Thassos - orar ferry

Totul despre ferry

Re: Thassos - orar ferry

Mesaj necititde damblagiu » Lun Mar 19, 2018 2:56 pm

.....sau tu speri sa mai suceasca aia webcam-ul din cand in cand spre cladirea unde e cazata ucrainianca!? Eeeee! pervers mic ce esti, cu d'aste umbli!?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Thassos - orar ferry

Mesaj necititde cccccc » Lun Mar 19, 2018 3:04 pm

intrebarea a fost sincera si la tema deschisa pe forum.
raspunsurile au fost total in afara scopului forumului. raspunsuri intalnite si cu alta ocazie.
nu doresc sa cobor la nivelul raspunsurilor si va atrag atentia ca daca nu va opriti o sa fiti subiectul unei plangeri si nu o sa incetez decat atunci cind retrageti toate raspunsurile in afara scopului forumului.
interventia mea se incheie aici si nu o sa continue pe tema.
cccccc
 
Mesaje: 145
Membru din: Lun Dec 04, 2017 6:12 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 357 times

Re: Thassos - orar ferry

Mesaj necititde damblagiu » Lun Mar 19, 2018 3:07 pm

cccccc scrie:intrebarea a fost sincera si la tema deschisa pe forum.
raspunsurile au fost total in afara scopului forumului. raspunsuri intalnite si cu alta ocazie.
nu doresc sa cobor la nivelul raspunsurilor si va atrag atentia ca daca nu va opriti o sa fiti subiectul unei plangeri si nu o sa incetez decat atunci cind retrageti toate raspunsurile in afara scopului forumului.
interventia mea se incheie aici si nu o sa continue pe tema.


Pai tocmai ti sa raspuns, intr-un mod mai comic ce-i drept, la toate intrebarile formulate de tine. Nu inteleg supararea ta.
Raspunsul corect, din partea ta, ar fi fost,bine ca sunteti voi destepti!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Thassos - orar ferry

Mesaj necititde teo » Lun Mar 19, 2018 3:18 pm

cccccc scrie:intrebarea a fost sincera si la tema deschisa pe forum.
raspunsurile au fost total in afara scopului forumului. raspunsuri intalnite si cu alta ocazie.
nu doresc sa cobor la nivelul raspunsurilor si va atrag atentia ca daca nu va opriti o sa fiti subiectul unei plangeri si nu o sa incetez decat atunci cind retrageti toate raspunsurile in afara scopului forumului.
interventia mea se incheie aici si nu o sa continue pe tema.


Mai tineti minte emoticonul din yahoo messenger, ala care-si dadea cu capul de zid?
Duamne ce fain era si ce pacat ca nu-l avem si aici!
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Thassos - orar ferry

Mesaj necititde demential » Lun Mar 19, 2018 4:00 pm

cccccc scrie:sunteti amabili sa imi comunicati si mie o adresa de webcam port keramoti asa cum sunt cele doua din thassos de pe hotel angelica si meteocam din port.
forum thassos poate cere un sprijin pentru motarea unei camere meteocam in portul keramoti
cerinta este in concordanta cu subiectul intrucat primesti informatii in legatura cu orarul ferri

N-am auzit sa fie un webcam in Keramoti. La o cautare pe google am gasit : "No webcams found in Keramoti".
N-am inteles care ar fi scopul instalarii unui asemenea webcam.
De fiecare daca cand am ajuns, am stat la o coada mai mica sau mai mare, dar am stat cuminte in rand pentru ca imi doream sa ajung pe insula, coada era irelevanta. Si de obicei n-a durat mult si am urcat - pe orice tip de ferry, fara sa ma intereseze anul de fabricatie. Cred ca au oameni angajati-dedicati care sa decida daca acel ferry pleaca sau nu din port si pe unde, indiferent cat de mari sau mici erau valurile.
De obicei plecarile din Kavala au probleme, din Keramoti nu prea am vazut/auzit probleme de valuri sau anulari.
19-25 MAPTIOY 2018.pdf
Asteptam cu interes programul de Paste :D
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Thassos - orar ferry

Mesaj necititde cccccc » Lun Mar 19, 2018 7:36 pm

demential scrie:N-am auzit sa fie un webcam in Keramoti. La o cautare pe google am gasit : "No webcams found in Keramoti".
N-am inteles care ar fi scopul instalarii unui asemenea webcam.
De fiecare daca cand am ajuns, am stat la o coada mai mica sau mai mare, dar am stat cuminte in rand pentru ca imi doream sa ajung pe insula, coada era irelevanta. Si de obicei n-a durat mult si am urcat - pe orice tip de ferry, fara sa ma intereseze anul de fabricatie. Cred ca au oameni angajati-dedicati care sa decida daca acel ferry pleaca sau nu din port si pe unde, indiferent cat de mari sau mici erau valurile.
De obicei plecarile din Kavala au probleme, din Keramoti nu prea am vazut/auzit probleme de valuri sau anulari.


multumesc admin.
sunt multi care urca -asa cu sunt si eu- pentru prima data pe un feri. orice informatie poate fi de folos. am citit forumul si am gasit persoane tematoare la eventuala lovire a masinii, la urcare coborare pe vas, azi am vazut un mic ferii ce se legana serios comparativ cu altele. unii au descris evenimentu insa este bine sa il si vezi, altii au atasat filmulete insa nu au surprins multe aspecte. forumul vine in ajutorul celor care zic eu urca pentru prima data. un webcam poate reduce temerile legate de prima urcare si coborare. in fine eu zic ca poate fi folositor ca nu degeaba au instalat in multe porturi webcam.
scopul meu principal in legatura cu intrebarea a fost legat de o posibila implicare a forumului.
sigur daca prezinta interes.
cccccc
 
Mesaje: 145
Membru din: Lun Dec 04, 2017 6:12 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 357 times

Re: Thassos - orar ferry

Mesaj necititde demential » Lun Mar 19, 2018 8:31 pm

cccccc scrie:multumesc admin.
sunt multi care urca -asa cu sunt si eu- pentru prima data pe un feri. orice informatie poate fi de folos. am citit forumul si am gasit persoane tematoare la eventuala lovire a masinii, la urcare coborare pe vas, azi am vazut un mic ferii ce se legana serios comparativ cu altele. unii au descris evenimentu insa este bine sa il si vezi, altii au atasat filmulete insa nu au surprins multe aspecte. forumul vine in ajutorul celor care zic eu urca pentru prima data. un webcam poate reduce temerile legate de prima urcare si coborare. in fine eu zic ca poate fi folositor ca nu degeaba au instalat in multe porturi webcam.
scopul meu principal in legatura cu intrebarea a fost legat de o posibila implicare a forumului.
sigur daca prezinta interes.

O sa fii atat de obosit de la drum, incat nici nu simti cat de repede trece timpul si te imbarci :) S-a mai povestit aici pas cu pas ce se intampla, de exemplu de aici in jos viewtopic.php?p=62238#p62238 , cu foarte multe detalii :)
Nu e cazul de lovit masina :) Decat daca esti foarte neatent sau foarte incepator. Ferry de Thassos sunt... foarte mari. Nu ai probleme sa se rastoarne. Si vara nu prea sunt furtuni.
Am notat solicitarea ta si tinem cont de ea.
Despre cum e pe ferry vezi aici:
https://www.youtube.com/watch?v=xeF1VyS5cqY
https://www.youtube.com/watch?v=CkFEmx27EwA
https://www.youtube.com/watch?v=IlxVZXzGG44
https://www.youtube.com/watch?v=QPRaYjCzYoI
Dupa cateva vizite pe insula, aici o sa vezi cele mai "periculoase" pe care le-am prins eu:
Aprilie 2017 https://www.facebook.com/forumthassos/v ... 306015847/
Decembrie 2016 https://www.facebook.com/forumthassos/v ... 963739316/
Si nu am patit nimic :) Valurile sunt pe mare (si doar clatina vasul), nu in port.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Thassos - orar ferry

Mesaj necititde cccccc » Lun Mar 19, 2018 8:50 pm

daaaaa
totusi este un forum pe care il deschizi sa cauti informatii si daca ai ceva de spus spune sa fie de folos tuturor.
o seara placuta
cccccc
 
Mesaje: 145
Membru din: Lun Dec 04, 2017 6:12 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 357 times

Re: Thassos - orar ferry

Mesaj necititde demential » Lun Mar 19, 2018 9:03 pm

cccccc scrie:daaaaa
totusi este un forum pe care il deschizi sa cauti informatii si daca ai ceva de spus spune sa fie de folos tuturor.
o seara placuta

Corect! Si avem si "Cautare" in dreapta sus :) Si daca nu gasesti acolo informatiile, intrebi :) Si fiecare utilizator o sa iti raspunda cum considera :) Daca ai citi din scoarta in scoarta forumul, ai stii stilul fiecarui membru :) Unii mai glumesc, altii mai ironici, altii mai cu rabdare, altii mai fara :)
Uneori noi, astia mai vechi, ne saturam sa tot repetam aceleasi chestii :)
Important e ca informatia exista si suntem dornici sa o impartasim :) Lucru pe care abia astept sa il vad si din partea ta la intoarcere :)
SAU, daca gasesti totusi un webcam din Keramoti, sa ne spui si noua link-ul :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Thassos - orar ferry

Mesaj necititde cccccc » Lun Mar 19, 2018 9:28 pm

demential scrie:Uneori noi, astia mai vechi, ne saturam sa tot repetam aceleasi chestii


uneori este bine o inprospatare/intinerire/revigorare, altfel forumul devine neatragator/inactiv cu consecinte poate neplacute.
nu lasa sa fie stricat un lucru ce cu greu si in timp a fost ridicat
cccccc
 
Mesaje: 145
Membru din: Lun Dec 04, 2017 6:12 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 357 times

Re: Thassos - orar ferry

Mesaj necititde demential » Lun Mar 19, 2018 9:58 pm

cccccc scrie:
demential scrie:Uneori noi, astia mai vechi, ne saturam sa tot repetam aceleasi chestii


uneori este bine o inprospatare/intinerire/revigorare, altfel forumul devine neatragator/inactiv cu consecinte poate neplacute.
nu lasa sa fie stricat un lucru ce cu greu si in timp a fost ridicat

Desi incepem sa fim offtopic, statisticile viewtopic.php?p=67989#p67989 te contrazic :) Suntem plini de consecinte placute, de unde deducem cu modestie ca suntem si activi si atragatori :) Si avem noroc de utilizatori fresh ca tine care ne ajuta sa intinerim, sa revigoram, sa iNprospatam :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Thassos - orar ferry

Mesaj necititde gabriel » Lun Mar 19, 2018 10:22 pm

Daca stau bine sa ma gandesc in 6 ani de Thassos nu am vazut nici o problema la imbarcarea sau la coborarea de pe ferry, iar valuri am prins o singura data acum 2 ani si priceperea Capitanului a facut sa nu conteze pentru ca sunt foarte mari ferry-urile astea :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar utilizator
gabriel
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1403
Membru din: Joi Ian 23, 2014 11:10 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9813 times
Been thanked: 4268 times

Re: Thassos - orar ferry

Mesaj necititde claz » Lun Mar 19, 2018 10:50 pm

cccccc scrie:daaaaa
totusi este un forum pe care il deschizi sa cauti informatii si daca ai ceva de spus spune sa fie de folos tuturor.
o seara placuta

Tu ai crezut ca tot ce ne mana-n lupta sa postam pe forum e o afectiune obsesiv compulsiva de a furniza date cat mai exacte si cat mai actuale?
Nu, stimate domn, suntem un grup cu o pasiune comuna (vezi address bar), si incercam sa ajutam si pe altii impartasindu-ne pe forum experientele traite.
Asta nu inseamna sa fim rigizi, si sa nu ne mai amuzam din cand in cand, sau sa mai scapam dejtele pe aratura. Tu ceri asa un profesionalism ca si cum ai platit un serviciu si nu-ti este furnizat.
Uite, ca sa te razbun, o sa am grija de @damblagiu. O sa-l fac sa-i para rau in exact 20 de zile. Mark my words! Pe numele sau adevarat Dan Blagiu, are o placere deosebita sa se ia de oamenii onesti de pe forum. Va regreta!
Schimb caiet studentesc A4 cu Audi similar.
claz
Consilier
 
Mesaje: 319
Membru din: Lun Aug 14, 2017 7:08 pm
Localitate: Brasov
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1329 times

Re: Thassos - orar ferry

Mesaj necititde demential » Lun Apr 02, 2018 10:18 am

Pentru cine merge saptamana asta in Thassos:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Thassos - orar ferry

Mesaj necititde Sindrom » Mar Apr 17, 2018 9:19 am

gabriel scrie:Daca stau bine sa ma gandesc in 6 ani de Thassos nu am vazut nici o problema la imbarcarea sau la coborarea de pe ferry, iar valuri am prins o singura data acum 2 ani si priceperea Capitanului a facut sa nu conteze pentru ca sunt foarte mari ferry-urile astea :D


Sent from my iPhone using Tapatalk


M-am urcat eu acu 2 ani cred dupa ce desfacusera sforile alea sau cum s-or chema. E destul de faina senzatia, daca nu esti intr-o masina cu roti pe 18" talon de 40 la anvelope, joasa si nea aia de acolo urla ca hai hai hai repede, platforma aia se misca bineinteles, ca deh.... Overall e tare, dar nu as repeta. Acum daca eram in actuala masina, nu cred ca simteam mare lucru.

Oricum, mari probleme nu sunt. Oamenii stiu ce fac, dar e normal sa fie si nemultumiti.

E nasol pentru cei ce apuca sa se urce la sfarsit, pentru ca masinile sunt destul de inghesuite si e cam greu sa te mai dai jos ca sofer.
Eu incerc sa fiu in timp si sa bag masina la margine, chiar daca ma dau jos mai tarziu.
Sindrom
Fan Thassos
 
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Apr 19, 2014 9:24 pm
Has thanked: 166 times
Been thanked: 1347 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Ferry

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


cron