Thassos4ever!

Vacanta mea/ impresii de vacanta

Re: Thassos4ever!

Mesaj necititde damblagiu » Joi Oct 07, 2021 10:45 am

Once upon a time
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Thassos4ever!

Mesaj necititde Tabby » Joi Oct 07, 2021 11:00 am

damblagiu scrie:Once upon a time


More specifically ,when ? Long time ago ?
"... nu m-am născut în Grecia, ci cred că Grecia s-a născut în mine..."
Avatar utilizator
Tabby
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 642
Membru din: Mar Feb 21, 2017 2:03 pm
Localitate: Bacau
Has thanked: 5672 times
Been thanked: 4603 times

Re: Thassos4ever!

Mesaj necititde damblagiu » Joi Oct 07, 2021 11:16 am

Tabby scrie:More specifically ,when ? Long time ago ?


Pe vremea când Thassos era doar insulă nu destinație turistică. De fapt cea cu parapanta e făcută ceva mai târziu cand începuse deja să devină.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Thassos4ever!

Mesaj necititde April » Joi Oct 07, 2021 11:26 am

Constructia inceputa pe plaja este si acum in acelasi stadiu. La scară au pus bare de sprijin.
Poza cu drona este din vara asta, postată in facebook - în Grup Forum Thassos, felicitări autorului!
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Thassos4ever!

Mesaj necititde damblagiu » Joi Oct 07, 2021 12:00 pm

damblagiu scrie:Once upon a time
Pe vremea aia tavernele nu prea aveau firme cu denumirea. Le numeam, la strada, la țărani, la moșu, la frați. Otilia a apărut mai tarziu determinându-ne să denumim taverna, la româncă. Singura tavernă din Kastro era denumită, la haiosu. În Theologos era taverna, la miel. Cand te întâlneai cu o mașină cu număr de înmatriculare românesc te salutai cu flash-uri. Acum ar trebui să mergi cu farurile aprinse tot timpul. 80% din conflictele din trafic încep cu; bă ești nebun!? și ti se raspunde, -bă esti prost!? Sau se trece direct la -bă, după ce esti român mai ești și prost!

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Thassos4ever!

Mesaj necititde Tabby » Joi Oct 07, 2021 2:37 pm

damblagiu scrie:Once upon a time


Înțeleg prea bine ce spui, și am și citit mult din ce ai mai povestit tu aici pe forum,din acest motiv am și scris de câteva ori că regret că nu am prins și eu acele vremuri din categoria "oldies but goldies"!
Un sentiment de același gen am trăit în iunie când am descoperit intențiile de modernizare ale unui loc pe care eu l-am adorat așa în stare pură :shifty:
P.S.Fotografia din Kastro e atât de frumoasă !
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
"... nu m-am născut în Grecia, ci cred că Grecia s-a născut în mine..."
Avatar utilizator
Tabby
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 642
Membru din: Mar Feb 21, 2017 2:03 pm
Localitate: Bacau
Has thanked: 5672 times
Been thanked: 4603 times

Re: Thassos4ever!

Mesaj necititde damblagiu » Joi Oct 07, 2021 4:29 pm

Tabby scrie:Un sentiment de același gen am trăit în iunie când am descoperit intențiile de modernizare ale unui loc pe care eu l-am adorat așa în stare pură


Vai de capul și de zilele mele! În spatele fotografului din a doua poză a ta era plaja mea secretă, pustie și sălbatică.

P1040511.JPGP1040518.JPGP1040529.JPG

Am descoperit-o cu bicla. Nu exista drum de acces. Am ajuns acolo zgâriat de tot felul de boscheți printre care trecui. Am stat oleacă și am plecat repede. Eram singur și mi-am zis că dacă mă apucă somnul de veci p'acolo mă gasesc ăștia peste 2000 de ani uscat de soare și bătut de vânt. Înseamnă că au pângarit-o și p'asta

P1030893.JPG
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Thassos4ever!

Mesaj necititde Tabby » Vin Oct 08, 2021 10:33 am

damblagiu scrie:Vai de capul și de zilele mele! În spatele fotografului din a doua poză a ta era plaja mea secretă, pustie și sălbatică.
......
Înseamnă că au pângarit-o și p'asta

Vrei să spui că "secret place" e in sens opus față de poziția mea de fotografiere sau in această zonă?
Oricum ar fi ,când am văzut un indicator din șoseaua principală pe care scris "beach bar F..." am zis că nu poate fi adevărat :sick: și m-am rugat până am coborât tot drumul pe jos prin soarele arzător sa nu fie adevărat.
Singura mea fericire a fost că era la început de sezon ,și doar o familie gălăgioasă de ucraineni și parii ăia metalici ce mi-au stricat bucuria. Dar, mi-am pus repede masca și am intrat în minunata lume subacvatică alături de cei mai mari, colorați și frumoși peștișori. :angel:
Ultima zi din vacanța din iunie i-am dedicat-o acestui loc special pentru mine.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
"... nu m-am născut în Grecia, ci cred că Grecia s-a născut în mine..."
Avatar utilizator
Tabby
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 642
Membru din: Mar Feb 21, 2017 2:03 pm
Localitate: Bacau
Has thanked: 5672 times
Been thanked: 4603 times

Re: Thassos4ever!

Mesaj necititde alexgeogabriel » Sâm Oct 16, 2021 7:46 am

Acea plaja are si nume deja...E....d, s-au facut si niste casute acolo.
alexgeogabriel
 
Mesaje: 112
Membru din: Lun Apr 24, 2017 10:25 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 231 times

Re: Thassos4ever!

Mesaj necititde demential » Dum Oct 24, 2021 3:18 pm

damblagiu scrie:
damblagiu scrie:Once upon a time
Pe vremea aia tavernele nu prea aveau firme cu denumirea. Le numeam, la strada, la țărani, la moșu, la frați. Otilia a apărut mai tarziu determinându-ne să denumim taverna, la româncă. Singura tavernă din Kastro era denumită, la haiosu. În Theologos era taverna, la miel. Cand te întâlneai cu o mașină cu număr de înmatriculare românesc te salutai cu flash-uri. Acum ar trebui să mergi cu farurile aprinse tot timpul. 80% din conflictele din trafic încep cu; bă ești nebun!? și ti se raspunde, -bă esti prost!? Sau se trece direct la -bă, după ce esti român mai ești și prost!

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk

Cand ai fost ultima oara?
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Thassos4ever!

Mesaj necititde damblagiu » Joi Dec 23, 2021 1:36 pm

Dor de Thassos. Pentru mine, cea mai potrivită cazare din insulă. Nu dezvălui nume sau locație ca să nu-mi bată adminii obrazul că fac reclamă. Când am ajuns am rămas mut de uimire. Parcă era căsuța piticilor din poveste. Așteptam ca în prag să apară Albă ca Zăpada. Nu a apărut sus menționata în schimb a apărut japoneza Mitzuco. Căsuța respectivă cuprindea două apartamente foarte cochete. Mai mult nu spui.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Thassos4ever!

Mesaj necititde damblagiu » Dum Ian 16, 2022 1:54 pm

Mai pe retro de prin Thassos.
O mai fi p'acolo sau a fost retrocedat și acu' e vreun mall?
IMGA0018.JPG
Astea, ghici!
IMG_2799.jpgIMG_2782.jpg
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Anterior

Înapoi la Insula Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


cron