SKOPELOS

Lefkada, Corfu, Zakynthos, Cicladele etc.

Re: SKOPELOS

Mesaj necititde alexgeogabriel » Vin Ian 14, 2022 2:44 pm

A nu se intelege gresit, locatia e frumoasa dar nu prea merita atat tam-tam cu drumul(km condusi, bani, avion), oricare are fi calea aleasa.
Tosusi am si mentionat, am dat 412E doar pe ferry rapid din Salonic, daca nu ii aveam, nu ma duceam.
Skiatos e preluat de nemti 50%, nu prea mai ai nimic din el grecesc, mi-au zis localnici. Eu aveam alt plan, sa dau o raita o zi 2 prin ALonissos, 1-2 prin Gioura si inca 1-2 prin Kira Panagia ca sa vad lucruri mai putin strabatute de oameni, deci bani ar mai fi fost de dat :crazy:
Dupa mine, Panormos e cea mai frumoasa plaja, apa albastra, nu tu nisip fin sa ti se lipeasca de picioare. Mamma Mia Kastani, bumpti bumpti la maxim de iti vibreaza nisipul si sezlongul.
alexgeogabriel
 
Mesaje: 112
Membru din: Lun Apr 24, 2017 10:25 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 231 times

Re: SKOPELOS

Mesaj necititde florin04 » Vin Mai 06, 2022 6:40 pm

alexgeogabriel scrie:Dupa mine, Panormos e cea mai frumoasa plaja, apa albastra, nu tu nisip fin sa ti se lipeasca de picioare. Mamma Mia Kastani, bumpti bumpti la maxim de iti vibreaza nisipul si sezlongul.

La Panormos tin minte ca am mancat o fish soup bestiala.
Ca plaja nu m-a impresionat, pietre mari si nimic de vazut sub apa...
Kastani ca peisaj si natura bate la fund multe plaje ... beach barul e menit sa atraga lume, ar fi bine sa schimbe muzica, in 2011 se baga budha-bar si relax
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
"Tα πάντα ρει"
Avatar utilizator
florin04
Consilier
 
Mesaje: 885
Membru din: Joi Ian 09, 2014 10:12 pm
Localitate: Ploiesti
Has thanked: 6527 times
Been thanked: 6420 times

Re: SKOPELOS

Mesaj necititde alexgeogabriel » Mie Iun 01, 2022 7:26 am

Daca ar fi avut budha-har si relax...aveau niste sanse dar sa bata house-ul ala intr-una in urechi, nu te mai intereseaza peisajul si o spun eu, unul caruia ii place house dar nu in vacanta. Oricum toti care veneau, stateau maxim o ora, un cocktail si o rupeau pana sus pe drumul nesfaltat de umpleau de praf zona pana in sosea. Mai mare rasul, te vrei beach bar de lux si lasi prafalaul ala acolo, restul plajelor de langa avand asfalt pana jos. Pacat de peisaj.
Panormos mi-a placut pt apa curata, pt lipsa valurilor, avansam la adancime de 4 m si vedeam tot iar combinatia cu pietrele gri albe, facea apa albastraa care oricum e mai albastra decat in alte zone ale Egeei.
Acum, sigur, gusturile nu se discuta dar vin in Skopelos departe de toata zarva din alte zone, daca vreau bubuiala, Mikonos.
As alege oricand Panormos in dauna Kastani, de fapt, as alege oricand plaja de dupa Kastani oricand in dauna Kastani.
La intoarcere am luat-o spre Volos si apoi in Pelion, ce sa zic, privelistile din Skopelos, fara prea mari batai de cap cu ferry.
In restul insulei, destul de liniste in luna septembrie, pacat de valul nesimtit de furtuni de vreo saptamana. As
alexgeogabriel
 
Mesaje: 112
Membru din: Lun Apr 24, 2017 10:25 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 231 times

Anterior

Înapoi la Grecia insulara

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori