Cumparaturi offline

Dispozitive mobile, bancuri, sport, animale de companie, shopping, etc.

Re: Cumparaturi offline

Mesaj necititde damblagiu » Joi Dec 10, 2020 3:55 pm

Despre așa ceva vorbești dowdow? Să dea dracu, ce am pățit cu el! A fost pus să "umble" în living, la parter unde nu sunt covoare și alte acareturi de care să se împiedice.
Băi și fără să mi se aducă la cunoștință a fost programat să intre în acțiune noaptea. Pe la două noaptea mă trezește un zgomot surd venind de la parter, hâr hâr hâr poc, hâr hâr hâr poc. M-am dat dracu, au intrat hoții peste mine, îmi zic în gând și caut în grabă ceva cu ce să mă înarmez. Nu găsii nimic la îndemână așa că luai peria de spălat vasul de wc. Știam că hoțul nu se vă speria de "arma" mea dar speram ca măcar scârbă să i se facă și să fugă strigând, nu da nene, nu da!
În timpul ăsta coboram scările încercând să-mi explic motivul zgomotului. Să dea naiba, e televizorul prea mare și-l ia pe bucăți, gândii eu, imaginându-mi că-l taie cu fierăstrăul.
Când ajunsei la parter văzui drăcovenia care se plimba prin casă.
IMG-20201210-WA0000.jpg
-Ce dracu faci bă aici!? Băi ce m-ai speriat, ia uite cum bâcâie inima în mine!? îi zisei eu așezându-mă pe prima treaptă și privindu-l cum se plimbă, hârâind, lovindu-se de tot felul de lucruri, ocolindu-le și plecând mai departe.
Ce dracu băi, ai ajuns să vorbești cu roboții, îmi zisei și brusc mi se făcu rușine.
Rușinea dură până acu' câteva luni când îl văzui pe dom' președinte vorbind și dânsul cu robotul. E bine, nu sunt singurul, îmi spusei în gând și îmi veni inima la loc.
A doua zi dimineață îl găsii înfipt în chestia aia care se bagă în priză. Cine naiba l-a pus băi acolo!? Primii răspuns că se duce singur atunci când simte că acumulatorul e descărcat.
-Bă să dea dracu deștept e! păi eu dacă mă învârt așa cum se învârte el nu mai știu pe unde sunt și unde trebuie să ajung.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Anterior

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori