Razboi sau nu

Politica, evenimente etc.

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde iuliangrecu » Dum Apr 30, 2017 4:08 pm

April scrie::?: :!:

Partikyp!!
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde pozeDECAT » Vin Dec 08, 2017 9:59 am

Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12768 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde pozeDECAT » Lun Feb 19, 2018 7:45 pm

Un concept foarte, foarte interesant. Te afli militar pe teritoriul altui stat cu care oficial nu esti in razboi si totusi esti in "auto-aparare" ...
"Fox News' Lucas Tomlinson first reported the news of the tank's destruction and said that it had fired on US special operations troops in the same location as an attack last week, wherein 500 pro-regime forces fired on a US and SDF headquarters."
https://www.msn.com/en-us/news/msn/a-us ... ailsignout
Oricum, e complicat, mai ales ca e vorba si despre petrol, adica despre cine-l controleaza ... mai e si cu turci ... e si cu democratia si libertatea dar doar undeva printre niste paranteze.
https://edition.cnn.com/2018/02/08/midd ... index.html
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12768 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde dflc03 » Lun Feb 19, 2018 8:25 pm

Obrazu' (mai mult sau mai putin) subtire (aka statutul de mare putere globala) cu cheltuiala (militara/pumnu' in gura/Raptor) se tine. Restul e can-can.
Winter is Coming
dflc03
Consilier
 
Mesaje: 775
Membru din: Sâm Feb 15, 2014 8:48 pm
Localitate: Larissa
Has thanked: 4569 times
Been thanked: 4137 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Apr 12, 2018 8:18 am

Din ce in ce mai convis ca Trump e un cretin absolut care cu Twitterul lui ne va arunca pe toti in al treilea razboi mondial.
http://adevarul.ro/international/in-lum ... index.html
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12768 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Apr 12, 2018 8:40 am

pozeDECAT scrie:Din ce in ce mai convis ca Trump e un cretin absolut care cu Twitterul lui ne va arunca pe toti in al treilea razboi mondial

Care e susținut de o grămadă de alți cretini, din păcate..
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde damblagiu » Joi Apr 12, 2018 9:25 am

Intreb si eu, na! de ce trebuie sa-si scrie astia doi pe Facebook si Twitter?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Apr 12, 2018 9:32 am

damblagiu scrie:de ce trebuie sa-si scrie astia doi pe Facebook si Twitter?

pen'ca mirc si hi5 e demodat..

De ce politicienii nostri fac anunturi de maxima importanta pe facebook, sau alte retele de socializare?
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde damblagiu » Joi Apr 12, 2018 9:51 am

iuliangrecu scrie:De ce politicienii nostri fac anunturi de maxima importanta pe facebook, sau alte retele de socializare?


:lol: :lol: :lol: Pai pe mine ma intrebi!? :lol: :lol: :lol:
In viata e bine sa nu judeci omul dupa vorbe ci dupa fapte. Din vorbe te poate "face". Omul "modern" a ajuns sa refuze stirile, brute, fara comentarii, in schimb adora comentariile golite de continut.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde HHR » Joi Apr 12, 2018 11:07 am

damblagiu scrie:omul "modern" a ajuns sa refuze stirile, brute, fara comentarii, in schimb adora comentariile golite de continut.


... sau cu comentariile pe care vrea să le audă ! de regulă, fiecare segment de public are aşteptări previzibile.exempli gratia: a fost violată numita ics de către un vecin despre care se ştie că este simpatizant al partidului X, prin urmare partidul ics este un partid imoral. sau: [i]partidul ics este un partid veşnic tare.[/i]
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde damblagiu » Joi Apr 12, 2018 11:40 am

HHR scrie:... sau cu comentariile pe care vrea să le audă ! de regulă, fiecare segment de public are aşteptări previzibile.exempli gratia: a fost violată numita ics de către un vecin despre care se ştie că este simpatizant al partidului X, prin urmare partidul ics este un partid imoral. sau: [i]partidul ics este un partid veşnic tare.[/i]


.......da, da-o naibi ca e si vina ei! Ce cauta cu fusta aia asa scurta!? -Da' n'ai vazut, tu, ce parinti are nesimtita!? Ce educatie sa-i dea aia!? -Pai si pe ma-sa nu o mai ti minte cum era in tinerete!? -Da fai fata! pai si lu' al meu nu-i sucise mintile de era sa ma lase!? -Si lu' al tau fa!? credeam ca numai lu al meu. Acu' uite! se pusera pe bietul baiat sa-l bage in puscarie nesimtitele.
Si uite asa, maine, poimaine apare in codul penal infractiunea de provocarea violatorului, condamnabila cu inchisoare de la 1 la 5 ani, ca uciderea din culpa.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Apr 12, 2018 3:22 pm

..
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde teo » Joi Apr 12, 2018 7:34 pm

din ciclul "Ține-mă că-l tai!"

Portul sirian Tartus, care adăpostește o bază navală rusească, este părăsit de navele de război ale Moscovei
https://www.hotnews.ro/stiri-internatio ... navale.htm
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde iuliangrecu » Sâm Apr 14, 2018 9:40 am

-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Razboi sau nu

Mesaj necititde adriaticad » Sâm Apr 14, 2018 11:45 am

Am mai vazut scenariul ăsta
..Doamna May zice că toate dovezile duc către o învinovățire a lui Assad, dar până acuma nu a fost arătată nici o dovadă nici măcar din cele marca ”DNA”.
În acest nou conflict, care este ocazia și nu cauza supărării și declarațiilor belicoase, domnul Trump vrea să împuște două doi iepuri unul intern și altul extern.
Trump, presat de investigațiile interne privind alegerile și escapadele sale, amenință în sus și în jos aruncând în ochii și urechile americanilor praf de război cu care vrea să își acopere faptele aflate sub lupa investigatorilor. Pentru a-și asigura propria securitate și liniște, e gata să sacrifice orice, nici un efort nu e prea mare, nici o viață suficient de prețioasă, nici un risc de nesurmontat, iar producătorii de armament își freacă mâinile cântând fără jenă” întărâtă-i Drace, că și mie-mi place”.Trump a declarat in urma cu ceva timp că el are niște rachete ”drăguțe , noi și deștepte” care vor lovi Siria.
Și când te gândești că lumea este condusă spre un nou război mondial ?! Pas cu pas, ar spune un ilustru contemporan!!!
Adriatica
adriaticad
Fan Thassos
 
Mesaje: 248
Membru din: Mar Feb 11, 2014 12:01 pm
Has thanked: 2897 times
Been thanked: 2534 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori