Plaje / Locuri cu apa adanca, curata si linistita?

Obiective turistice

Plaje / Locuri cu apa adanca, curata si linistita?

Mesaj necititde headphones » Vin Feb 15, 2019 6:47 pm

Salutare,

Anul trecut am fost pe la jumatatea lui iulie la Giola. Nu m-a impresionat atat de mult piscina naturala, cat baia/baile pe care le-am facut in marea de langa Giola. Apa foarte adanca, albastra, si foarte multi pestisori ce se adunau in bancuri. Un loc numari bun de "snorkeling"; am pus snorkeling intre ghilimele, pentru ca desi am o casca full-face de snorkeling, tot mai bine ma simt cu o pereche de ochelari de inot.

Unde as mai putea gasit un astfel de loc in Thassos? Mi-a ramas in minte imaginea apei adanci si curate de langa Giola. Aproape ca se putea vedea fundul marii de la 20+ metri deasupra.
headphones
 
Mesaje: 36
Membru din: Sâm Mai 19, 2018 1:53 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 91 times

Re: Plaje / Locuri cu apa adanca, curata si linistita?

Mesaj necititde April » Vin Feb 15, 2019 7:20 pm

In zona Astris, intre plaja mica (nu stiu ce nume are, este langa vila Oinochoe) si plaja Salonikios - este si un izvor in mare. Se intra dinspre plaja mica, apoi sunt stanci.
Scoicile acelea se pare ca sunt specie protejata, dar...
Alte locuri cu apa de culoarea aceea albastru intens: in largul plajei Notos, in largul plajei Aliki si Porto Vathi
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times


Înapoi la Atractii si harti Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori


cron