Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Noi 26, 2018 1:30 pm

Mai mare rușinea! Om în toată firea sa nu pot coborâ din pat. 40 temperatura si creierul care se topește si iese pe nas. Dar am constatat că e f mare ca de două zile și o noapte tot iese si nu se mai termină. O fi vreun semn de la Dumnezeu să nu mă duc de 1 Decembrie la Alba?! Dar nu mă las! Si mort mă duc conform poeziei, cică a lui Păunescu. Ceaușescu la vânătoare. Se ridică un stol de rațe. Poc, poc, ceașcă trage dar nu nimerește nimic. Atunci, Păunescu recita cu vocea lui baritonala. Agil e vânătorul si rața o doboară, dar rața geto-dacă chiar moartă ea mai zboară. În viața o mai ține doar dragostea de țară.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Lun Noi 26, 2018 6:32 pm

damblagiu scrie:Mai mare rușinea! Om în toată firea sa nu pot coborâ din pat. 40 temperatura si creierul care se topește si iese pe nas. Dar am constatat că e f mare ca de două zile și o noapte tot iese si nu se mai termină. O fi vreun semn de la Dumnezeu să nu mă duc de 1 Decembrie la Alba?! Dar nu mă las!

Orcum te duci degeaba.. dar sănătate rapidă!
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Noi 27, 2018 11:00 am

iuliangrecu scrie:.. dar sănătate rapidă!

Merci Grecule!
Orcum te duci degeaba..

Cum adica ma duc degeaba Grecule!? Pai hai sa-ti dau cateva motive;
Centenar.jpg Merg pt o Romanie frumoasa.
IMG_20180909_144422.jpg Pentru jertfa strbunilor nostri de a pastra tara intreaga. Lucrul asta se pastreaza cu lupta, inclusiv prin participarea la astfel de manifestari.
IMG_20180909_144050.jpg M-am nascut cu o astfel de hartie inramata si agatata pe perete. Singurul lucru ramas de la strabunicul meu. Nu mormant intr-un cimitir, nu cruce, ci doar petecul ala de hartie.
Daca ungurii vin pe 15 martie tocmai de la ei din ungaria, mai mare rusinea ca noi sa nu participam la manifestarile de ziua nationala.
Daca te referi la boții aia de incita la a strica sarbatoarea nationala, chipurile ca le dau o palma morala jandarimilor care nu i-au lasat sa intre in sediul guvernului pe 10 august, nu-mi fac griji. Sunt o pleava pe care vantul, incet, incet, a spulberat-o lasand graul curat. Si ca sa ne mai descretim fruntile, dupa ce ne-au sfatuit sa nu mergem la referendum caci, chipurile e a lui dragnea, acum ne invata sa ne intoarcem si cu spatele. lasa-ne, bre sa stam cu fata ca asa e barbateste. :D
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ultima oară modificat de damblagiu pe Mar Noi 27, 2018 11:32 am, modificat 1 dată în total.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde adriaticad » Mar Noi 27, 2018 11:10 am

Sănătate maximă, Coane Dambla . Și... Hai la Alba cu grăbire ...te așteptăm cu un ,,live" din Cetatea Unirii !!! :thumbup:
Adriatica
adriaticad
Fan Thassos
 
Mesaje: 248
Membru din: Mar Feb 11, 2014 12:01 pm
Has thanked: 2897 times
Been thanked: 2534 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde Tabby » Mar Noi 27, 2018 12:00 pm

Sanatate multa @dambla !
"... nu m-am născut în Grecia, ci cred că Grecia s-a născut în mine..."
Avatar utilizator
Tabby
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 642
Membru din: Mar Feb 21, 2017 2:03 pm
Localitate: Bacau
Has thanked: 5672 times
Been thanked: 4603 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Noi 27, 2018 12:47 pm

damblagiu scrie:Si mort mă duc

informațiile de care ai nevoie dacă vrei să participi de Centenar la Alba Iulia

https://www.g4media.ro/toate-informatii ... nunta.html
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Noi 27, 2018 2:21 pm

Merci Tabby, merci Adriaticad. Bine ca ai revenit. Iti simteam lipsa p' aci!
IMG_20181127_133613.jpg IMG_20181127_133738.jpg
Dovada ca sunt racit. Termometrul e pt masurarea temperaturii betonului la turnari speciale si din cauza asta nu are gradatiile ca cel uman. L-am folosit pt ca la cel uman nu puteam focaliza sa se vada clar temperatura. In concluzie, fata de ieri a mai scazut. Am 39.2.

Grecule, am ras la postarea de mai sus. Toata "informarea" de pe linkul respectiv e o incercare de manipulare. Nu amintesc decat un singur lucru evident. Ne spune noua poietul ca jandarmii au batut, alaturi de mineri, manifestantii pe 13-15 iunie '90. :lol: :lol: :lol: Bre! jandarmeria a fost desfintata de comunisti in '49 si a fost infintata in 18. 12. 1990. Dar da bine la cei mai putin cunoscatori. Preia emotia evenimentului si o transfera in zilele noastre provocand emotie.
De ce au desfintat-o comunistii!? Pai fix din aceleasi motive ca cele vehiculate azi. Comunistii nu puteau ajunge la guvernare prin alegeri libere oricat trambitau ei ca mosierii, ca burghezii.......! Ajung la guvernare cu sprijinul trupelor sovietice si prin manifestari violente menite sa provoace teama in masa. Suna cunoscut? Cum jandarmeria nu putea fi subordonata politic cum s-a intamplat cu alte structuri ale statului au trecut la desfintarea ei. Din ce motiv nu putea fi subordonata politic?! Pai din insasi motivul existentei ei, un principiu f simplu, Manifesti pasnic, fara sa produci distrugeri si dezordine, va protejam impotriva celor care nu sunt de acord cu voi si incearca sa va agreseze. Devii violent si produci distrugeri si dezordine, te bat. In principiul asta nu poate intervenii politicul asa cum incearca nea macron sa ne prosteasca, jandarmii lor sunt buni, iar ai nostrii sunt rai. In ce priveste deplasarea la Alba doar daca nu mi revin cat de cat ma va opri sa nu ma duc. Spune acolo ca nu se va putea ajunge cu masina in Alba Iulia. Nu-i pb-a, o las dracu pe dreapta si plec pe jos. Mers intr-un ritm ceva mai alert parcurg 5km/h. In doua ore ajung pe partea cealalta a orasului. Nu voi gasi cazare. Nici aici nu i pb-a. Dorm in masina. Stramosii nostrii au dormit pe camp sub cerul liber. Vor fi pb-e cu masa. Imi iau o ruda de salam, o bucata de branza cu ceapa si un codru de paine. Astern un ziar pe capota masinii si mananc.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Noi 27, 2018 2:44 pm

damblagiu scrie:Astern un ziar pe capota masinii si mananc.

E clar ca esti bolnav rau :D
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Noi 27, 2018 2:51 pm

iuliangrecu scrie:
damblagiu scrie:Astern un ziar pe capota masinii si mananc.

E clar ca esti bolnav rau :D
Normal. Eu nu mint.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde cccccc » Mie Noi 28, 2018 8:44 am

cei care vin la alba iulia cu masina din directia cluj napoca au parcare pe terenurile din sintimbru, iar cei ce vin din directia sibiu deva au parcare in oarda, si cei ce vin din munte gasesc parcare prin ighiu.
se asigura transport de persoane cu mijloc de transport in comun.
informatia este de pe surse
cccccc
 
Mesaje: 145
Membru din: Lun Dec 04, 2017 6:12 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 357 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde cccccc » Mie Noi 28, 2018 8:58 am

ADMINISTRATIE
[url]HARTA locurilor de PARCARE și căile de ACCES în Alba Iulia, de Ziua Națională. Traseele autobuzelor STP, de 1 Decembrie[/url]
cccccc
 
Mesaje: 145
Membru din: Lun Dec 04, 2017 6:12 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 357 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Noi 28, 2018 2:03 pm

Mai aveti bani de pensii si salarii!? :lol: :lol: :lol: Intreba presedintele vostru guvernul, acu' cateva luni. De ce o facea pe posturile de televiziune si nu punea mana pe tel sa o sune pe veorica si sa o intrebe? Pt simplul motiv ca rostul intrebarii nu era de informare ci de a produce panica in masa, iar la momentul 10 august sa iasa lumea panicata in strada in numar cat mai mare. In felul asta spera sa-si puna guvernul lui(ce dracu o mai fi si asta!?.. ca el, conform constitutiei are alte atributiuni) prin proceduri neconstitutionale, ne democratice. Ui-te bre ca ajunseram la finele anului si fu bani de pensii si salarii. Pai nu e normal acum sa iesi si sa-ti ceri scuze oamenilor carora le-ai bagat spaima in suflet doar pt un moft al tau!?
Dupa ce-l facu pe macron sa-l astepte 10 min in strada (nu ca nu merita) la intrebarile in bascalie ale macronului, sunteti bine? cand ati sosit? el scoate pieptul in fata si zambeste fericit ca se intereseaza presedintele frantei de starea lui de bine. :lol: :lol: :lol: Inca o dovada ca habar nu are ce se intampla in jurul lui.
Voi, cei care l-ati votat sa nu cumva sa cadeti in vreo depresie sa faceti vreo nefacuta! Noi va iubim! Oricum ati avut de ales intre el si Mickey Mouse. Cam tot un drac. Poate ca al doilea era mai pe faza si Daciana arata altfel decat Geta. App. cei din aparatul de securitate a lui ceasca aveau un cult pt tot ce era dac, incat isi botezau si copii , dacian si daciana. Aia din vechia garda erau fideli culturii marelui frate de la rasarit si pt asta isi botezau copii corespunzator. Ex. Silviu Brucan, isi boteaza copilul, cum altfel!?... Slav
Deci, voi iohanistii cu sufletul curat, fruntea sus. Sunteti si voi ai nostrii si nu va lasam la greu! Orice om greseste. Numai Cel De Sus e fara de pacat!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Noi 28, 2018 2:39 pm

damblagiu scrie:[i]Sunteti si voi ai nostrii si nu va lasam la greu! Orice om greseste. Numai Cel De Sus e fara de pacat!

In rest, esti bine?
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Noi 28, 2018 3:02 pm

iuliangrecu scrie:In rest, esti bine?


Vezi mai Grecule!? Asa cum spuneam, de asta te iubesc. Te ingrijorezi de sanatatea mea trupeasca. Da, sunt bine. Privesc la tv mesajul veoricei care e demn de un prim ministru al romaniei. Face progrese majore femeia asta in ce priveste comunicare. Ma uit si fac comparatie cu mesajul plavanului care a fost unul de toata jena. Cine dracu mai voteaza cu asta!?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Noi 28, 2018 5:54 pm

Priveam la adunătură oamenilor de stat ai româniei din ultimele două decenii. Un bătrânel prăbușit peste masa privind intr o parte, el crezând că e strengareste. Femeia lui în puscarie, el președinte al unui partid al cărui singur membru este si multe altele. Cum dracu a reușit să prostească atâția oameni creduli ca să l voteze!? Un ridicol cu un discurs plat, incitator, pt cine mai pune botul la așa ceva, potrivit ca nuca in perete pt momentul solemn. Si un al treilea, parcă puțin mai demn decât ceilalți doi, dar care a dezamăgit enorm. Am fost unul dintre votantii lui. Nu pt el ca persoana, caci văzusem de pe atunci ca era slab, ci pt ca fusese propus de Coposu. Neșansa lui, ca si a acestui popor e ca a decedat Coposu înainte de a ajunge Constantinescu președinte. Îl învinovățesc ca a permis folosirea spațiului aerian românesc pt bombardarea serbiei, chiar dacă asta a însemnat intrarea mai rapidă în nato. Nici în viața cum nici în politică nu e frumos si bine să pupi in cur ca să ti faci prieteni. Aia sunt prieteni de conjunctură. Spre finalul mandatului, după ce deep state il amenință cu tigrata 1si2. apare la tv plangandu se ca l a învins sistemul si renunța a mai candida la un al doilea mandat. O bila alba e aia ca nu a făcut pact cu sistemul alegând să renunțe la un posibil al doilea mandat. Bila neagra pt care a dezamăgit multa lume e ca se plângea "mie" ca l a învins sistemul. Pai, bre nea președinte! Noi te trimeseram acolo să lupți cu sistemul. Ne spuneai de pe poziția pe care o aveai ce trebuia să facem si făceam, cu orice risc. Pai tu vi sa te plângi la noi!? Nu vazusi ca nici mă să nu l primi pe Ștefan cel Mare!?

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 27 vizitatori