Faze de toata lauda

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde dowdow » Mar Iul 06, 2021 10:46 pm

damblagiu scrie:...ciocniti ouale de ziua UE?


"Voi", nu ştiu la care "voi" te referi, îţi spun cum sărbătoresc eu ziua UE: Mă uit la pozele şi la nimicurile cumpărate în călătoriile din UE, la CI şi la paşaportul care stă (expirat) într-un sertar, mă uit la certificatul de vaccinare şi mai nou la cel electronic UE şi după mă uit peste Prut şi văd cum cei care nu sunt UE n-au norocul să se uite la ce mă uit eu! Mulţumit?
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iul 07, 2021 10:08 am

dowdow scrie:
damblagiu scrie:...ciocniti ouale de ziua UE?
Mă uit
la CI şi la paşaportul care stă (expirat) într-un sertar, mă uit la certificatul de vaccinare şi mai nou la cel electronic UE

:lol: :lol: :lol: You made my day, cum ar spune prietenii mei, englejii. Ai tai banuiesc ca nu sunt pentru ca au indraznit sa plece diu UE. E bine ca ai autosadisfactii d'astea. Am mai vazut asta prin anii '90 cand unii se uitau la carnetul de partid, de sindicat, de utc, sau la cravata rosie de pionier.
după mă uit peste Prut şi văd cum cei care nu sunt UE n-au norocul să se uite la ce mă uit eu!

Bre, cand te uiti trebuie sa si intelegi ce vezi. Eu vad ca cei care au bani de peste Prut, la care privesti matale cu superioritate, calatoresc unde vor muschii lor. De craciunul sau anul nou pe stil vechi se umple Poiana Brasov de ei. Unii ajung chiar pana in Austria, dar le e mai comod sa ajunga la noi asa cum noua ne e mai comod sa ne facem concediul in Grecia decat in Spania. Daca te-ai uita o leaca mai departe, la cei non UE din Rusia ai vedea ca foarte multi calatoresc in lumea asta, inclusiv in UE. Daca ai fi avut curiozitatea sa treci prin Monte Carlo ai fi constatat ca Rusa e vorbita peste tot. Cred ca f curand va fi declarata a doua limba oficiala. :lol: :lol: :lol: Toate aste fara ca sa fi fost nevoiti sa predea catre U.E resursele naturale, financiare etc, ci le-au pastrat pentru copii si nepotii lor. Ce nu ai inteles matale e ca, daca ai bani te duci unde vrei. Daca nu ai bani nu te primeste UE al lu' matale chiar daca ai 4 CI uri. 3 pasapoarte si o biblioteca intreaga de certificate de vaccinare. :lol: :lol: :lol: Daca ai fi aici langa mine, acum, te-as pupa cu drag, fara vreun interes ascuns.

L.E. Raspunsul la postarea cealalta mai pe seara cand am timp. O zi buna si multumesc.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde dowdow » Mie Iul 07, 2021 10:34 am

damblagiu scrie:
dowdow scrie:
damblagiu scrie:...ciocniti ouale de ziua UE?
Mă uit
la CI şi la paşaportul care stă (expirat) într-un sertar, mă uit la certificatul de vaccinare şi mai nou la cel electronic UE

:lol: :lol: :lol: You made my day, cum ar spune prietenii mei, englejii. Ai tai banuiesc ca nu sunt pentru ca au indraznit sa plece diu UE. E bine ca ai autosadisfactii d'astea. Am mai vazut asta prin anii '90 cand unii se uitau la carnetul de partid, de sindicat, de utc, sau la cravata rosie de pionier.
după mă uit peste Prut şi văd cum cei care nu sunt UE n-au norocul să se uite la ce mă uit eu!

Bre, cand te uiti trebuie sa si intelegi ce vezi. Eu vad ca cei care au bani de peste Prut, la care privesti matale cu superioritate, calatoresc unde vor muschii lor. De craciunul sau anul nou pe stil vechi se umple Poiana Brasov de ei. Unii ajung chiar pana in Austria, dar le e mai comod sa ajunga la noi asa cum noua ne e mai comod sa ne facem concediul in Grecia decat in Spania. Daca te-ai uita o leaca mai departe, la cei non UE din Rusia ai vedea ca foarte multi calatoresc in lumea asta, inclusiv in UE. Daca ai fi avut curiozitatea sa treci prin Monte Carlo ai fi constatat ca Rusa e vorbita peste tot. Cred ca f curand va fi declarata a doua limba oficiala. :lol: :lol: :lol: Toate aste fara ca sa fi fost nevoiti sa predea catre U.E resursele naturale, financiare etc, ci le-au pastrat pentru copii si nepotii lor. Ce nu ai inteles matale e ca, daca ai bani te duci unde vrei. Daca nu ai bani nu te primeste UE al lu' matale chiar daca ai 4 CI uri. 3 pasapoarte si o biblioteca intreaga de certificate de vaccinare. :lol: :lol: :lol: Daca ai fi aici langa mine, acum, te-as pupa cu drag, fara vreun interes ascuns.

L.E. Raspunsul la postarea cealalta mai pe seara cand am timp. O zi buna si multumesc.


Din câte vad eu la ştiri, "prietenii tăi din UK" n-o duc prea bine after Brexit - https://adevarul.ro/international/europ ... index.html
"autosatisfacţii" sună cam aiurea...dacă e satisfacţia mea, ce rost mai are "auto" în faţă? Nu de alta, dar poate duce la alt sens !" la care privesti matale cu superioritate" - asta de unde ai scos-o???Nu e superioritate, e ghinionul lor că s-au născut acolo şi nu au toţi dublă cetăţenie, am văzut destule postări pe facebook forum Thassos sau Grecia, în care NU li se permitea intrarea celor din republica Moldova!!!N-am ajuns la Monte Carlo, când am să ajung am să mă uit la proporţia turiştilor ruşi raportat la numărul populaţiei din Rusia. Cu pupatul deh e pandemie, dar mă bucur că ţi-am făcut ziua mai bună ! O zi perfectă în continuare îţi doresc!
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde dowdow » Mie Iul 07, 2021 12:26 pm

"Daca nu ai bani nu te primeste UE al lu' matale" - nu-mi amintesc să-mi fi cerut la vreun punct vamal extras de cont ca să-mi vadă situaţia financiară ! :D
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iul 07, 2021 1:44 pm

dowdow scrie:Din câte vad eu la ştiri, "prietenii tăi din UK" n-o duc prea bine after Brexit - https://adevarul.ro/international/europ ... index.html

Adevărul e că o duc rău de tot de când au ieșit din UE. Abia mai răsuflă Bre, dacă din ziare iți construiești imaginea despre ce se întâmplă în lume măcar citeste-le bre pe toate, din toate taberele, ca să îți faci o idee cât mai aproape de realitate. Dacă le citești doar pe unele atunci ești ușor de manipulat. Zic ăștia că au lipsă de mână de lucru și matale crezi? Păi dacă era așa nu aveau condiții așa drastice pentru cei care vor să intre în Marea Britanie la lucru. Era relaxare maximă. Dar e mai ușor să citești și să iei de bună ce îți spun ziarele.
"autosatisfacţii" sună cam aiurea...dacă e satisfacţia mea, ce rost mai are "auto" în faţă?

Dacă îți arătam eu pașaportul meu erai satisfăcut de mine. Dacă te uiți la pașaportul lu' matale înseamnă că te autosatisfaci.
când am să ajung am să mă uit la proporţia turiştilor ruşi raportat la numărul populaţiei din Rusia

Adică matale vrei să ne sugerezi că UE dă vize de intrare în raport cu numărul de cetățeni ai țării respective!?
"Daca nu ai bani nu te primeste UE al lu' matale" - nu-mi amintesc să-mi fi cerut la vreun punct vamal extras de cont ca să-mi vadă situaţia financiară ! :D

Nu bre. Matale ești foarte recunoscător că UE te primește cu brațele deschise. Am mai văzut atitudinea asta la ceva conaționali Păi bre, UE trebuie să-ți fie recunoscătoare că te duci și le bagi bani în buzunare. Asta e gandire de om liber.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde dowdow » Mie Iul 07, 2021 3:08 pm

damblagiu scrie:
dowdow scrie:Din câte vad eu la ştiri, "prietenii tăi din UK" n-o duc prea bine after Brexit - https://adevarul.ro/international/europ ... index.html

Adevărul e că o duc rău de tot de când au ieșit din UE. Abia mai răsuflă Bre, dacă din ziare iți construiești imaginea despre ce se întâmplă în lume măcar citeste-le bre pe toate, din toate taberele, ca să îți faci o idee cât mai aproape de realitate. Dacă le citești doar pe unele atunci ești ușor de manipulat.


Te-am ascultat şi m-am dus la ziarele din UK, tot la fel spun şi ei :
https://www.ft.com/content/eadc7c23-212 ... 4104e5ccc7
https://www.express.co.uk/news/politics ... -extension
https://www.theguardian.com/politics/20 ... to-romania
Deci astept să-mi recomanzi ceva gen sputnik, mai spre Putin ! :D
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iul 07, 2021 3:49 pm

dowdow scrie:
damblagiu scrie:
dowdow scrie:Din câte vad eu la ştiri, "prietenii tăi din UK" n-o duc prea bine after Brexit - https://adevarul.ro/international/europ ... index.html

Adevărul e că o duc rău de tot de când au ieșit din UE. Abia mai răsuflă Bre, dacă din ziare iți construiești imaginea despre ce se întâmplă în lume măcar citeste-le bre pe toate, din toate taberele, ca să îți faci o idee cât mai aproape de realitate. Dacă le citești doar pe unele atunci ești ușor de manipulat.


Te-am ascultat şi m-am dus la ziarele din UK, tot la fel spun şi ei :
https://www.ft.com/content/eadc7c23-212 ... 4104e5ccc7
https://www.express.co.uk/news/politics ... -extension
https://www.theguardian.com/politics/20 ... to-romania
Deci astept să-mi recomanzi ceva gen sputnik, mai spre Putin ! :D
Breeeee! Cand iti spuneam să te informezi și din alte ziare nu mă refeream la altele tot din "parere aia" că nu ai facut nici o treabă. Dacă tu citesti numai "ziarele lui Biden" si eu numai pe "ale lui Putin" nu vom reuși decât să ne certăm între noi, dar ambii vom fi departe de adevar. Unul care le citeste și pe "ale lui Biden" si pe "ale lui Putin" va fi o persoană informată care se va uita la noi ca la doi ciudați. Hai sa ti povestesc o întâmplare comică. În gașcă sunt și persoane foarte usr iste. Ca toți usr iștii ăștia și unul dintre ei fost susținător vehement a lui Basescu până acu ceva vreme. La o agapă îl luaseră la mișto că a votat și susținut un turnător imputiti. La un moment dat usr isul zice cu regret și o voce mieroasă, păi eu de unde să fi stiut măi că Băsescu a fost turnător? Unul îi răspunse instantaneu; de la antena 3, că de 15 ani tot iti spun aia cu dovezi și argumente că a fost turnător dar tu ziceai ca esti prea destept să te uiți la antena 3!
Revenind, dacă s-ar face acum un sondaj în MB la intrebarea, dacă a fost bine ca au părăsit ue un procent mult mai mare decât cel care a votat ieșirea va raspunde afirmativ. Si nu iti spun din ziare, oricare ar fi ele.
Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde dowdow » Mie Iul 07, 2021 4:30 pm

damblagiu scrie:Cand iti spuneam să te informezi și din alte ziare nu mă refeream la altele tot din "parere aia" că nu ai facut nici o treabă. Dacă tu citesti numai "ziarele lui Biden" si eu numai pe "ale lui Putin" nu vom reuși decât să ne certăm între noi, dar ambii vom fi departe de adevar. Unul care le citeste și pe "ale lui Biden" si pe "ale lui Putin" va fi o persoană informată care se va uita la noi ca la doi ciudați. Hai sa ti povestesc o întâmplare comică. În gașcă sunt și persoane foarte usr iste. Ca toți usr iștii ăștia și unul dintre ei fost susținător vehement a lui Basescu până acu ceva vreme. La o agapă îl luaseră la mișto că a votat și susținut un turnător imputiti. La un moment dat usr isul zice cu regret și o voce mieroasă, păi eu de unde să fi stiut măi că Băsescu a fost turnător? Unul îi răspunse instantaneu; de la antena 3, că de 15 ani tot iti spun aia cu dovezi și argumente că a fost turnător dar tu ziceai ca esti prea destept să te uiți la antena 3!
Revenind, dacă s-ar face acum un sondaj în MB la intrebarea, dacă a fost bine ca au părăsit ue un procent mult mai mare decât cel care a votat ieșirea va raspunde afirmativ. Si nu iti spun din ziare, oricare ar fi ele.


Ah...dacă mă pui să mă informez de la A3, prefer să te cred "pă cuvânt" , ok, aşa o fi, unora din britanici le-o fi mai bine exit-aţi !
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iul 07, 2021 4:37 pm

dowdow scrie:Ah...dacă mă pui să mă informez de la A3, prefer să te cred "pă cuvânt" ,!


:lol: :lol: :lol: Pai tocmai asta iti spusei. Nu ma crede pe mine pe cuvant bre. INFORMEAZA-TE.
ok, aşa o fi, unora din britanici le-o fi mai bine exit-aţi

Vezi!? Orice le-ai spune cu oricate argumente ei au adevarul lor si nimeni si nimic nu il schimba. Nici macar evidenta. :lol: :lol: :lol: Dar mie imi sunteti foarte simpatici.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iul 07, 2021 4:50 pm

dowdow scrie:Dambla, de câteva pagini încerc să-ţi spun că persoana trans, e nemulţumită de "dotările" sale, se consideră şi vrea să fie considerată fix opusul, deci dacă are dotare masculină ca în exemplul tău cu WC-ul, NU VA INTRA LA FEMEI,

Am observat asta. Voi aveti impresia ca noi nu intelegem si simtiti nevoia sa ne explicati de mai multe ori, pana ne intra bine in cap, vorba filosofului vostru. :lol: :lol: :lol:
Uite bre aici. Iti dau si un fracment din text si iti pun si linck ul. Se dovedeste ca tu esti cel ce nu intelegi.

În clip apare o femeie revoltată care le spune angajaților unui spa de lux din „Korea Town” că persoana transsexuală și-a expus organul genital la spa, dar angajații îi transmit că legea le interzice să discrimineze persoanele transgender. „Deci, este în regulă ca un bărbat să intre în sectorul pentru femei, să-și arate organul genital în fața inclusiv a unor minore în spa-ul vostru? Se acceptă acest lucru, asta spui?”, întreabă femeia. Un alt client îi spune să meargă în altă parte dacă se consideră lezată. Un alt client bărbat încearcă să apere persoana trans, dar femeia nu se lasă. „Este un bărbat, nu este o femeie”, spune ea.
Citeşte întreaga ştire: Proteste în Los Angeles, după ce un transsexual s-a dezbrăcat alături de femei într-un spa. O persoană a fost rănită
https://www.libertatea.ro/stiri/protest ... ta-3633221
Uite ce zice si Adevarul ca sa nu spui ca sunt partinitor.
https://adevarul.ro/international/state ... index.html
Matale sustii ca il discrimineaza pe nefericitul ala. Pai eu zic ca el discrimineaza mai multe femei aflate intr-un spatiu destinat lor.
Eu va dau un sfat. Iesiti in piata victoriei cu beculetele de la telefoane aprinse si cereti sa se desfinteze wc urile pentru barbati si femei. Sa fie totulo la comun ca asa nu mai e nimeni discriminat. :lol: :lol: :lol:
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde dowdow » Mie Iul 07, 2021 5:42 pm

damblagiu scrie:
dowdow scrie:Dambla, de câteva pagini încerc să-ţi spun că persoana trans, e nemulţumită de "dotările" sale, se consideră şi vrea să fie considerată fix opusul, deci dacă are dotare masculină ca în exemplul tău cu WC-ul, NU VA INTRA LA FEMEI,

Am observat asta. Voi aveti impresia ca noi nu intelegem si simtiti nevoia sa ne explicati de mai multe ori, pana ne intra bine in cap, vorba filosofului vostru. :lol: :lol: :lol:
Uite bre aici. Iti dau si un fracment din text si iti pun si linck ul. Se dovedeste ca tu esti cel ce nu intelegi.

În clip apare o femeie revoltată care le spune angajaților unui spa de lux din „Korea Town” că persoana transsexuală și-a expus organul genital la spa, dar angajații îi transmit că legea le interzice să discrimineze persoanele transgender. „Deci, este în regulă ca un bărbat să intre în sectorul pentru femei, să-și arate organul genital în fața inclusiv a unor minore în spa-ul vostru? Se acceptă acest lucru, asta spui?”, întreabă femeia. Un alt client îi spune să meargă în altă parte dacă se consideră lezată. Un alt client bărbat încearcă să apere persoana trans, dar femeia nu se lasă. „Este un bărbat, nu este o femeie”, spune ea.
Citeşte întreaga ştire: Proteste în Los Angeles, după ce un transsexual s-a dezbrăcat alături de femei într-un spa. O persoană a fost rănită
https://www.libertatea.ro/stiri/protest ... ta-3633221
Uite ce zice si Adevarul ca sa nu spui ca sunt partinitor.
https://adevarul.ro/international/state ... index.html
Matale sustii ca il discrimineaza pe nefericitul ala. Pai eu zic ca el discrimineaza mai multe femei aflate intr-un spatiu destinat lor.
Eu va dau un sfat. Iesiti in piata victoriei cu beculetele de la telefoane aprinse si cereti sa se desfinteze wc urile pentru barbati si femei. Sa fie totulo la comun ca asa nu mai e nimeni discriminat. :lol: :lol: :lol:


Deci, dacă este adevărat că acea persoană este trans,( putea să fie ceva regizat tocmai de cei care nu acceptă persoane transgender), atunci da, legea trebuie să se pronunţe ca astfel de cazuri să nu se mai întâmple ! Cea mai simplă soluţie mi se pare ca SPA-ul respectiv să amenajeze un al 3 -lea vestiar NON GENDER ! La fel în cazul wc-urilor !
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde dowdow » Mie Iul 07, 2021 6:07 pm

ON TOPIC: ,,A sosit momentul ca România, Bulgaria și Croația să adere la Schengen"
Sursa: https://ec.europa.eu/commission/commiss ... chengen_en
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iul 07, 2021 7:58 pm

dowdow scrie:....( putea să fie ceva regizat tocmai de cei care nu acceptă persoane transgender),!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vezi!? Orice le-ai spune cu oricate argumente ei au adevarul lor si nimeni si nimic nu il schimba. Nici macar evidenta. :lol: :lol: :lol: Dar mie imi sunteti foarte simpatici.

Cu sau fara pandemie, cand te-'oi prinde te pup. :lol: :lol: :lol:
...dar nu ma mai blestema! :lol: :lol: :lol:
viewtopic.php?f=63&t=237&p=86391#p86391
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde dowdow » Mie Iul 07, 2021 8:27 pm

damblagiu scrie:
dowdow scrie:....( putea să fie ceva regizat tocmai de cei care nu acceptă persoane transgender),!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vezi!? Orice le-ai spune cu oricate argumente ei au adevarul lor si nimeni si nimic nu il schimba. Nici macar evidenta. :lol: :lol: :lol: Dar mie imi sunteti foarte simpatici.

Cu sau fara pandemie, cand te-'oi prinde te pup. :lol: :lol: :lol:
...dar nu ma mai blestema! :lol: :lol: :lol:
https://www.forumthassos.ro/viewtopic.p ... 391#p86391


Nu tu m-ai învăţat "să mă îndoiesc de tot şi de toate"? Uitaşi? Da, e posibil să fie regizată treabă !
Stai liniştit, nu le am cu blestemele !
Şi un sequoia la un moment dat a fost sămânţă !
Avatar utilizator
dowdow
 
Mesaje: 118
Membru din: Mar Aug 29, 2017 7:08 pm
Has thanked: 379 times
Been thanked: 904 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iul 07, 2021 8:36 pm

dowdow scrie:Nu tu m-ai învăţat "să mă îndoiesc de tot şi de toate"?

Pai da bre, eu iti spusei asta, da" tu te indoiesti nimai intr-o parte. Sa nu ramai stramb, ca nu e bine. Oi vrea si tu wc separat dupa asta! :lol: :lol: :lol:
Gata! Hai la meci
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 44 vizitatori