Thassos LIVE 2018

Vacanta mea/ impresii de vacanta

Re: Thassos LIVE 2018

Mesaj necititde April » Mie Iun 27, 2018 10:03 pm

De azi, de la @Tannu, postate pe grupul facebook Forum Thassos
Marble fara marble...
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Thassos LIVE 2018

Mesaj necititde April » Mie Iun 27, 2018 10:11 pm

De la @Adriaticad, multe poze frumoase, nici nu pot sa aleg... Pun si o poza cu drumul cu aluviuni.
"Despre drumuri și vremuri în Thassos !⛈ Fotografiile de azi sunt din zonele Aliki, Astris, Potos, Limenaria și Skala Potamias. Am făcut un tur de insula complet ...In nici o localitate nu am întâmpinat probleme. Dimineața după ora 10 ploaia a încetat, apoi a revenit după ora 16.30.
Drumul dintre Limenas si Potos e ok. Intre Kinira si Aliki si intre Astris si Psili Ammos sunt câteva porțiuni cu aluviuni pe sosea. Cel de pe coasta de vest, foarte bun, de la Limenaria spre Limenas .
Maine așteptăm ceva ploi, dar mai slabe cantitativ ...și cam GATA! Vineri vremea revine la sentimente mai bune, cu temperaturi de 25 °C și fără ploi. Drumuri bune și vacante plăcute!"
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Thassos LIVE 2018

Mesaj necititde Reb3lle31 » Mie Iun 27, 2018 10:50 pm

I love in horror movies how the person yells out "hello?!" as if the killer is gonna say "yeah I´m in the kitchen, want a sandwich?"
Reb3lle31
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Aug 25, 2017 7:52 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 42 times

Re: Thassos LIVE 2018

Mesaj necititde Reb3lle31 » Mie Iun 27, 2018 10:53 pm

Cat despre skala potamia... Au fost niste prieteni zilele acestea... Faleza aceea pietonala cu multe taverne...cu Dodoni, cu tor felul de nebunii, cu plaja frumoasa.... Gone! Spunea un localnic ca a venit prapad pe acolo :(
De cinci ani nu au mai vazut asa ceva.nici ei...
I love in horror movies how the person yells out "hello?!" as if the killer is gonna say "yeah I´m in the kitchen, want a sandwich?"
Reb3lle31
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Aug 25, 2017 7:52 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 42 times

Re: Thassos LIVE 2018

Mesaj necititde teo » Joi Iun 28, 2018 5:28 am

Reb3lle31 scrie:Cat despre skala potamia... Au fost niste prieteni zilele acestea... Faleza aceea pietonala cu multe taverne...cu Dodoni, cu tor felul de nebunii, cu plaja frumoasa.... Gone! Spunea un localnic ca a venit prapad pe acolo :(
De cinci ani nu au mai vazut asa ceva.nici ei...


@Reb3lle31, tu ai citit postările anterioare? Sunt scrise de useri care sunt și ei acum in Thassos. Niciunul dintre ei nu confirmă grozăvia pe care continui să o susții!
Până la urmă mă întreb, tu știi unde-i Skala Potamia?
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Thassos LIVE 2018

Mesaj necititde alexgeogabriel » Joi Iun 28, 2018 7:28 am

Dar portul acela nu pare a fi din zona Skala Potamia...de fapt partea continentala este afectata, Halkidiki, aici sunt portiuni ridicate si apa se scurge direct in mare ca in pozele de la Marble. In clipul de pe facebook nu specifica zona.
Nu am fost in Skala Potamia decat in trecere anul trecut si nu cunosc zona tavernelor. O sa ne ajunga acolo sambata niste prieteni iar Gaby a confirmat mai sus ca pana la taverna Captain era drumul ok.
Ultima oară modificat de alexgeogabriel pe Joi Iun 28, 2018 7:32 am, modificat 1 dată în total.
alexgeogabriel
 
Mesaje: 112
Membru din: Lun Apr 24, 2017 10:25 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 231 times

Re: Thassos LIVE 2018

Mesaj necititde Liju » Joi Iun 28, 2018 7:31 am

In dimineața aceasta de pe ferry. Poza cu pescăruși este făcută spre continent, cealalata spre Thassos.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Liju
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iun 27, 2018 9:52 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 7 times

Re: Thassos LIVE 2018

Mesaj necititde alexgeogabriel » Joi Iun 28, 2018 7:44 am

ps..... Aluviunile de pe facebook sunt din Kassandras.
alexgeogabriel
 
Mesaje: 112
Membru din: Lun Apr 24, 2017 10:25 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 231 times

Re: Thassos LIVE 2018

Mesaj necititde florin04 » Joi Iun 28, 2018 8:57 am

Reb3lle31 scrie:Cat despre skala potamia... Au fost niste prieteni zilele acestea... Faleza aceea pietonala cu multe taverne...cu Dodoni, cu tor felul de nebunii, cu plaja frumoasa.... Gone! Spunea un localnic ca a venit prapad pe acolo :(
De cinci ani nu au mai vazut asa ceva.nici ei...

Se pare c-a fost ceva pe acolo...dar nu cred ca la nivel de panica.
Intr-un fel este normal ca atunci cand ploua mult, apa cu aluviuni sa se scurga de pe munte.

"Tα πάντα ρει"
Avatar utilizator
florin04
Consilier
 
Mesaje: 885
Membru din: Joi Ian 09, 2014 10:12 pm
Localitate: Ploiesti
Has thanked: 6527 times
Been thanked: 6420 times

Re: Thassos LIVE 2018

Mesaj necititde April » Joi Iun 28, 2018 9:43 am

LIVE, de la @adriaticad:
"Am traversat Golden Beach de la Sk Potamias spre Sk Panagia. Drumul clasic pe langa magazinul Albatros . Pe alocuri s-au format balti mari, iar localnicii dirijeaza circulatia spre un drum ocolitor. Lucreaza cu moto pompe. Ba ploua torential, ba sta ploaia."
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Thassos LIVE 2018

Mesaj necititde Reb3lle31 » Joi Iun 28, 2018 9:49 am

teo scrie:
Reb3lle31 scrie:Cat despre skala potamia... Au fost niste prieteni zilele acestea... Faleza aceea pietonala cu multe taverne...cu Dodoni, cu tor felul de nebunii, cu plaja frumoasa.... Gone! Spunea un localnic ca a venit prapad pe acolo :(
De cinci ani nu au mai vazut asa ceva.nici ei...


@Reb3lle31, tu ai citit postările anterioare? Sunt scrise de useri care sunt și ei acum in Thassos. Niciunul dintre ei nu confirmă grozăvia pe care continui să o susții!
Până la urmă mă întreb, tu știi unde-i Skala Potamia?



Eu am raspuns celor care m au intrebat de ce nu mai zic nimic...
Nu va mai infoiati atat... Transmit doar ce au spus cunoștințele respective. Fiecare, vedem cand ajungem cum este de fapt...
I love in horror movies how the person yells out "hello?!" as if the killer is gonna say "yeah I´m in the kitchen, want a sandwich?"
Reb3lle31
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Aug 25, 2017 7:52 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 42 times

Re: Thassos LIVE 2018

Mesaj necititde April » Joi Iun 28, 2018 9:51 am

April scrie:LIVE, de la @adriaticad:
"Am traversat Golden Beach de la Sk Potamias spre Sk Panagia. Drumul clasic pe langa magazinul Albatros . Pe alocuri s-au format balti mari, iar localnicii dirijeaza circulatia spre un drum ocolitor. Lucreaza cu moto pompe. Ba ploua torential, ba sta ploaia."

Si poze de la @adriaticad
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Thassos LIVE 2018

Mesaj necititde April » Joi Iun 28, 2018 10:00 am

Live, de la Mirela H, pe grup facebook |Forum Thassos: ... astăzi plec acasă...o ultimă cafea la malul marii însoțită de curcubeu... Vă îmbrățișez cu mare drag și pentru cei care sunt în vacanta...sau vor fi...gandurile mele sunt către voi și vă doresc să aveți ☀️ și voie bună!:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Thassos LIVE 2018

Mesaj necititde teo » Joi Iun 28, 2018 10:03 am

Reb3lle31 scrie:Eu am raspuns celor care m au intrebat de ce nu mai zic nimic...
Nu va mai infoiati atat... Transmit doar ce au spus cunoștințele respective. Fiecare, vedem cand ajungem cum este de fapt...


Deci noi suntem de vină, nu că tu ai panicat lumea cu

Reb3lle31 scrie:Wow...am ramas uimita de ce s-a întâmplat cu plaja si tavernele la Skala Potamia. Am inteles ca a venit viitura si a ras tot..ce păcat.

Reb3lle31 scrie:Cat despre skala potamia... Au fost niste prieteni zilele acestea... Faleza aceea pietonala cu multe taverne...cu Dodoni, cu tor felul de nebunii, cu plaja frumoasa.... Gone! Spunea un localnic ca a venit prapad pe acolo :(
De cinci ani nu au mai vazut asa ceva.nici ei...


p.s.: nu știu de ce dar parcă aș paria că urmează o poveste cu cuie în cauciucuri prin stara zagora :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Thassos LIVE 2018

Mesaj necititde alexgeogabriel » Joi Iun 28, 2018 10:26 am

Ho ma, ce aveti, fiecare posteaza ce aude.
Acum va scriu live din Skala Potammia unde e Gaby si din Limenaria, la noi in Limenaria e soare frumos, se vad niste nori in spate dar albi nu invhisi, oricum se anunta si aici vreo 2 toreniale de vara, in Pottamia abia a trecut o torentiala si s-au format balti, scurgandu-se apa. Dar gata, de azi e frumos cu exceptia unor ore.
alexgeogabriel
 
Mesaje: 112
Membru din: Lun Apr 24, 2017 10:25 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 231 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Insula Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori