Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Politica, evenimente etc.

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde pozeDECAT » Dum Sep 06, 2020 11:09 am

... Deci o sa castige iar doamna Firea ... mai intristeaza perspectiva.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14134 times
Been thanked: 12770 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Dum Sep 06, 2020 11:40 am

April scrie:La alegerile astea nu ma duc la vot.
Nu cred că scăpăm de corupție, interese, minciuni - oricare ar fi "culoarea politică" - dacă ar exista.
Cum măi April, nu ai înțeles că ăștia dă dreapta nu fură?! Păi numai când privești fotografia aia splendidă cu telefoanele luminând, cum bine zicea dom președinte și înțelegi ca ăștia dă dreapta nu vor fura chiar dacă nu vor mai avea ce da de mâncare la copii. Iar dumneavoastră doamnelor nu mai îndemnați soții să facă nefăcute. Stă si el liniștit văzându și de treaba lui și cășună femeia pe el să se duca să scrie istorie. -Lasa-mă măi femeie cu istoria ta ca am treabă! a replicat el dar femeia tot femeie! Nu numai ca l a determinat sa se duca, dar l a făcut să fie și mândru de asta. A scos pieptul înainte și a ieșit din casă. Când îl întrebă vecinul, salut vecine, ce mai faci îi răspunde tăios și mândru, lasă mă mai vecine că nu am timp de vorbă. Mă duc să scriu istorie!

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Oct 01, 2020 9:15 am

Viata bate filmul :)
https://www.hotnews.ro/stiri-international-24320269-mop-primarie-cum-ajuns-femeie-serviciu-din-rusia-rurala-putere.htm

Initial am crezut ca e o gluma pe net, inca nu sunt convins de veridicitatea stirii ca prea pare o gluma :lolno:
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14134 times
Been thanked: 12770 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Joi Oct 01, 2020 10:25 am

pozeDECAT scrie:Viata bate filmul :)
https://www.hotnews.ro/stiri-international-24320269-mop-primarie-cum-ajuns-femeie-serviciu-din-rusia-rurala-putere.htm

Initial am crezut ca e o gluma pe net, inca nu sunt convins de veridicitatea stirii ca prea pare o gluma no:
Pe principiul, țara arde și baba se piaptănă.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde Tabby » Joi Oct 01, 2020 11:08 am

damblagiu scrie:
pozeDECAT scrie:Viata bate filmul :)
https://www.hotnews.ro/stiri-international-24320269-mop-primarie-cum-ajuns-femeie-serviciu-din-rusia-rurala-putere.htm

Initial am crezut ca e o gluma pe net, inca nu sunt convins de veridicitatea stirii ca prea pare o gluma no:
Pe principiul, țara arde și baba se piaptănă.


Pe principiul dacă românii votează o persoană decedată și sărbătoresc victoria în alegeri la mormânt, cum să fie ei mai prejos?
Oricum nu ne întrece nimeni !!! :cry:
"... nu m-am născut în Grecia, ci cred că Grecia s-a născut în mine..."
Avatar utilizator
Tabby
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 642
Membru din: Mar Feb 21, 2017 2:03 pm
Localitate: Bacau
Has thanked: 5675 times
Been thanked: 4603 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Joi Oct 01, 2020 11:49 am

Tabby scrie:Pe principiul dacă românii votează o persoană decedată și sărbătoresc victoria în alegeri la mormânt, cum să fie ei mai prejos?
Oricum nu ne întrece nimeni !!! :cry:


Măi Tabby, nu ai înțeles mesajul! Oamenii ăia d' acolo au preferat un primar pesedist mort decât un primar penelist viu. Cică are valoare mai mare.
Hai, las-o pe asta cu votarea și postează te rog d' ale de suflet pe la, fotografia mea. Promit că nu îți mai stric zenul cu inimile mele prăjite.
Ultima oară modificat de damblagiu pe Joi Oct 01, 2020 12:01 pm, modificat 1 dată în total.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde Tabby » Joi Oct 01, 2020 12:01 pm

damblagiu scrie:
Tabby scrie:Pe principiul dacă românii votează o persoană decedată și sărbătoresc victoria în alegeri la mormânt, cum să fie ei mai prejos?
Oricum nu ne întrece nimeni !!! :cry:


Măi Tabby, nu ai înțeles mesajul! Oamenii ăia d' acolo au preferat un primar pesedist mort decât un primar penelist viu. Cică are valoare mai mare.
Hai, las-o pe asta cu votarea si posteaza te rog d' ale de suflet pe la, fotografia mea. Promit că nu îți mai stric zenul cu inimile mele prăjite.


1. ți se pare doar că nu am înțeles
2. misoginism in floare " locul femeii e la cratiță "
"... nu m-am născut în Grecia, ci cred că Grecia s-a născut în mine..."
Avatar utilizator
Tabby
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 642
Membru din: Mar Feb 21, 2017 2:03 pm
Localitate: Bacau
Has thanked: 5675 times
Been thanked: 4603 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Joi Oct 01, 2020 12:05 pm

Tabby scrie:1. ți se pare doar că nu am înțeles
2. misoginism in floare " locul femeii e la cratiță "


1, Aoleu, aoleu! Am glumit măi Tabby
2. Nu e bine să lasi femeia singură la cratiță că îți dă să mănânci brocoli cu semințe de rodie și fructe de mărăcini.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Oct 01, 2020 1:04 pm

Tabby scrie:Pe principiul dacă românii votează o persoană decedată și sărbătoresc victoria în alegeri la mormânt, cum să fie ei mai prejos?

Acum daca stam sa analizam ca la sah, poate ca "face sens". Adica PSD avea un mort pe lista, n-avea ce sa mai faca. Daca votau altceva nu se alegea de la PSD. Atunci aia de la PSD or fi dat sfoara in tara: votati cu mortu'. De ce? Pai ca sa se refaca alegerile si sa aiba posibilitatea sa isi puna un alt candidat. L-am auzit intr-un interviu pe viceprimarul pesedist de acolo, care zicea ceva ca e dreptul lor/lui in joc. Asa ca dincolo de "omagiu", cred ca au votat cu premeditare, pentru ca neputand sa mai dea "mat", sa scoata macar un "pat", ca sa aiba cum sa rejoace partida.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14134 times
Been thanked: 12770 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Joi Oct 01, 2020 2:46 pm

pozeDECAT scrie:
Tabby scrie:Pe principiul dacă românii votează o persoană decedată și sărbătoresc victoria în alegeri la mormânt, cum să fie ei mai prejos?

Acum daca stam sa analizam ca la sah, poate ca "face sens". Adica PSD avea un mort pe lista, n-avea ce sa mai faca. Daca votau altceva nu se alegea de la PSD. Atunci aia de la PSD or fi dat sfoara in tara: votati cu mortu'. De ce? Pai ca sa se refaca alegerile si sa aiba posibilitatea sa isi puna un alt candidat. L-am auzit intr-un interviu pe viceprimarul pesedist de acolo, care zicea ceva ca e dreptul lor/lui in joc. Asa ca dincolo de "omagiu", cred ca au votat cu premeditare, pentru ca neputand sa mai dea "mat", sa scoata macar un "pat", ca sa aiba cum sa rejoace partida.


1.Îți scapă din vedere votul negativ. Dacă ar fi fost, doamne ferește și pe listele de la București un candidat decedat atunci cu siguranță m-aș fi dus la vot și aș fi votat cu el, indiferent din ce partid facea parte.
2. Eu nu cred că e corect să îmi dau cu părerea despre cum votează locuitorii unei localități atât timp cât nu locuiesc eu acolo. Ei știu mai bine decât mine ce fac.
3. Lăsând de o parte comicul situației cu femeia de servici candidată la primărie, de multe ori în fostele țări din europa de est și mai ales în fostele țări sovietice, persoane cu studi superioare, datorită situației precare a economiei au fost nevoite să se angajeze pe posturi mult sub pregatirea lor profesională.
4. Tabby, nu înțeleg de ce mă categorisești drept misogin pe mine care postez ce gătesc prin bucătărie, deși îmi crapă obrazul de rușine că fac asta în timp ce femeia se uită la tv. Cum să fiu eu misogin, eu care am preferat să mănânc pizza de la canapele, cu voi în loc să mă duc la o bere cu bărbații!? As fi acceptat să mănânc și macaroane cu brânză de vaci. Eu te-am rugat să postezi pe topicul respectiv, pentru că postezi frumos d'alea de suflet care înmoaie până și un misogin ca mine. Pe topicurile politice nu prea au loc sufletul și nici glumele.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Oct 01, 2020 9:22 pm

1. nu vad de ce ar fi fost vot negativ, ca mortul era primarul in functie :?
2. nu imi dau cu parerea, incerc sa gasesc o explicatie logica inexplicabilului (nu stiu daca era obligatoriu sa stau in sectorul 5 ca sa zic in urma cu niste ani ca votul pentru Vanghelie era inexplicabil; nu era neaparat nevoie sa stau in Constanta ca sa vad ca alegerea lui Mazare continea o doza de masochism local, sau la Cluj ca Funar era o enigma totala pentru un comportament electoral rational etc etc)
3. povestea e mai amuzanta; nu avea primarul contracandidat (articolul zice ca legea rusa ar cere sa existe cel putin doi candidati - n-am verificat) si ca sa existe un al doilea candidat a pus-o pe ea sa se inscrie iar ea s-a inscris ca sa raspunda cererii sefului, nu ca a vrut sau pentru ca mocneau competentele in ea :roll:
4. :silent:
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14134 times
Been thanked: 12770 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Vin Oct 02, 2020 9:50 am

1. Ai impresia că cei de acolo din prostie au votat cu primarul decedat? Eu cred că mesajul era altul. Ceilalți de pe buletinul de vot nu erau doriți de alegatori.
2. A furat Funar ceva? Are Funar averi dobândite ilegal? Intr-o țară unde pe primări se abordează tot felul de steaguri ale așa ziselor ținuturi noi ne revoltăm că un primar vopsește băncile tricolor!? Asta mi se pare mie ciudat. Nu știu ce a făcut sau nu a făcut Mazare în Constanța. Constantenii știu mai bine decât mine și ei sunt în măsură să spună prin vot dacă îl vor sau nu primar. Tot așa și la Cluj, clujenii sunt în măsură să spună dacă îl vor sau nu pe Boc primar. Eu personal nu-l simpatizez deloc dar clujenii știu mai bine decât mine dacă e nimerit pe postul respectiv.
3. Înseamnă că cetățenii nu-l doreau primar pe unicul candidat de pe buletinul de vot. Îți garantez că dacă alegerile ar fi fost libere înainte de '89 și pe buletinul de vot cu ceausescu, singurul candidat, ar fi fost adaugat și un hamster ar fi iesit hamsterul președinte.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde damblagiu » Vin Oct 02, 2020 5:28 pm

Aș spune, Je suis clotilde, dar îmi e teamă că încep bagabonți să aibe reacții. Băăă! Băgați-vă mințile în cap!

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde April » Mar Noi 24, 2020 3:07 pm

Spun de pe acum, NU merg la vot!
Nu doar pe caz de pandemie, ci pe caz de lehamite de ciolănisti din toate literele, ca asta cu culorile sau dreapta / stanga / centru e praf in ochi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9336
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31065 times
Been thanked: 28916 times

Re: Votăm? cu cine? e bine sa nu votăm?

Mesaj necititde demential » Mar Noi 24, 2020 3:33 pm

Eu nu pot sa votez. Asa ca va rog pe voi sa mergeti si sa votati!
Nu PNL, nu PSD. Cu cine vreti voi, USR sa fie.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9332
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19847 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 94 vizitatori


cron