Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Dec 09, 2020 6:55 pm

Noi ungurii, doi, trei, câți om fi p'aici, facem mențiunea că ni-am născut în spațiu' ghetodak! Da' Primii, da?
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Dec 09, 2020 7:04 pm

damblagiu scrie:Cred că sunteți mândri de președintele vostru. Al turcilor iese și ne bate obrazul că suntem rasiști iar al nostru tace. El se cearta cu pesede. Tot așa a tăcut și când au facut-o țigancă pe Halep. FRF ul tace și așteaptă mila FIFA. Bravo vouă. Continuați să credeți că voi dați "cuvant obscen cenzurat rapid si vehement de catre administratie, considerat ca fiind prima si ultima greseala acceptata" - EDIT by Admin.


Alo! adminule, pai ce facem!? Eu o folosi ca opinie politica, ce naiba!? Sau acum nu mai e!? Sa inteleg ca sunt in pericol de crucificare!? Haide bre sa ne revenim, ce dracu!?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Dec 09, 2020 7:07 pm

demential scrie:romanu' chiar nu e rasist, n-are nimic niciodata cu negrii. Bine, e un pic, ca are ceva cu tiganii si cu ungurii, dar ala nu e rasism cum il stie lumea cilivizata.


nu, ie cu avrămuț, horea....chestii grele
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde demential » Mie Dec 09, 2020 7:13 pm

teo scrie:Noi ungurii, doi, trei, câți om fi p'aici, facem mențiunea că ni-am născut în spațiu' ghetodak! Da' Primii, da?

Iar discutia asta? Bag de seama ca e chiar locul in care sa spui ceva de "toata jena", accept... Te iert, cu greu.
Pai ungurii nu erau huni, nomazi? Si chiar tu spui ca era spatiul GHETODACHIK. Ne hotaram!?
Chiar, oare Arpad/Attila sau cum il chema pe Burebista al vostru prin anii 1000, gasise placute bilingve cu Miercurea Ciuc de exemplu, in Daka si Romana?
Si te rog, nu ma duce la Horea, Crisan si closca fara puii de aur ca iar imi aduc aminte de mama Rusia, insula serpilor si ma enervez...
Abia ce ma linistisem aici dupa vreo 10 luni de paradis pe care mi l-am dorit, ca ma faci cu nervii si rascolesti istoria in mine...
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Dec 09, 2020 7:21 pm

demential scrie: Burebista ....
Abia ce ma linistisem aici dupa vreo 10 luni de paradis pe care mi l-am dorit, ca ma faci cu nervii si rascolesti istoria in mine...


Burepișta, nu Burebista.
Și sper ca capra aia dân paradis să afle și cinia fo' primu'n în Thassos, nu povești dă manuale comuniste
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde demential » Mie Dec 09, 2020 7:49 pm

Primii in Transilvania accept. DAR si primii in Ellada, tot voi?
Nu va mai saturati :(
Eu te-am urmarit pe insta, pe fb... ca pe aici n-ai mai intrat nu stiu de ce. Te-am vazut mai mult italiano vero decat Pișta-primul-peste-tot :)
Mi-ai adus aminte de miel+ied de la Yatrou... aici e lockdown, toate inchise... ma doare la fel de tare cand vorbesti de mici + jumari + pufuleti cat si atunci cand vorbesti de mousaka + mix fish + bougourdi. Pentru ca nu gasesc aici de niciunele. Deci paradisul nu e mereu curcubeu(pe cerul gurii), uneori e ... NEGRU! Ca postul Craciunului.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Dec 09, 2020 7:54 pm

demential scrie:Primii in Transilvania accept. DAR si primii in Ellada, tot voi?
Nu va mai saturati :(
Eu te-am urmarit pe insta, pe fb... ca pe aici n-ai mai intrat nu stiu de ce. Te-am vazut mai mult italiano vero decat Pișta-primul-peste-tot :)
Mi-ai adus aminte de miel+ied de la Yatrou... aici e lockdown, toate inchise... ma doare la fel de tare cand vorbesti de mici + jumari + pufuleti cat si atunci cand vorbesti de mousaka + mix fish + bougourdi. Pentru ca nu gasesc aici de niciunele. Deci paradisul nu e mereu curcubeu(pe cerul gurii), uneori e ... NEGRU! Ca postul Craciunului.

vezi dacă nu ie goulasch?
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Mie Dec 09, 2020 9:16 pm

France_U17_oct 2019.jpg
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12770 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Dec 09, 2020 9:41 pm

pozeDECAT scrie:France_U17_oct 2019


Statul trebuie să își apere cetățenii, conform constitutiei Ce face statul român când un cetățean are nevoie de susținere?! Tace. Ce face statul român când populația e acuzată pe nedrept de rasism de către tot felul de neputincioși?! Tace. CE FAC ROMÂNII CÂND UN CONATIONAL ARE NEVOIE DE SPRIJIN!? "Il blamează" Vă mai întrebați de ce intra in parlament un partid apărut acum cateva luni!? La AUR mă refer.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Dec 09, 2020 10:20 pm

un idiot a dat cu bâta-n baltă.
o mână de cretini sar toți să o scoată.
sebi, ești dă haur!
:D
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Mie Dec 09, 2020 10:54 pm

damblagiu scrie:
pozeDECAT scrie:France_U17_oct 2019


Ce face statul român când un cetățean are nevoie de susținere?! Tace. Ce face statul român când populația e acuzată pe nedrept de rasism de către tot felul de neputincioși?!

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk


Si-au pus toti cenusa-n cap ca boii. Sau mai bine ca_cainii. Ca daca-i un grup de caini linistit e suficient sa se agite unul ca sar toti fara sa stie de ce. Ministrul sportului ... vai, dar ne delimitam, ne scuzati ... un umil penibil care s-a aliniat sa-si arate unghiutele si batistuta curate sa nu-i dea educatoarea peste maini.
In loc sa zica sec si scurt ca in acest caz daca era vorba de rasism am fi auzit cuvintele "negrotei" sau "cioroi". Ca "negru" e doar o identificare pentru unii care altfel sunt imbracati la fel pe o banca. Ca avem si in legenda cu intemeietorul statului valah, cuvantul "negru" pentru a-l identifica - Negru Voda. Adica oare ne-am manifestat rasist chiar in relatie cu un personaj istoric, fie el si mitologic, fara sa ne dam seama !?
Noncolor lives matter! Din seria "sa nu ne mai uitam la Pe aripile vantului ca-i rasist".
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12770 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Dec 10, 2020 3:11 pm

pozeDECAT scrie:Si-au pus toti cenusa-n cap ca boii.


In timp ce mulți de pe la noi, care fac umbră pământului degeaba îl înfierează, tot mai mulți din afara țării îi iau apărarea nefericitului ăla de arbitru, oamei cunoscuți la nivel mondial, multi dintre ei fiind de culoare....neagră nu galbenă.

ImagineImagineImagine

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ultima oară modificat de damblagiu pe Joi Dec 10, 2020 3:14 pm, modificat 1 dată în total.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde demential » Joi Dec 10, 2020 3:12 pm

Din ce observ eu in bula mea, cam 99% dintre romani sunt sanatosi la cap.
Exista intr-adevar si exceptii, cei care l-au acuzat intern pe arbitru ca este rasist. Putini, foarte putini. Dar prosti, foarte prosti. MAE, un exemplu :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde demential » Joi Dec 10, 2020 3:13 pm

teo scrie:un idiot a dat cu bâta-n baltă.
o mână de cretini sar toți să o scoată.
sebi, ești dă haur!
:D

Apropo de asta, auzisem ca cica HAUR "e singurii" care l-au aparat pe arbitru. Ce prostie.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Joi Dec 10, 2020 6:43 pm

demential scrie:Din ce observ eu in bula mea, cam 99% dintre romani sunt sanatosi la cap.
Exista intr-adevar si exceptii, cei care l-au acuzat intern pe arbitru ca este rasist. Putini, foarte putini. Dar prosti, foarte prosti. MAE, un exemplu :)

Eu nu-s :D
Totuși nu-l acuz de rasism.
Îl acuz de de rromânism. Din ăla în formă pură.
Un fușărist de doi bani, care și-a făcut treaba în pur stil rromânesc cu "las' că merge și-așa!".
Dacă idiotul respecta procedurile astăzi nu aveam subiectul ăsta.
Și-a ieșit exact un kkt, mare, mult și urât mirositor.
Deci nu-l mai plângeți pe Sebi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 47 vizitatori