Intreabă aici şi îţi răspundem (fără cazare) 2017

Vacanta mea/ impresii de vacanta

Re: Intreabă aici şi îţi răspundem (fără cazare) 2017

Mesaj necititde damblagiu » Mie Aug 30, 2017 12:11 pm

bulgaruM scrie:Anul trecut nu am mai gasit o pe femeia cu barba!!Poate saptamana viitoare am noroc !


Bafta și spor
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Intreabă aici şi îţi răspundem (fără cazare) 2017

Mesaj necititde bulgaruM » Mie Aug 30, 2017 9:44 pm

Intreb si aici,mare rugaminte,pentru cineva care este in Limenas sau care a fost de curand,imi poate spune si mie daca supermarketul de langa Hotel Galini s a redeschis,anul trecut l am gasit inchis!!multumesc mult!
bulgaruM
 
Mesaje: 50
Membru din: Dum Aug 10, 2014 9:04 pm
Has thanked: 101 times
Been thanked: 215 times

Re: Intreabă aici şi îţi răspundem (fără cazare) 2017

Mesaj necititde geluvalu » Sâm Sep 02, 2017 5:03 pm

Salutare.Cum sunt tavernele in Thassos Limenas la acest sfarsit de sezon?E prima oara cand merg si ar fi bune niste informatii actualizate.Multumesc.
geluvalu
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Feb 27, 2017 4:36 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Intreabă aici şi îţi răspundem (fără cazare) 2017

Mesaj necititde April » Sâm Sep 02, 2017 7:40 pm

bulgaruM scrie:Intreb si aici,mare rugaminte,pentru cineva care este in Limenas sau care a fost de curand,imi poate spune si mie daca supermarketul de langa Hotel Galini s a redeschis,anul trecut l am gasit inchis!!multumesc mult!
Am incercat sa aflu, n-am reusit :( prietena care locuieste in Potos nu stia

Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Intreabă aici şi îţi răspundem (fără cazare) 2017

Mesaj necititde Lex » Mar Sep 05, 2017 5:33 pm

bulgaruM scrie:Intreb si aici,mare rugaminte,pentru cineva care este in Limenas sau care a fost de curand,imi poate spune si mie daca supermarketul de langa Hotel Galini s a redeschis,anul trecut l am gasit inchis!!multumesc mult!


Da, e deschis. Este insa unul mare si bine dotat, cu preturi bune, la 100 m de ferry. Are si parcare subterana :shock:

geluvalu scrie:Salutare.Cum sunt tavernele in Thassos Limenas la acest sfarsit de sezon?E prima oara cand merg si ar fi bune niste informatii actualizate.Multumesc.


Sunt ca in sezon, doar ca, in sfarsit, ceva mai goale. La Mousses nu am putut manca in nicio seara in weekend, erau pline, cu multe mese rezervate.
Lex
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Iul 19, 2014 11:27 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Intreabă aici şi îţi răspundem (fără cazare) 2017

Mesaj necititde romeohit » Sâm Sep 16, 2017 5:56 pm

Nu stiu daca este locul potrivit sa intreb aici dar stie cineva unde se organizează seara grecească sâmbătă seara?zona potos limenaria sau împrejurimi .Mulțumesc anticipat
Avatar utilizator
romeohit
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Iul 21, 2014 3:56 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 45 times

Re: Intreabă aici şi îţi răspundem (fără cazare) 2017

Mesaj necititde April » Sâm Sep 16, 2017 7:26 pm

romeohit scrie:Nu stiu daca este locul potrivit sa intreb aici dar stie cineva unde se organizează seara grecească sâmbătă seara?zona potos limenaria sau împrejurimi .Mulțumesc anticipat

Aici este subiectul cu seri grecesti:
viewtopic.php?f=57&t=774&start=30
Vad ca Drosia Rachoni ar avea sambata viewtopic.php?f=77&t=956 si
Iatrou - Thelologos viewtopic.php?f=77&t=936#p48834
La Augustos - Theologos comentariile sunt cam defavorabile.
Oricum, dati telefon inainte, in septembrie s-ar putea sa nu mai fie in toate zilele in care erau in sezon.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Intreabă aici şi îţi răspundem (fără cazare) 2017

Mesaj necititde michisor » Lun Dec 18, 2017 12:48 pm

buna, nu stiu daca aici este locul potrivit sa intreb dar nu am gasit in alta parte ceva legat de subiect.

Voua in cat timp va raspund grecii legat de confirmarea rezervarii? Concret...am trimis avansul prin transfer bancar pe 30.11. Banutii au plecat pe 04.12 din banca mea. I-am trimis dovada platii si a ramas ca ma anunta cand ii intra. De atunci nici un semn....I-am mai dat eu un mail pe 13 la care nu s-au mai obosit sa imi raspunda.

A mai patit cineva ceva de genul? Peste tot am gasit numai rewiew-uri bune despre ei, vreau sa cred ca sunt ok si nu voi avea probleme.

Multumesc
michisor
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Noi 30, 2016 12:56 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 24 times

Re: Intreabă aici şi îţi răspundem (fără cazare) 2017

Mesaj necititde April » Lun Dec 18, 2017 4:44 pm

Ce vila ati ales? Daca sunt parteneri recomandati de Forum Thassos ii cunoastem personal.
Se intampla ca unii greci sa raspunda greu la emailuri. Dar pana acum nu s-a plans nimeni de țepe.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Intreabă aici şi îţi răspundem (fără cazare) 2017

Mesaj necititde michisor » Lun Dec 18, 2017 4:47 pm

April scrie:Ce vila ati ales? Daca sunt parteneri recomandati de Forum Thassos ii cunoastem personal.
Se intampla ca unii greci sa raspunda greu la emailuri. Dar pana acum nu s-a plans nimeni de țepe.


vila elekon din skala panagia. nu stiu daca sunt parteneri recomandati de forum. eu am gasit pareri pe alte site-uri de profil, inclusiv externe.

Problema e ca atunci cand ma tocmeam cu ei raspundeau cam intr-o zi :))
michisor
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Noi 30, 2016 12:56 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 24 times

Re: Intreabă aici şi îţi răspundem (fără cazare) 2017

Mesaj necititde April » Lun Dec 18, 2017 9:35 pm

Uite, au mai fost forumisti cu rezervare acolo.
viewtopic.php?f=6&t=761#p34865
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Intreabă aici şi îţi răspundem (fără cazare) 2017

Mesaj necititde florin04 » Mar Dec 19, 2017 4:12 pm

michisor scrie:buna, nu stiu daca aici este locul potrivit sa intreb dar nu am gasit in alta parte ceva legat de subiect.

Voua in cat timp va raspund grecii legat de confirmarea rezervarii? Concret...am trimis avansul prin transfer bancar pe 30.11. Banutii au plecat pe 04.12 din banca mea. I-am trimis dovada platii si a ramas ca ma anunta cand ii intra. De atunci nici un semn....I-am mai dat eu un mail pe 13 la care nu s-au mai obosit sa imi raspunda.

A mai patit cineva ceva de genul? Peste tot am gasit numai rewiew-uri bune despre ei, vreau sa cred ca sunt ok si nu voi avea probleme.

Multumesc

De obicei asa fac unii greci, dupa ce achiti avansul isi pierd interesul pentru tine, uita / le este sila sa-ti trimita confirmarea.
Asta nu inseamna ca iti vor da teapa. Dar e bine sa insisti, sa ai confirmarea cu tine cand pleci in insula, s-o arati politiei turistice in caz de nevoie.
Odata i-am trimis unui grec un model de confirmare facut de mine, in word, numai sa-l semneze, dar si asta a fost degeaba.
Atunci am incercat un truc, i-am spus ca-mi cere angajatorul confirmarea ca sa-mi aprobe concediului de odihna. :angel:
A cedat intr-un final si mi-a trimis confirmarea stampilata ... :crazy:
"Tα πάντα ρει"
Avatar utilizator
florin04
Consilier
 
Mesaje: 885
Membru din: Joi Ian 09, 2014 10:12 pm
Localitate: Ploiesti
Has thanked: 6527 times
Been thanked: 6420 times

Re: Intreabă aici şi îţi răspundem (fără cazare) 2017

Mesaj necititde michisor » Vin Dec 22, 2017 11:58 am

florin04 scrie:
michisor scrie:buna, nu stiu daca aici este locul potrivit sa intreb dar nu am gasit in alta parte ceva legat de subiect.

Voua in cat timp va raspund grecii legat de confirmarea rezervarii? Concret...am trimis avansul prin transfer bancar pe 30.11. Banutii au plecat pe 04.12 din banca mea. I-am trimis dovada platii si a ramas ca ma anunta cand ii intra. De atunci nici un semn....I-am mai dat eu un mail pe 13 la care nu s-au mai obosit sa imi raspunda.

A mai patit cineva ceva de genul? Peste tot am gasit numai rewiew-uri bune despre ei, vreau sa cred ca sunt ok si nu voi avea probleme.

Multumesc

De obicei asa fac unii greci, dupa ce achiti avansul isi pierd interesul pentru tine, uita / le este sila sa-ti trimita confirmarea.
Asta nu inseamna ca iti vor da teapa. Dar e bine sa insisti, sa ai confirmarea cu tine cand pleci in insula, s-o arati politiei turistice in caz de nevoie.
Odata i-am trimis unui grec un model de confirmare facut de mine, in word, numai sa-l semneze, dar si asta a fost degeaba.
Atunci am incercat un truc, i-am spus ca-mi cere angajatorul confirmarea ca sa-mi aprobe concediului de odihna. :angel:
A cedat intr-un final si mi-a trimis confirmarea stampilata ... :crazy:


:lolno: ce tare.
daaaa...am insistat. pana la urma dupa 3 saptamani mi-au raspuns ca au fost/ sunt in concediu si d-asta au intarziat cu raspunsul.
nu e prima data cand mergem in thassos. Anul trecut nu mai scapam de grecoaica :)) ma bombarda ea cu mailuri de confirmare, craciun fericit, an nou fericit etc etc
michisor
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Noi 30, 2016 12:56 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 24 times

Re: Intreabă aici şi îţi răspundem (fără cazare) 2017

Mesaj necititde David_george84 » Mie Dec 27, 2017 1:36 pm

Salut,

Ma poate ajuta cu cineva cu informatii despre Dimitrios apartments din Skala Panagia si despre plaja de acolo e cu nisip si in apa pentru un copil de 2 ani?

Multumesc
David_george84
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Dec 27, 2017 1:27 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Intreabă aici şi îţi răspundem (fără cazare) 2017

Mesaj necititde Miha66 » Mar Ian 09, 2018 7:27 pm

Bună seara! De câteva zile tot citesc multele secțiuni ale forumului și sunt foarte încântat de informațiile găsite. Am fost acum doi ani în Thassos, cazarea am avut-o la Villa Iris. Anul acesta am făcut rezervarea pentru luna iunie la Life's Moments. Din păcate, deși am sunat de două ori la pensiunea respectivă nu a răspuns nimeni. Nu găsesc nici o adresă de e-mail. Mă poate ajuta cineva?
Miha66
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Ian 06, 2018 12:19 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Insula Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


cron