Discutii generale - totul despre Ferry

Totul despre ferry

Re: Discutii generale - totul despre Ferry

Mesaj necititde florin04 » Mar Sep 04, 2018 9:06 am

Din cate stiu, pe Thassos opereaza companii private de ferry, deci nu este afectat transportul.
Greva este tinuta de companiile navale de stat.
Din pacate sunt afectati turistii din insulele Sporade (Skiathos, Skopelos, Alonissos, …), cele din Marea Ionica (Zakynthos, Kefalonia, Corfu), dar si din altele...
"Tα πάντα ρει"
Avatar utilizator
florin04
Consilier
 
Mesaje: 885
Membru din: Joi Ian 09, 2014 10:12 pm
Localitate: Ploiesti
Has thanked: 6527 times
Been thanked: 6420 times

Re: Discutii generale - totul despre Ferry

Mesaj necititde Cosmo » Mar Sep 04, 2018 9:16 am

florin04 scrie:Din cate stiu, pe Thassos opereaza companii private de ferry, deci nu este afectat transportul.
Greva este tinuta de companiile navale de stat.
Din pacate sunt afectati turistii din insulele Sporade (Skiathos, Skopelos, Alonissos, …), cele din Marea Ionica (Zakynthos, Kefalonia, Corfu), dar si din altele...


Am inteles, multumesc frumos
Cosmo
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Sep 03, 2018 9:49 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Discutii generale - totul despre Ferry

Mesaj necititde florin04 » Mie Sep 05, 2018 8:01 am

Greva s-a terminat, de azi transportul cu ferry intra in normal.
"Tα πάντα ρει"
Avatar utilizator
florin04
Consilier
 
Mesaje: 885
Membru din: Joi Ian 09, 2014 10:12 pm
Localitate: Ploiesti
Has thanked: 6527 times
Been thanked: 6420 times

Re: Discutii generale - totul despre Ferry

Mesaj necititde Mavet » Sâm Sep 15, 2018 11:17 am

pozeDECAT scrie:Si au si scumpit ... 18 euro masina scurta si 4 euro pasagerul. Ratasem informatia asta si am fost ca caraghios la ghiseu cu banii potriviti ... pe stil vechi

Cred că informațiile acestea esențiale despre preț ar trebui să fie făcute sticky în primul post, ca reper, și să fie updatate în caz că se modifică prețurile. Confirm și eu că au scumpit trecerea cu mașina scurtă la 18 €, iar persoana plătește 4 €. Copiii sub 5 ani au în continuare gratuitate.
Mavet
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Feb 02, 2018 8:06 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Discutii generale - totul despre Ferry

Mesaj necititde Malex » Sâm Sep 15, 2018 11:26 am

Mavet scrie:
pozeDECAT scrie:Si au si scumpit ... 18 euro masina scurta si 4 euro pasagerul. Ratasem informatia asta si am fost ca caraghios la ghiseu cu banii potriviti ... pe stil vechi

Cred că informațiile acestea esențiale despre preț ar trebui să fie făcute sticky în primul post, ca reper, și să fie updatate în caz că se modifică prețurile. Confirm și eu că au scumpit trecerea cu mașina scurtă la 18 €, iar persoana plătește 4 €. Copiii sub 5 ani au în continuare gratuitate.



Nu cred ca diferența de 2 sau 4 euro este esențială pentru planificarea bugetului, deci haideți să nu mai dramatizăm..4 euro este o bere pe plaja. Cat despre faptul ca mergi la ghișeu cu suma exactă...fiecare face cum dorește, eu întotdeauna iau portofelul cu mine, nu stau să pun deoparte exact banii de ferry..cât costă, aia este, dau ce bancnote am si primesc restul..totul s-a scumpit, de la ferry la mâncare și cazare... exemplu: în port, la Thassian Doukas, unde oprim să mâncăm când ajungem în Thassos, mix-fish-ul era pana acum cativa ani exact 11 euro, acum 13,99.
”Realitatea este o halucinație provocată de lipsa de alcool”
Avatar utilizator
Malex
Consilier
 
Mesaje: 332
Membru din: Joi Mai 15, 2014 9:02 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 6256 times
Been thanked: 2018 times

Re: Discutii generale - totul despre Ferry

Mesaj necititde Bucho » Vin Sep 21, 2018 1:25 pm

Ieri, la plecare din Thassos am prins pe ultima suta de metri ferry cel nou Dimitrios X. Pret 22 EUR masina si 4 EUR de pasager, platiti pe ferry. Ne-a cam leganat.
Imagine
ImagineImagine
Imagine
Avatar utilizator
Bucho
 
Mesaje: 19
Membru din: Vin Iun 09, 2017 9:34 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Discutii generale - totul despre Ferry

Mesaj necititde Bucho » Dum Sep 23, 2018 4:07 pm

Si inca trei imagini:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Bucho
 
Mesaje: 19
Membru din: Vin Iun 09, 2017 9:34 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Discutii generale - totul despre Ferry

Mesaj necititde piciul » Mar Sep 25, 2018 6:36 am

Nu intaleg cat costa ferry pentru un autoturism si o remorcuta(remorca cu lungime maxima 3m),daca pentru auto este clar pentru remorca nu.
Avatar utilizator
piciul
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Oct 31, 2017 6:16 am
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Anterior

Înapoi la Ferry

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


cron