Faze de toata lauda

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Lun Aug 09, 2021 2:29 pm

Am auzit că știința e pe cale de a rezolva năzuința bărbaților care își doresc să nască. O sursă importantă de inspirație a cercetătorilor a fost articolul lui Cristoiu despre cloșca aia care a născut pui vii. Plecând în sens invers, cercetatorii au ajuns la concluzia că singura posibilitate a unui bărbat de a da viață unui copil e acela de a cloci.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Lun Dec 20, 2021 12:12 pm

Văd că generația mai în vârstă e deranjată de comportamentul generației mai tinere fără a realiza că de fapt ei sunt vinovații principali pentru asta. Să luăm un exemplu. Acum 30-40 ani se apela cu apelativul "bai p@lă" Cred că generația respectivă a folosit asta în exces iar generației următoare i-au rămas doar c@$iele. De asta auzi peste tot pe stradă strigând unii la alții "bă c@$aie, bă c@$ie!" În anii colectivizării forțate apăruseră niște versuri în folclorul underground.
Uite brâu, brâu, brâu
Ne-a luat colectivu grâu
Și combina paiele
Si-am rămas cu c@$iele.
Auzi pe stradă câte o fată strigândul pe câte un coleg "c@$ieee!"
Dacă asta se întâmpla acum 30-40 de ani, băiatul respectiv se încuia în camera lui și o lună de zile nu mai ieșea de acolo. Plangea zi și noapte cu capul în pernă. Acum răspunde mândru și fericit, Daaa!
Păi să nu gândești că s-a întors lumea cu curu' în sus!?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata lauda

Mesaj necititde damblagiu » Joi Ian 19, 2023 3:49 pm

Doamne, Doamne! Nu aș vrea să fiu în pielea celor care acum ceva vreme îi suduiau pe cei ce nu vroiau să se vaccineze anticovid. Ce o fi in sufletul lor acum când, cică vaccinul dă efecte adverse inclusiv d' alea nasoale pe baza de corason, mai ales la persoanele în vârstă!? Cred că vor exploda rețelele de socializare cu postări in care își vor cere iertare pentru vehementa cu care îi gratula pe bătrânii cu tot felul de vorbe de ocara. Păi ce credeți voi că bunul simț la ei se rezumă doar la a da bună ziua sau, după caz, bună seara!? Vă înșelați daca gândiți asta.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Anterior

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


cron