Povești de adormit oameni mari ...

Povești de adormit oameni mari ...

Mesaj necititde HHR » Joi Noi 12, 2020 10:18 pm

Binging este atunci cînd te uiți non-stop la filme/seriale, adică ca (scuze !) proasta. Te scoli și începi maratonul. Am un carnețel cu coperți gri în care mi-am notat cînd apar noile episoade (sezoane) din serialele urmărite. Mai sînt și cele cu sezoane complete, pe acelea le văd între apariția noilor episoade ale celor pe care diferitele platforme (legale !) ni le servesc cu linguria, cîte un episod pe săptămînă (enervant !). La acest moment, sînt prins în cel puțin patru sau cinci seriale. Unul suedez ... cu un antrenor de hochei a cărui fată a fost violată de un jucător din echipa antrenată de tatăl fetei violate. Unul american ... cu Hugh Grant și o hispanică cu țîțe mari. Groaznic de mari. Destul de aiurea ăsta american, ... deoarece hispanica este asasinată încă din primele episoade și spectatorul nu se poate bucura de țîțele ei pînă la final. Unul islandez ... cu un atentat asupra unui ministru și ceva crime din nordul rural al insulei. Detectivul, Andri, este un islandez gras, roșcat și simpatic. Prietena lui este o polițisă mică, roșcată și bondoacă. Un science fiction cu klingonieni și o navă spațială. Nava spațială călătorește în viitor pentru a rezolva o problemă din trecut, dar nu din trecutul navei spațiale, ci dintr-un moment din viitorul navei spațiale, dar trecut față de momentul la care personajele trebuie să rezolve problema, în fine, treabă complicată. O comedie suedeză ... cu o tipă blondă de vreo patruj de ani care și-o pune cu un aitist de vreo douăj de ani. Totul se întîmplă într-o editură, aspect de natură a diminua credibilitatea editurilor, a celor suedeze, evident. În fine, cred că mai urmăresc și unul cu Hugh Laurie, dar nu sînt sigur, este posibil să fie doar un gînd rezidual de la sevrajul dintre episoade. Mă scol în zori, nu cobor din pat. Întind mîna deasupra capului și iau carnețelul cu coperți gri pentru a vedea ce este de urmărit. Caut telecomanda sub pătură și mă apuc de treabă. Nici nu trebuie să mă uit cînd tastez, memoria degețelelor mele se descurcă fără ochi. După orele 22.00, pun teveul pe autosleep și adorm cu ochii la nava spațială care se prăbușește pe un ghețar de pe o planetă necunoscută. Ghețarul seamănă cu cel peste care a zburat Andri în drum spre orășelul în care au avut loc mai multe crime decît toate cele consemnate în istoria Islandei, adică două. La marginea ghețarului, apare echipa de hochei condusă de o klingoniană hispanică. Klingoniana hispanică aleargă goală pe gheață. Țîțele au o dinamică independentă de cea a corpului, probabil in cauza gravitației scăzute a planetei. Antrenorul echipei de hochei, apărut de nicăieri, îi pune piedică și se aruncă pe ea. Nu apucă să cadă pe klingoniană, căci se interpune aitistul, în timp ce blonda de la editură urlă ca apucata, de gelozie, cocoțată pe umerii lui Hugh Grant. Nava stelară își armează fazerele și trage o rafală. Una dintre cele trei țîțe ale klingonienei hispanice explodează lovită de raza incandescentă. Blonda cade de pe umerii lui Hugh Grant direct în brațele lui Hugh Laurie. Nava spațială, condusă de colega roșcată a lui Andri, se ridică deasupra ghețarului. Aitistul se ridică de pe klingoniana hispanică rămasă cu două țîțe. Antrenorul o ajută să se ridice, o ia la braț și pleacă cu dînsa spre maginea ghețarului. Hugh Laurie îi șoptește lui Hugh Grant, fuck, ăsta este cel mai gay cuplu din istorie planetei. Hugh Grant îl ciupește duios de braț și îl întreabă, care planetă, vagaboandă mică ?
HHR
Consilier

Has thanked: 13979 times
Been thanked: 17508 times

Înapoi la Bloguri