Magazin de dulciuri pe ruta Sofia

Rute/ trasee spre Grecia in general si spre Thassos in special

Magazin de dulciuri pe ruta Sofia

Mesaj necititde razvaneluu » Sâm Sep 09, 2017 7:39 am

Am inteles de la cineva care a fost plecat cu autocarul in skiathos si au oprit pe bulgaria la un magazin cu chestii foarte ieftine gen dulciuri bauturi masline ulei...( nu era dutty free ) si stiu ca zicea ca se numea Magazinul de Dulciuri ... Are cineva idee despre ce vorbesc si unde este mai exact?
razvaneluu
 
Mesaje: 13
Membru din: Dum Mar 12, 2017 8:37 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 17 times

Re: Magazin de dulciuri ?!

Mesaj necititde Maria » Sâm Sep 09, 2017 9:20 am

Autocarele opresc "la bomboane", aproape de vama Kulata, inainte de defileu. E un magazin mic, se vede din drum. Din cate am auzit, uleiul de acolo nu e recomandat. Bomboane am luat si eu, unele foarte bune, cu gustul de pe vremuri.
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Magazin de dulciuri pe ruta Sofia

Mesaj necititde April » Lun Sep 11, 2017 7:21 am

Vom muta discutiile despre CIP si coliva aici: viewtopic.php?f=24&t=526
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Magazin de dulciuri pe ruta Sofia

Mesaj necititde florin04 » Mar Sep 12, 2017 8:41 am

razvaneluu scrie:Am inteles de la cineva care a fost plecat cu autocarul in skiathos si au oprit pe bulgaria la un magazin cu chestii foarte ieftine gen dulciuri bauturi masline ulei...( nu era dutty free ) si stiu ca zicea ca se numea Magazinul de Dulciuri ... Are cineva idee despre ce vorbesc si unde este mai exact?

Magazinul este in localitatea Kresna (cca. 50 km la nord de Promahonas - granita cu Grecia).
International Market parca ii zice dar s-a obisnuit cu denumirea de "La Bomboane".
Am trecut de multe ori, in afara de dulciuri, masline, ceva miere si cafea nu prea ai ce sa cumperi.
Uleiul de masline extra virgin dupa parerea mea este contrafacut, in conditiile in care cutia de 5 litri costa acolo cca. 17 euro (ulei din Creta) si in supermarket in Grecia costa cca. 25 euro. Patronul sau unul din asociati este roman, probabil are aranjamente cu agentiile de turism care tranziteaza cu autocare Bulgaria spre Grecia.
"Tα πάντα ρει"
Avatar utilizator
florin04
Consilier
 
Mesaje: 885
Membru din: Joi Ian 09, 2014 10:12 pm
Localitate: Ploiesti
Has thanked: 6527 times
Been thanked: 6420 times

Re: Magazin de dulciuri pe ruta Sofia

Mesaj necititde damblagiu » Mar Sep 12, 2017 9:28 am

florin04 scrie: Patronul sau unul din asociati este roman, probabil are aranjamente cu agentiile de turism care tranziteaza cu autocare Bulgaria spre Grecia.


Si daca e roman il dai in fapt? :D :D :D
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Magazin de dulciuri pe ruta Sofia

Mesaj necititde florin04 » Mar Sep 12, 2017 9:55 am

damblagiu scrie:
florin04 scrie: Patronul sau unul din asociati este roman, probabil are aranjamente cu agentiile de turism care tranziteaza cu autocare Bulgaria spre Grecia.


Si daca e romana il dai in fapt? :D :D :D

"Gurile rele" spun ca ar fi o persoana sus-pusa dintr-o agentie locala de turism.
In fine, poate sunt zvonuri...ma deranjeaza insa aranjamentele, in Kresna sunt multe magazine de acest fel, dar autocarele opresc numai "La Bomboane" :think:
Vanzatorul stie romaneste, se primesc la cumparare lei, reclame in lb. romana...
Si uleiul de masline extra virgin foarte ieftin :D
"Tα πάντα ρει"
Avatar utilizator
florin04
Consilier
 
Mesaje: 885
Membru din: Joi Ian 09, 2014 10:12 pm
Localitate: Ploiesti
Has thanked: 6527 times
Been thanked: 6420 times


Înapoi la Rute/ Trasee

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori


cron