Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Sep 05, 2019 1:38 pm

Auzi băi la Petrov! Nu stiam ca rapoartele (TURNATORIILE) care le dădeam eu ofițerului de securitate sunt date mai departe de acesta.
Adică ce credeai bă Petroave, ca le ia ofițerul acasă sa le citească seara cu nevasta sa in pat, înainte de culcare!? Bă Petroave, nu mai deturnat discuția! Nu ce făcea ofițerul de securitate cu ele contează, ci ca turnai, făcând rau colegilor tai si toata perioada asta de 30 ani ai prostit credulii ca tu nu ai avut legaturi cu securitatea si strigai cât te ținea gura despre altii ca sunt turnatori. Noi, românii spunem, minciuna are picioare scurte. Păi oricât ai fi tras de ele nu i le lungeai Petroave. Prosteala aia cu privitul intr o parte, cu coltul ochilor stând usor cocoșat si hăhăind nu mai tine. Baftă

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Vin Sep 06, 2019 9:32 am

Am fost un antirus de când mă știu.
Tot de atunci eram filoamerican. Îl veneram pe Charles Bronson cum se lua el cu nedreptatea de piept si dădea cu ea de pământ de dracii o găseau. De rockul american eram îndrăgostit. Doar cel britanic îl depășea. Asteptam să ne spună Cornel Chiriac, ulterior Radu Teodoru, ce LP uri au mai scos x formație si pe unde au mai concertat, fără a visa vreodată că voi ajunge la un astfel de concert. Primul șoc l am avut când mi sa oferit șansa unică sa întîlnesc, pe teren neutru, un grup de americani pe o perioadă de vreo două saptamani. Toti 10-12 câti erau plezneau de grasi, cu obrajii rozalii ca de hamster. Nici vorbă de americanul ala care se ia cu nedreptatea de piept. Să i provoci la un meci de fotbal nici vorbă. Si ar fi dat duhu pe teren. Pe vremea aia rar găseai român cu 2-3 kg in plus. Lovitura finală a filoamericănismului meu a fost dată de tragedia Teo Peter. Si uite asa rămasei doar cu filoromânismul.
Azi aflai ca americanul îl declară pe dragnea si copii lui persoane non grata datorită condamnării. Păi bre nea americane, stiu români condamnati de judecatori, persoane care au făcut mult mai rau decat dragnea si se plimbă nestingheriți, când vor, prin america. Păi cum vine asta nea americane!?
Eu cred ca altceva stă în spatele deciziei, mai ales că a venit tocmai acum. De ce decizia nu a fost luată acum trei luni când sa pronunțat instanța!?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Sep 07, 2019 8:54 am

Nu intelegeam ce se întâmplă în cazul Caracal. Am crezut ca autoritățile nu lasă, din diferite cauze, sa se scurgă in presă informații. Asteptam sa iasa cineva din cadrul organelor de anchetă să ne lămurească si pe noi. Iesi șeful diicot ului cu o "declarație de presa" de iti vine să te crucesti. Ne povestește niste fapte care, cu putin efort de gândire nu au legătură cu realitatea. Bâlbâielile celor de la medicină legală m au făcut sa mi pierd încrederea în rezultatul, cel putin cel comunicat, al analizelor lor. Pe scurt, eu vad o încercare forțată de a acredita ideea ca fetele au fost arse de dincă in butoi. Ne vântură niste bucățile de oscilare si cativa dinți spunând că sunt ale alexandrei. Unde sunt celelalte oase mai mari si care se presupune că ard mai greu?! Acum două săptămâni mari specialiști ne asigurau ca un corp uman nu poate fi ars complet in astfel de butoi si aveau dreptate. Acum vad ca nu mai scot o vorba despre asta. Oare ce i a speriat?
Se încearcă forțarea ideii ca a fost scufundat în smoală topită si vaselina. Bre! Dacă un os il tii atâtea ore in smoală topită intra smoala prin toti porii osului de nici nu ti mai dai seama ce os e.
După ce ne a "convins" ca oasele alea sunt de proveniență umană și ca s a extras ADN ul din dinți, adn care arată în proporție de 99% ca au fost ai alexandrei simt nevoia să întărească lucrul asta, ca era cam "subtire" si ne arunca in fata niste bijuterii care sunt recunoscute de mama fetei. "Dovada" că au fost luate din butoi o fabrică afumand bijuteriile. Păi aici sunt două posibilități care nici una nu dovedeste ca rămășițele oaoase sunt ale alexandrei. 1. Dacă bijuteriile au fost purtate de alexandra când a fost incinerata in butoi nu mai puteau fi recunoscute. Expuse atâta timp la temperaturi înalte se topeau. Ne spun că erau doar afumate. 2. Varianta asta e si mai rea. Se presupune că bijuteriile au fost aruncate în butoi după ce a fost terminat procesul de ardere a cadavrului. In cazul asta cum facem legatura intre rămășițe si bijuterii? Rămășițele umane puteau fi ale oricui, peste care au fost aruncate bijuteriile. Mai sunt multe lucruri de spus dar nu mai am răbdare să scriu pe telefon. In orice caz, pe mine nu numai ca nu a reușit să mă convingă cele expuse de diicot, dar au trezit suspiciuni care nu pot fi demontate usor. Nu am nici cea mai mică idee ce se întâmplă cu ancheta si ce vrea sa acopere.
L.E. Următorul pas e sa l găsească pe dincă, în celula, dimineata, răpus de un infarct miocardic survenit peste noapte.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Sep 08, 2019 10:26 am

Prin anii '70, ceaușescu, in vizita in State, primeste cadou de la președintele american o pălărie de cawboy. Făcând un arc peste timp acum ne mulțumirăm cu o sepcuță. Ce ne a costat una si ce ne va costa cealaltă vă las pe cei interesați să aflați, documentandu vă. Dar căutați informația pură, fără comentarii si interpretări indiferent de cine vor fi făcute. Baftă

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Sep 10, 2019 8:12 am

Cand are loc cate o descindere a poliției pe la diferite locații ale etniei conlocuitoare apare cate una care începe să tipe, aoleu, copilul! O alta se întinde pe jos in timp ce alta tipa cât o tin plămânii, aoleu, mama! A leșinat mama! Tot circul asta e menit să timoreze forțele de ordine și sa producă emoție în rândul asistentei sperând ca aceasta să intervină. Asta am văzut eu aseară. A apărut Che Guevara de românia, ala blond cu aparatul lui de transmis live pe fb. Cum ii sta lui bine a început să strige către polițiști ca "i au stricat rotundu de la aparat" rotund care, am inteles ca a cazut si l a pierdut. Dancilăăă! Ai pierdut o piesă de la aparat, nu un rotund. A început să le strige polițiștilor că sunt nesimțiți. Păi du te mai intr o țară ca afară si strigă asa unui politist, indiferent daca e adevarat sau nu si vezi ce se întâmplă în secunda doi. Intr un final si polițiștii români se satură de "atâta ultraj" si purced, asa cum e procedura, la încatusare si conducerea la secție pt audieri. Ce face ceghevara dă românia!? Păi, ca si femeile de naționalitate conlocuitoare, incepe să se aolească. Aoleu inima! Da te ba jos de pe inimă! Nesimțiții, vroiau să i frangă inima ca in filmele de dragoste. În afară de o doamnă, domnișoară, duduie, ca nu stiu cum sa i zic, care tot întreba, de ce ii puneti catusele!? nimeni nu se mai "sensibiliza" Duduia respectivă nu a primit raspuns asa ca i raspund eu pe această cale. Asa e procedura. Pentru conducerea la secție de poliție a persoanelor cu manifestări recalcitrant polițiști sunt obligați înainte de asta sa încatuseze persoana, pt protejarea lor si a persoanei respective. După ce văzu ceghevara ca faza cu inima nu produse emoție trecu la faza doi. Aoleu venele! Dă bă drumu la cătușă! Nici cu asta nu avu sorți de izbândă, deși țipă, ca din gură de sarpe, destul de mult timp. Cred ca la asta a contribuit si invazia de cătușe ce a cuprins sexshopurile. Acum orice persoana stie ca oricât ai strânge o cătușă nu apasă pe vene. Intr un comentariu la transmisia in direct, spune cineva, mariane, iti trebuie brigadă. Auzi SRI ule, ca vroiai big brother. Păi uite ca unii incita la organizarea de forțe paramilitare care sa actioneze împotriva statului. Nu e cazul sa informezi CSAT ul? In rest m am distrat mai rau ca la netflix

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Sep 10, 2019 9:24 am

Asa! Sa continuam ca am o pauză. Noi romanii suntem mai ai dracu decât un întreg continent. America Latină a avut un singur Che Guevara, noi avem mai mulți. În ultima perioadă de timp ne umpluram de ceghevari cu aifonasele lor cu care transmit live isprăvile de care sunt in stare.
Revenind! Păi ia fiti atenți cum sta treaba cu democrația în țările dragi vouă. Cand vine poliția si ti cere sa te legitimezi pai o faci fără nici un comentariu. Acum ceva timp auzeam un ceghevar cum îi spunea polițistului, ce ti trebuie sa ti arat acte, nu mă cunosti!? Așa! Dacă, după asta iti cere sa l însoțești la secție pt verificări, o faci fără comentarii. Orice comentariu sau împotrivire duce la suportarea consecintor. Dacă simți că ti au fost încălcate drepturile te adresezi instanței si poti castiga si ceva bani ca despăgubiri. Aveti si justitia voastră, dreaptă si independenta asa ca un castig de cauză în instanță e fără tăgadă. Ia încercați așa! Sau nu ăsta e scopul vostru!?. Baftă.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Sep 11, 2019 5:46 pm

Eu v-am zis că e un mare JEG!

Și asta e doar un mizilc:
"Cum a obținut asociația lui Alexandru Cumpănașu un milion de lei ca să realizeze 3 broșuri în Anul Centenar: Peste 600.000 de lei pentru 50 de pagini de copy / paste din Google și WIKIPEDIA"

https://www.libertatea.ro/stiri/alexand ... ei-2743719
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Sep 11, 2019 6:12 pm

iuliangrecu scrie:Eu v-am zis că e un mare JEG!


Când ai spus asta, de două luni!? Eu o spun de doi ani și am fost hulit. Ce spune vvvlibertatea aia nu citesc pt ca nu ma interesează. Doar o întrebare îmi vine în cap; bine mai vvvlibertate, de ce nu ne spusesi asta atunci!? Sau atunci era bun cumpanasu iar acum e rău!? Si uite așa, sistemul, cum evadează câte unul azmute pe ceilalți pe el. Oricum, suntem în perioada unei schimbări de tactică. Vremea lui muie nu stiu cui, a urlatorilor stradali, penalule, comunistule, etc a apus. Se implementează altceva.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Sep 11, 2019 6:33 pm

damblagiu scrie:
iuliangrecu scrie:Eu v-am zis că e un mare JEG!


Când ai spus asta, de două luni!? Eu o spun de doi ani și am fost hulit


Dintotdeauna spui ca jegul ăsta e bun, acum schimbi macazul?
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Sep 11, 2019 6:37 pm

iuliangrecu scrie:
damblagiu scrie:
iuliangrecu scrie:Eu v-am zis că e un mare JEG!


Când ai spus asta, de două luni!? Eu o spun de doi ani și am fost hulit


Dintotdeauna spui ca jegul ăsta e bun, acum schimbi macazul?
Bine. Si acum am spus că e bun.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Sep 11, 2019 6:41 pm

din ciclul "am fost in piața universității"

damblagiu scrie:
iuliangrecu scrie:Eu v-am zis că e un mare JEG!


Când ai spus asta, de două luni!? Eu o spun de doi ani și am fost hulit.


:mrgreen: păi să dăm atunci un simplu search "cumpanasu" pe forumthassos.ro :mrgreen:
search.php?keywords=cumpanasu
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Sep 11, 2019 8:42 pm

damblagiu scrie:Si acum am spus că e bun.

e normal sa avem preferințe și repulsii vis-a-vis de unii sau alții, dar mie unul, îmi vine să vomit din cauza jegului asta, pt că dorește să-și clădească cariera politică pe cadavrele unor copii (nici măcar nu este unchiul fetei)!
Nu că marea majoritate a celorlalți politicieni ar fi diferiti de ăsta..
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Sep 11, 2019 9:05 pm

iuliangrecu scrie:
damblagiu scrie:Si acum am spus că e bun.

e normal sa avem preferințe și repulsii vis-a-vis de unii sau alții, dar mie unul, îmi vine să vomit din cauza jegului asta, pt că dorește să-și clădească cariera politică pe cadavrele unor copii (nici măcar nu este unchiul fetei)!
Nu că marea majoritate a celorlalți politicieni ar fi diferiti de ăsta..
Nu e normal ca in politică să ai preferinte si repulsii așa cum zici. Astea sunt sentimente iar sentimentele tin de suflet. În politică trebuie sa gândesti cu creierul. Folosindu ti sufletul poti fi ușor manipulat. Un exemplu de manipulare il ai in postarea de mai sus unde sunt citate trunchiate din postarile mele. Din astea si citirea superficială a postarilor mele tu ai tras concluzia ca eu il susțin, sau sunt de partea lui Cumpanașu. Greșești. Daca ai curiozitatea sa cauti in postarile mele de pe aici vei gasi una, mult înainte ca el să zică ceva de presidentie ca spuneam, cumpanasule, sunt alături de tine in ce priveste găsirea alexandrei si aflarea adevărului, dar daca vei candida la vreo funcție eligibilă nu te voi vota in veci. Asa ca sfatul meu e sa te documentezi înainte să ti formezi o parere si sa nu te mai uiti in gura oricui care râgâie ca nu oricine e leu. Mai sunt si d astea de 10 bani. Acu' tu faci cum vrei.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Sep 11, 2019 9:09 pm

Aha, și marmota ce făcea??
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Sep 11, 2019 9:10 pm

iuliangrecu scrie:Aha, și marmota ce făcea??
Bravo!

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 40 vizitatori