Faze de toata lauda

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde dowdow » Mar Iun 29, 2021 5:11 pm

damblagiu scrie:Îmi pare rău, nu cunosc decât un "Mexican" Marian Mexicanu. Asta nu inseamna că sunt fun.
Lăsând amintirile copilăriei, văd în posturile anterioare că ai facut de câteva ori referire la Voiculescu. Chiar crezi în personaj sau ai zis la mișto?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk


"Mexicanu" era o poreclă care i se potrivea de minune, era scund 1,60, îndesat, cu nişte mustăţi tip Ţiriac şi purta tot timpul o pălărie de pai cu boruri largi.
Da, îl urmăresc pe facebook pe Vlad Voiculescu, de câţiva ani şi am văzut că a ajutat mulţi oameni cu medicamente care nu se găseau în România...iar ceea ce a făcut şi face pt copii bolnavi de cancer (MAGICAMP) este de necontestat chiar şi de adversarii săi politici.
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iun 30, 2021 8:06 am

dowdow scrie:Da, îl urmăresc pe facebook pe Vlad Voiculescu....


Nu stiu pentru că nu suntem prieteni pe facebook. Imi e teamă să-i cer prietenia să nu se interpreteze greșit...dar daca zici tu ca el spune pe facebook că a facut si mai ales că va face lucruri minunate, eu cred.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde dowdow » Mie Iun 30, 2021 8:48 am

damblagiu scrie:
dowdow scrie:Da, îl urmăresc pe facebook pe Vlad Voiculescu....


Nu stiu pentru că nu suntem prieteni pe facebook. Imi e teamă să-i cer prietenia să nu se interpreteze greșit...dar daca zici tu ca el spune pe facebook că a facut si mai ales că va face lucruri minunate, eu cred.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk

Profilul lui Vlad Voiculescu este PUBLIC, deci nu este nevoie de cerut prietenie, ( nici eu nu sunt prieten cu el), e de-ajuns un FOLLOW !
Adică dacă în lista mea de facebook sunt printre alţii : Julio Iglesias, Carlos Santana, Andre Rieu şi Dalai Lama, asta presupune că aş avea niscavai "alte gânduri" cu respectivii sau ei cu mine??? Dambla, suntem în anul 2021 ! :)
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iun 30, 2021 12:22 pm

dowdow scrie:( nici eu nu sunt prieten cu el)

Ptiuuuu! mi-ai luat o piatra de pe inima.
Fara nici o legatura cu discutia noastra de mai sus si respectiva persoana. Stiam ca simturile te pot insela dar credeam ca cele "internaute" nu sunt asa. Hai sa facem un exercitiu de imaginatie. Citim pagina de facebook a unei persoane si aflam de la persoana respectiva ca se duce frecvent cu produse la familii nevoiase cu multi copii, copii care de multe ori se culca nemancati. Mai citim pe pagina respectiva si postarile de multumire ale parintilor acestor copii. Ce vedem noi!? Un om bun cu suflet mare. Acum hai sa largim cadrul si sa vedem persoana respectiva intr-un cadru mai larg. Este hot de buzunare si bantuie prin piata agroalimentara unde fura portofele cu bani. Care sunt tintele preferate? Pensionarii, pentru ca datorita varstei sunt in inposibilitatea de a reactiona rapid si eficient. In felul asta personajul nostru lasa nemancati pana luna viitoare cand le vine pensia multi varsnici. Din prada astfel adunata foloseste 5% pentru a cumpara produsele cu care ajuta familiile mentionate mai sus. Personajul respectiv mai arata ca cel din imaginea anterioara?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iun 30, 2021 12:29 pm

dowdow scrie: Dambla, suntem în anul 2021 ! :)

Pai tocmai d'aia imi e frica bre, nu vezi unde sa ajuns!?... se schimba sexe, nasc barbatii. Pana acum femeia te f...numai la cap, acum o poate face si la propriu.
Imi e frica sa mai dorm cu usa descuiata. Ma culc barbat si ma trezesc naibi femeie. Si n'ar fi rau dar ma mai trezesc si insarcinat. Hai ca nici asta nu ar fi chiar asa de rau in conjunctura actuala dar nu m-am hotarat si habar n'am daca sa nasc pe cale naturala sau prin cezariana.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iun 30, 2021 12:34 pm

dowdow scrie:Adică dacă în lista mea de facebook sunt printre alţii : Julio Iglesias, Carlos Santana, Andre Rieu şi Dalai Lama, asta presupune că aş avea niscavai "alte gânduri"

Nu stiu bre ce preferinte ai ca in afara de Santana ceilalti nu fac parte din preferintele mele muzicale.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde dowdow » Mie Iun 30, 2021 12:36 pm

damblagiu scrie:
dowdow scrie:( nici eu nu sunt prieten cu el)

Ptiuuuu! mi-ai luat o piatra de pe inima.
Fara nici o legatura cu discutia noastra de mai sus si respectiva persoana. Stiam ca simturile te pot insela dar credeam ca cele "internaute" nu sunt asa. Hai sa facem un exercitiu de imaginatie. Citim pagina de facebook a unei persoane si aflam de la persoana respectiva ca se duce frecvent cu produse la familii nevoiase cu multi copii, copii care de multe ori se culca nemancati. Mai citim pe pagina respectiva si postarile de multumire ale parintilor acestor copii. Ce vedem noi!? Un om bun cu suflet mare. Acum hai sa largim cadrul si sa vedem persoana respectiva intr-un cadru mai larg. Este hot de buzunare si bantuie prin piata agroalimentara unde fura portofele cu bani. Care sunt tintele preferate? Pensionarii, pentru ca datorita varstei sunt in inposibilitatea de a reactiona rapid si eficient. In felul asta personajul nostru lasa nemancati pana luna viitoare cand le vine pensia multi varsnici. Din prada astfel adunata foloseste 5% pentru a cumpara produsele cu care ajuta familiile mentionate mai sus. Personajul respectiv mai arata ca cel din imaginea anterioara?


Aici aş spune fix invers, pe net te poţi înşela pe când la o discuţie face to face, deobicei, nu ! Da, ai dreptate cu o singură obiecţie : un hoţ de buzunare doar dacă e prost îşi va pune faţa pe facebook ( ştiu au fost cazuri, dar respectivii n-apucă vechime în "muncă" ). La fel eu aş putea spune acum că nu vorbesc ( schimb mesaje) cu Dambla, voinicul sportiv care apăra pe cei bullingiţi în şcoala generală, ci cu X care adună datele mele personale ca să-mi spargă casa când plec în Thassos...Nici cu preşedintele ( aici pune tu pe cine vrei) nu am avut plăcerea să am o discuţie face to face ,deci asta ar însemna să-l suspectez de tot şi toate???
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iun 30, 2021 12:40 pm

dowdow scrie:... asta ar însemna să-l suspectez de tot şi toate???

:lol: :lol: :lol: Pai, in politica, atunci cand te duci la vot fix asta trebuie sa faci cu toti.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde dowdow » Mie Iun 30, 2021 12:44 pm

damblagiu scrie:
dowdow scrie: Dambla, suntem în anul 2021 ! :)

Pai tocmai d'aia imi e frica bre, nu vezi unde sa ajuns!?... se schimba sexe, nasc barbatii. Pana acum femeia te f...numai la cap, acum o poate face si la propriu.
Imi e frica sa mai dorm cu usa descuiata. Ma culc barbat si ma trezesc naibi femeie. Si n'ar fi rau dar ma mai trezesc si insarcinat. Hai ca nici asta nu ar fi chiar asa de rau in conjunctura actuala dar nu m-am hotarat si habar n'am daca sa nasc pe cale naturala sau prin cezariana.

Ştiu de glumă, dar îmi displace propaganda politică de tip "vor naşte bărbaţii" sau ca ieri în parlament "multumesc USR-iştilor care au venit de la maternitate". Cât ar fi de avansată chirurgia plastică şi reparatorie, nu poate ( la data la care vorbim) implanta sistemul reproducător perfect funcţional a unei femei, unui bărbat , deci asta cu "să nască barbaţii" nici măcar SF nu e !
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iun 30, 2021 12:48 pm

dowdow scrie:asta cu "să nască barbaţii" nici măcar SF nu e !

Pai asta spun si eu! Nu e SF. Azi, maine va deveni realitate. :lol: :lol: :lol:
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde dowdow » Mie Iun 30, 2021 1:06 pm

damblagiu scrie:
dowdow scrie:asta cu "să nască barbaţii" nici măcar SF nu e !

Pai asta spun si eu! Nu e SF. Azi, maine va deveni realitate. :lol: :lol: :lol:


Dacă tot batem câmpii, de ce să te chinui să faci un bărbat să nască, când există "in vitro", clonare ( deocamdată legal doar la animale) şamd. Cine ştie poate vom ajunge să ne reproducem doar în laborator, iar partea fizică să treacă doar în virtual . :)
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iun 30, 2021 1:11 pm

dowdow scrie:de ce să te chinui să faci un bărbat să nască, când există "in vitro", clonare ( deocamdată legal doar la animale) şamd.


Pai eu stiu bre!? Intreaba-i p'astia de acum ce placeri au. Eu stiu ca aia de pe vremea mea nu isi doreau sa nasca.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde dowdow » Mie Iun 30, 2021 2:07 pm

On topic: "În ședința de guvern de ieri, am desființat 40 de posturi din ministerul economiei cu salarii de mii de euro pe lună și pensie specială.
În teorie, funcțiile acestea ar fi trebuit să promoveze turismul. În practică știm cu toții ce se întâmplă cu aceste posturi la stat. Sinecurile acestea au fost create de guvernul PSD. Inițial, Ministerului Turismului a creat 15 astfel de posturi. Dar, ulterior, numărul s-a triplat până la 40. Ele aveau statut diplomatic inclusiv în ceea ce privește salarizarea și drepturile la pensie, de unde pensia specială. Asta era viziunea de promovare a turismului a statului român: sinecuri și pensii speciale.
Banii contribuabililor sunt sacri. Nu avem voie să-i risipim. Statul trebuie nu doar să nu mai înființeze sinecuri, ci și să le desființeze pe cele existente.
Decât să plătească salarii de mii de euro și pensii speciale, statul mai bine lăsă banii contribuabililor care îi muncesc reducând impozitele pe muncă #ZeroTaxe.
E momentul să reformăm modul în care se promovează turismul. Soluția găsită împreună cu mediul de afaceri a fost înființarea organismelor de management al destinațiilor, în care deciziile de promovare a turismului național pleacă de la factorii implicați real în această industrie: investitorii privați și autoritățile locale. Este un sistem gândit în piramidă. De la organizații locale, la OMD-uri regionale și apoi de unul național, care poate avea o strategie de promovare a țării coerentă și continuă independent de schimbările guvernamentale." - sursa : https://www.facebook.com/ClaudiuNasuiUSR
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iun 30, 2021 4:30 pm

dowdow scrie:On topic: "În ședința de guvern de ieri, am desființat 40 de posturi din ministerul economiei cu salarii de mii de euro pe lună și pensie specială." - sursa : https://www.facebook.com/ClaudiuNasuiUSR


Uite o veste bună. Înseamnă că de pe 25 august voi plati taxe mai mici? Dar să recunoaștem că prima care a început desființarea pensiilor speciale a fost doamna Violeta Alexandru, fostă Bau care a disponibilizat liftiera ministerului.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Iul 01, 2021 9:42 am

damblagiu scrie:
dowdow scrie:On topic: "În ședința de guvern de ieri, am desființat 40 de posturi din ministerul economiei cu salarii de mii de euro pe lună și pensie specială." - sursa : https://www.facebook.com/ClaudiuNasuiUSR


Uite o veste bună. Înseamnă că de pe 25 august voi plati taxe mai mici?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk


Eu as crede ca nu vei plati contributii mai mici ci ca vor ramane mai multi bani in buget ;)
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2561
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 12776 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 51 vizitatori