Stau acasa

Dispozitive mobile, bancuri, sport, animale de companie, shopping, etc.

Re: Stau acasa

Mesaj necititde damblagiu » Joi Iun 04, 2020 4:03 pm

O bere la terăsică, o tură scurtă pe gârlă după care acasă, ce dracu sa facem!?
Imagine Imagine
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde April » Joi Iun 04, 2020 4:56 pm

Tot tele-muncă?!
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde damblagiu » Joi Iun 04, 2020 5:41 pm

April scrie:Tot tele-muncă?!
Da de unde!? Muncesc, dar cu motoarele reduse. Azi, pe la 14 când ajunsei acasă primii un telefon de la prietenul meu rezistentul care venea de la tatăl său din Megidia, hai bre la terăsică! Imi e dor de tine si ti-am adus niste ghiudem. Cu masina nu puteam să mă deplasez că meritam si eu o bere. Cu STB-ul mi se părea dificil, așa că încălecai bicla. In drumul de întoarcere făcui si un mic ocol așa, de plăcere.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde damblagiu » Vin Iun 05, 2020 3:28 pm

Să dea naiba, făcui o nefăcută! Ieșii cu bicla si statui o leacă la plajă. Mă bronzai cu mască cum se bronză Borcea cu ochelari. Acu' vreau nu vreau, trebuie să o port tot timpul. Imi e jenă să o scot.
ImagineImagine
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Iun 06, 2020 7:50 am

Fir-ar el să fie de tapatalk! Cum postează pozele după telefonul secundar, adică ultima postare și cele de pe telefonul principal, adică cele din postarea precedentă. Nu stiu ce să fac. De pe telefonul ăla trebuie să descarc pozele pe laptop și de pe el să le atașez că să iasă ca lumea.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde damblagiu » Dum Iun 14, 2020 8:39 am

Cafeaua de dimineață făcând planuri pentru azi. Mi-a zburat gândul la prietenul meu fără adeneu, că i l-au luat jandarmii pe 10 august. Făcurăm o întâlnire la terăsică și vreo 10 minute mă pusei la curent cu d'ale rezistenților. Pe lângă faptul că m-am distrat grozav am vazut mari asemănări între ei si susținătorii minerilor din anii 90. Și ăștia din urmă nu erau puțini! Erau toti aia 80 si ceva la sută care l-au votat pe Iliescu. Cei care-i "mânau in lupta" sunt cei care-i "mână în luptă" si pe cei de azi, parerea mea. Cert este că din când în când le mai testează profunzimea gândirii. In felul asta le a testat-o in zilele noastre cu schimbarea adeneului, că in cazul de față nu-l pot scrie altfel. In '90, la mineriadă le-a testat-o cu "s-au găsit la PNȚ dolari falși cu chipul lui Coposu pe ei. Degeaba încercam să-i fac să gândească cu mintea lor ca nu se putea, deși erau mulți erau oameni cu studii superioare. Îi întrebam, dacă ar vrea să schimbe niște lei în dolari și le-aș da dolari din ăștia ar primii? Răspundeau de te lăsau cu gura căscată, demonstrandu-ți că prostia e un puț fără fund; -Păi nu-i iau că sunt falși. Radeam și le spuneam, bă, când ai puțină minte renunță dracu la ea dă tot că mai rău te încurcă. Raspunsul lor venea implacabil ca să-mi demonstreze cea ce tocmai spusesem; -Bine mă! Tu vorbesti, care esti cu Coposu si Câmpeanu!? Și uite așa ajunsei ca in zilele noastre să....-Bine mă tu vorbesti, care esti cu Iliescu și Dragnea!? Fir-as al dracu că inconsecvent fusei și eu in politică!Imagine

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iun 17, 2020 9:21 am

Plouă. Ce se poate face în vreme si vremuri d-astea!? Păi, să petreci serile la terăsică. Așa voi face, mai ales că abia aștept să le spun rezistenților mei votanți ai lu' băsescu, bă, vouă nu vă e rusine!? Cănd te trezesti din prostie e ca atunci cănd te trezești a două zi din beție. Te doare capul. Îți vine să vomiți. Ai greață și amar în gură. Te înjuri singur de ce ai putut face. Îl ascultam pe fostul coleg a lui băsescu, coleg pe care acesta l a turnat la securitate, cum se învinuia singur ca il votase pe base la europarlamentare cu câteva zile înainte să afle. Păi eu zic ca "Dumnezeu nu bate cu bațul" Mă gândesc pe unde vor scoate cămașa cei care au copii care peste o vreme îi vor întreba, tată, tu pe vremea aia cu cine ai votat? Dar sunt convins că vor băga harneala, decizia in cazul lui basescu a dat-o justiția lu' Dragnea.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde damblagiu » Vin Iun 19, 2020 11:23 pm

Stau p' acasă Imagine

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde damblagiu » Mar Iun 23, 2020 3:30 pm

Mai stați p'acasă? Fusei cu uni la pescuit. Mie nu mi place să prind pește dar imi place să-l mănânc. Băi, mă dusei cu unii care prindeau pestele după care il aruncau înapoi în baltă. Și mai dădură și o poală de bani ca să intre pe baltă. - Nu-l mai aruncați mă în baltă dacă nu vă place! Lasă ca-l mănânc eu, le spusei. Raspunsul veni brusc, ferm, în zeflemea, menit să mă pună la locul meu de novice în ale pescuitului. Habar nu aveau cât pește am mâncat eu la viața mea. - Breeee! Noi practicăm pescuit sportiv nu de subzistență. -Adică, voi faceți sport!? Încercau eu să mă lămuresc. -Vezi că te-ai prins?! îmi răspunse. - Ce dracu sport faceți bă voi, săritul peste masă!?
Florine, daca si tu practici sport d'ăsta mai bine vino bre cu mine cu bicla. Asta sport si nici nu-ti mai faci sânge rau, tie dacă nu prinzi si celor din jur, asa ca mine, dacă prinzi și îi dai drumu.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde florin04 » Mar Iun 23, 2020 8:21 pm

damblagiu scrie:Florine, daca si tu practici sport d'ăsta mai bine vino bre cu mine cu bicla. Asta sport si nici nu-ti mai faci sânge rau, tie dacă nu prinzi si celor din jur, asa ca mine, dacă prinzi și îi dai drumu.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk

Pot sa spun ca practic o forma de sport asemanatoare: ii prind si apoi le dau drumul ... in tigaie sau in cuptor! :D
"Tα πάντα ρει"
Avatar utilizator
florin04
Consilier
 
Mesaje: 885
Membru din: Joi Ian 09, 2014 10:12 pm
Localitate: Ploiesti
Has thanked: 6527 times
Been thanked: 6420 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde pozeDECAT » Mar Iun 23, 2020 9:00 pm

Inseamna ca ai si peisaj de vis asociat cu pestele ala, ca prea te-ai sustras de la concursul de idei foto in ultima vreme ...
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde damblagiu » Vin Aug 14, 2020 9:11 am

Azi e zi de stat mai p'acasă. Muncesc din bâtatură. Un fel de home made, de! M-am trezit uitandu-mă la televizor unde îmi explică un nene cum își de el pe corp cu oarece ulei si devine mai sprinten ca o căprioară si ager ca un mistreț. După ce termin home made ul cred că voi face o tură prin București pe străzile cu piste adevărate pentru biciclete. Nu sunt multe. Cred că în maxim 10 km le-am răzbit.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Stau acasa

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Ian 16, 2021 4:21 pm

Băi, esti nebun!? Vineri seară la ora 23 avusei tramvaiul meu personal. Nasol a fost că putea să mă violeze cineva fără probleme că nu îmi sărea nici naiba în ajutor. Străzile pustii de bâcâi inima în mine ca în puiu de porumbel, până intrai în casă.
Să se mai plângă "autoritățili" că nu respectă populația indicatiile!
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Anterior

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori