarea. Corporatiile vor ajunge, in uneloe tari mai slabe au ajuns deja, deasupra guvernelor tarilor respective. Corporatiile nu sunt "intreprinderi de productie" ci incep sa detina putere politica. Asta e pericolul ascuns de catre globalizare. Faptul ca pe moment se castiga f bine ca angajat intr-o corporatie e doar un cal troian. Imi e prea lene sa dezvolt subiectul acum. Poate cu alta ocazie.

Stai să vadă ( soţia ta) cum e cu robotul care-i face curat în timp ce ea vizionează un serial...că nu mai scapi până nu-i iei :lol:
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


cron