Cu si despre copiii nostri sau ai altora

Dispozitive mobile, bancuri, sport, animale de companie, shopping, etc.

Re: Cu si despre copiii nostri sau ai altora

Mesaj necititde pozeDECAT » Mie Ian 31, 2018 6:04 pm

Dai o cautare despre evenimentul de la Constanta, cu trei femei snopind un copil si gasesti numai titluri de vaiet si jale. "Revoltator!", "crunt!", "cruzime terifianta" ... Apoi "marturia mamei" aluia batut ...
Ba, nu zic ca ce-au facut femeile alea e in regula dar cand esti scarta-scarta pe hartie (azi pe tastatura) si te dai jurnalist, incepi sa iti pui niste intrebari intai.
1. "ala micu" e in clasa a V-a si are aproape 14 ani ... normal, cica a ramas repetent de doua ori (sora-sa care a filmat are 16 ani in clasa a VIII-a)
2. Trei mame se gasesc asa, hodoronc tronc, sa intre intr-o scoala si sa bata un copil ... Hai, una nu-ti trezeste suspiciunea dar daca vin trei mame simultan, cu acelasi gand, nu-ti pui intrebari?

Am si eu la scoala un coleg nou in clasa fiica-mii, mutat deja la a treia scoala in cariera lui de pana in clasa a VI-a. Face probleme de cand a venit. Evident, tipul asta de copil are si parintele adecvat, ca mama din stirea de la Constanta. Vai-vai ce i-au facut odorului meu cuminte si linistit! Bai tata, asta e rezultatul direct al acestei atitudini. O sa vedeti ca in toate, dar in toate aceste cazuri, parintii acelor copii problema sunt ei insisi agresivi in comentarii si incapabili sa vada devierea odraslelor, multi viitori infractori, poate chiar criminali. Nu e numai la noi, am vazut ieri o stire cu un copil de 7 ani pus in catuse de politie in SUA. La fel, parintii plini de vaiete. Coiplul lovise insa invatatoarea, nu era la prima dintre manifestarile violente. Filmuletul iti da si o idee despre personalitatea parintilor si a copilului din Miami cand ii vezi tunsoarea (stiu, nu judecam dupa aparente ... intoarcem ochii si ne facem ca nu decriptam mesajele sau limbajul corpului). https://www.nbcnews.com/news/us-news/vi ... he-n842211

Treaba e ca ajungem la situatii din astea disperate pentru ca nu exista masuri din partea autoritatilor. Sau sunt de forma ca in cazul aluia prins de 48 de ori a volan fara permis: http://www.tribuna.ro/stiri//eveniment/ ... 32256.html
In timpul asta murim de grija abuzurilor in serviciu si a procurorilor care-si fac de treaba dupa un deceniu de la savarsirea unor presupuse fapte. Cacat de tara, in care trebuie sa-si faca fiecare "dreptate".
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Cu si despre copiii nostri sau ai altora

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Ian 31, 2018 7:12 pm

pozeDECAT scrie:Cacat de tara, in care trebuie sa-si faca fiecare "dreptate".

I-auzi @Dambla!
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Cu si despre copiii nostri sau ai altora

Mesaj necititde damblagiu » Mie Ian 31, 2018 10:12 pm

iuliangrecu scrie:
pozeDECAT scrie:Cacat de tara, in care trebuie sa-si faca fiecare "dreptate".

I-auzi @Dambla!
Pai eu aud de mult timp si din când în când mai fac cate ceva nu desenez cai verzi pe pereți.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Cu si despre copiii nostri sau ai altora

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Feb 07, 2018 11:32 am

Prima data pe schiuri, vreme superba in Azuga!
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Cu si despre copiii nostri sau ai altora

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Feb 08, 2018 2:40 pm

iuliangrecu scrie:Prima data pe schiuri, vreme superba in Azuga!
Astazi, Cheile Gradistei, nu e soare dar tot vreme f buna. Cu schiatul mai subtire, nu ne place că trb sa depunem ceva efort
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Cu si despre copiii nostri sau ai altora

Mesaj necititde HHR » Sâm Mar 03, 2018 3:46 pm

Bag în player satanele dă tinereţe şi o iau spre derdeluşul din parc, …smoke on the water … ţapănă bucata, în concert, ăla mare e excitat de emoţie, se împiedică de primul dîmb şi se înfige cu mufarina în zăpadă; îl ridic, îi scot mucii din gură şi îl urc pă sanie; ajungem la derdeluş şi program de voie pentru două ore, sepultura îmi fute timpanele, dead embrionic cells, vine o mămică cu fetiţa legată de o săniuţă dă plastic; no hope for the childrens, rage cavalerra în microfon, oricum, fără max, sepultura e wax, i să mişcă buzele, mămicii, crecă m-a salutat, dau şi io din cap politicos; crecă a fost şi cu o seară înainte, e relaxată şi are craci faini, crecă e divorţată, … sau nu; pă timpuri se zicea văduvă prin divorţ, mă uit după ăla mare, are căciula într-o parte şi e roşu în obraji; so fucking what (!) metallica, i să mişcă şi buzele lu ăla micu, dau din cap, ăsta e răspuns universal, dacă îi asociezi şi un zîmbet idiot e dialog în toată regula, mai vin copii, se fac schimburi de sănii, al meu ajunge să să dea pă ceva dă plastic, parcă e un capac dă veceu cu mîner, sade, cine dreaqu mi-a băgat sade în foldăru cu satane, crecă io, cînd am băut, scot mănuşa, dau pînă la catamenia, dreams of winterland, futere bucata, tipa stă cu spatele la mine, clar, nu numai cracii îi are faini, ăla mare pleacă cu fetiţa tipei spre alt derdeluş, plecăm şi io şi tipa, io tot în spatele tipei, tipa să întoarce şi dă dîn buze, de ce naiba toată lumea vrea să vorbească cu mine cînd ascult muzică (?), răspund: DA, hipocrysy, rosewell 47, derdeluşul nr.2 e mai mare, e chiar la polivalentă, să dă şi tipa pă sanie, e sigură pă ea, are şuruburile strînse şi pantaloni mulaţi, vreau să-i fac o poză, copilului, da e prea frig şi nu am baterie destulă, impaled nazarene, all that you fear, pot s-o rog pă tipă să facă o poză şi să mi-o trimeată pă uaţap, mai bine nu, să poate interpreta, încep să nu-mi simt picioarele dă frig, tipa şi fiică-sa îl iau pă ăla mare să facă un om dă zăpadă, în fine, să renoveze unul pă jumătate eviscerat, fuckin hostile, pantera, încep să nu mă mai simt de la genunchi în sus, e periculos, numetal, korn, did my time, vine un moş cu un tekel îmbrăcat, ăla mare urlă, ie frică dă cîini indiferent dă mărime, cîinofobie, dacă îi spun moşului că-i calc tekelu în picioare se supără, aşa că, nu-i spun, gata, nu-mi mai simt nici curul, e timpul să ne retragem către casă, deep purple, perfect strangers, fac cu mîna tipei în semn de la revedere, mişcă buzele, zic DA, ajungem acasă, îl întreb pă copil ce a zis tipa la plecare, copilu să uită mirat şi zice că a zis că ne vedem la şapte la derdeluş, samael, ceremony of opposites.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Cu si despre copiii nostri sau ai altora

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Mar 03, 2018 3:58 pm

E clar! Ori lasi dipparpalul acasa, ori o lasi pe doamna HHR sa duca copii la derdelusi. Ne faci regnul masculin de bacanie!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Cu si despre copiii nostri sau ai altora

Mesaj necititde pozeDECAT » Dum Apr 01, 2018 9:06 pm

In sfarsit, reforma in educatie isi arata roadele! Libertate multa copiilor, stimularea nonconformismului duce la o mare creativitate.
http://adevarul.ro/locale/botosani/inci ... index.html
Odata cu varsta creste si experienta/eficienta:
http://adevarul.ro/locale/brasov/batran ... index.html
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Cu si despre copiii nostri sau ai altora

Mesaj necititde iuliangrecu » Dum Apr 01, 2018 11:15 pm

pozeDECAT scrie:In sfarsit, reforma in educatie isi arata roadele

Cu reformă sau nu, dintotdeauna au existat asemenea cazuri..
Dar era vorba că, cadrele didactice vor fi apărate de huligani/violențe de o lege anume în sensul ăsta, unde naiba e protecția aia
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Cu si despre copiii nostri sau ai altora

Mesaj necititde iuliangrecu » Lun Iun 04, 2018 10:16 pm

Atunci cînd copilul iese cu tati :)

La voi cum e? :)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Cu si despre copiii nostri sau ai altora

Mesaj necititde Sindrom » Mar Iun 05, 2018 8:39 am

[*]
iuliangrecu scrie:Atunci cînd copilul iese cu tati :)

La voi cum e? :)


Unde erai?
Sindrom
Fan Thassos
 
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Apr 19, 2014 9:24 pm
Has thanked: 166 times
Been thanked: 1347 times

Re: Cu si despre copiii nostri sau ai altora

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Iun 05, 2018 8:45 am

La prînz în Orășelul copiilor, seara în Moghioroș
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Cu si despre copiii nostri sau ai altora

Mesaj necititde pozeDECAT » Mar Iun 05, 2018 10:18 pm

Mi-a adus aminte de fiica-mea, de acum 7 ani ...
Picture 006.jpg
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Cu si despre copiii nostri sau ai altora

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Iun 05, 2018 10:24 pm

pozeDECAT scrie:Mi-a adus aminte de fiica-mea, de acum 7 ani ...

Pai si, ii era frica de apa, sau avea interdictie?
Pe fundal, excelent surprinsi acei tineri!
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Cu si despre copiii nostri sau ai altora

Mesaj necititde pozeDECAT » Mie Iun 06, 2018 8:43 am

Pandea momentul, jeturile fiind, evident, intermitente. Motiv de surpriza fericita si pentru aia din fundal de care zici :D
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori