PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Politica, evenimente etc.

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde teo » Mie Aug 30, 2017 7:05 pm

damblagiu scrie:
teo scrie:Bro, tra sa stiu daca sa viu cu baxurile de Jana din Croatia ca Borsecul a devenit prea scump pentru astia care platesc pensiile speciale


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mai Teulica! Nu am pensie nici specială, nici nespeciala. Ba mai mult! Din '90 nu am salariu plătit de statul lui Iliescu, Constantinescu, Băsescu și Iohanescu. Nu am avut relații financiare cu statul decât aceia de a plăti taxe și impozite uriașe, după părerea mea.
Din adâncuri istoriei, atunci când vrei sa manipezi masele le vorbești de apa. În '89 că sa deturneze atenția maselor de la lucruri importante s a aruncat printre altele, atenție apa e otrăvit!
Daca tu iei in serios asta poți veni cu apa de acolo, numai ai grija sa nu depășești masa încărcată maxim admisă a autovehiculului. E la poziția F1 in certificatul de înmatriculare.
ce-ti place sa muti discutia. Exact ca in punctajul de la partid



Sent from my iPhone using Tapatalk
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mie Aug 30, 2017 7:13 pm

teo scrie:
damblagiu scrie:
teo scrie:Bro, tra sa stiu daca sa viu cu baxurile de Jana din Croatia ca Borsecul a devenit prea scump pentru astia care platesc pensiile speciale


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mai Teulica! Nu am pensie nici specială, nici nespeciala. Ba mai mult! Din '90 nu am salariu plătit de statul lui Iliescu, Constantinescu, Băsescu și Iohanescu. Nu am avut relații financiare cu statul decât aceia de a plăti taxe și impozite uriașe, după părerea mea.
Din adâncuri istoriei, atunci când vrei sa manipezi masele le vorbești de apa. În '89 că sa deturneze atenția maselor de la lucruri importante s a aruncat printre altele, atenție apa e otrăvit!
Daca tu iei in serios asta poți veni cu apa de acolo, numai ai grija sa nu depășești masa încărcată maxim admisă a autovehiculului. E la poziția F1 in certificatul de înmatriculare.
ce-ti place sa muti discutia. Exact ca in punctajul de la partid



Sent from my iPhone using Tapatalk
Ptiuuuu! M ai deconspirat.
Hai mai broțioare, pe bune! Lasă i pe alți plătiți să facă asta și tu vezi ți de vacanță. Nu merita sa ți o otrăvești concediu cu prostii.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde teo » Mie Aug 30, 2017 7:30 pm

damblagiu scrie:
teo scrie:
damblagiu scrie:
teo scrie:Bro, tra sa stiu daca sa viu cu baxurile de Jana din Croatia ca Borsecul a devenit prea scump pentru astia care platesc pensiile speciale


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mai Teulica! Nu am pensie nici specială, nici nespeciala. Ba mai mult! Din '90 nu am salariu plătit de statul lui Iliescu, Constantinescu, Băsescu și Iohanescu. Nu am avut relații financiare cu statul decât aceia de a plăti taxe și impozite uriașe, după părerea mea.
Din adâncuri istoriei, atunci când vrei sa manipezi masele le vorbești de apa. În '89 că sa deturneze atenția maselor de la lucruri importante s a aruncat printre altele, atenție apa e otrăvit!
Daca tu iei in serios asta poți veni cu apa de acolo, numai ai grija sa nu depășești masa încărcată maxim admisă a autovehiculului. E la poziția F1 in certificatul de înmatriculare.
ce-ti place sa muti discutia. Exact ca in punctajul de la partid



Sent from my iPhone using Tapatalk
Ptiuuuu! M ai deconspirat.
Hai mai broțioare, pe bune! Lasă i pe alți plătiți să facă asta și tu vezi ți de vacanță. Nu merita sa ți o otrăvești concediu cu prostii.
bro atat de linistit eram in vacanta pana am auzit ca pun timbru la borsec. Pai sa nu-i @&€)( in gura?


Sent from my iPhone using Tapatalk
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde HHR » Mie Aug 30, 2017 7:47 pm

După ce Tudose asta vine cu ceva concret și benefic pt Romania ...


Strașnic bancul acesta !
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Joi Aug 31, 2017 8:27 am

Dacă tot adusesi aminte de pensii speciale uite broțioare o tema pt acasă. Adică atunci când vei reveni din vacanta. Multi "oameni" au dat fuga sa o voteze pe Baseasca aia mica, europarlamentar doar pt că ta sau era teparul țări, adică chema la țepe in Piața Victoriei. După ce se bâlbâii câteva minute prin parlamentul european se retrase și trăiește bine merci pe o pensie substantiala. Să nu mi spui prostia cum că pensia aia e plătită de UE și nu are legătură cu poporul român. Tema pt acasă e, ce facem cu tesla din trusa de scule pe care orice gospodar o are in dotare?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde teo » Vin Sep 01, 2017 7:24 pm

damblagiu scrie:Dacă tot adusesi aminte de pensii speciale uite broțioare o tema pt acasă. Adică atunci când vei reveni din vacanta. Multi "oameni" au dat fuga sa o voteze pe Baseasca aia mica, europarlamentar doar pt că ta sau era teparul țări, adică chema la țepe in Piața Victoriei. După ce se bâlbâii câteva minute prin parlamentul european se retrase și trăiește bine merci pe o pensie substantiala. Să nu mi spui prostia cum că pensia aia e plătită de UE și nu are legătură cu poporul român. Tema pt acasă e, ce facem cu tesla din trusa de scule pe care orice gospodar o are in dotare?


bro, pe bune acum, deja e vizibil de pe marte :lol: :lol: :lol:
schimbi discutia, doar-doar uitam de timbrul pe apa? asta-i punctajul de la partid? :clap: :clap: :clap: :clap:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Vin Sep 01, 2017 7:32 pm

teo scrie:
damblagiu scrie:Dacă tot adusesi aminte de pensii speciale uite broțioare o tema pt acasă. Adică atunci când vei reveni din vacanta. Multi "oameni" au dat fuga sa o voteze pe Baseasca aia mica, europarlamentar doar pt că ta sau era teparul țări, adică chema la țepe in Piața Victoriei. După ce se bâlbâii câteva minute prin parlamentul european se retrase și trăiește bine merci pe o pensie substantiala. Să nu mi spui prostia cum că pensia aia e plătită de UE și nu are legătură cu poporul român. Tema pt acasă e, ce facem cu tesla din trusa de scule pe care orice gospodar o are in dotare?


bro, pe bune acum, deja e vizibil de pe marte
schimbi discutia, doar-doar uitam de timbrul pe apa? asta-i punctajul de la partid? :clap: :clap: :clap: :clap:
Las o dracu de apa mai Teo! Asta o rezolv bând apa de la țurțuri. Pensia aia o va plăti și copii mei. Partidul la care te referi nu a fost, nu este și nu va fi partidul meu. Eu aștept, inca sa apară partidul cu oameni mai dârji. S ar putea să aștept degeaba, așa cum au așteptat bunicii mei sa vina americanii. În rest, huoooo Tudose că ne iei apa de la gură!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde pozeDECAT » Dum Oct 08, 2017 5:56 pm

Destul de tare ...
http://ici.radio-canada.ca/nouvelle/105 ... emier-tour
http://www.macleans.ca/politics/ottawa/ ... deral-ndp/
singh11nw.JPG
Adica un posibil viitor prim-ministru canadian ...
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde teo » Joi Oct 26, 2017 4:10 pm

”cresterea salariului minim brut pe economie la 1900 lei, de la 1 ianuarie”
felicitari liviu, tocmai ce-ai lasat someri o gramada de oameni! :evil:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Oct 26, 2017 10:18 pm

teo scrie:”cresterea salariului minim brut pe economie la 1900 lei, de la 1 ianuarie”

Imagine
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde April » Vin Oct 27, 2017 7:56 am

TVA-ul e acum 20%? Nu 19%?
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde teo » Lun Noi 13, 2017 1:42 pm

Pa Liviu!

Liviu Dragnea, urmarit penal de DNA pentru fraudarea fondurilor UE si constituire de grup infractional organizat si abuz in serviciu. Dosarul, deschis in urma unei sesizari de la oficial antifrauda al UE. Banii delapidati ajungeau si la PSD
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde iuliangrecu » Lun Noi 13, 2017 2:06 pm

teo scrie:Pa Liviu!

Cu liviu sau fara, aceeasi soarta o vom avea, nu se va schimba abs nimic ;)
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Lun Noi 13, 2017 2:29 pm

iuliangrecu scrie:
teo scrie:Pa Liviu!

Cu liviu sau fara, aceeasi soarta o vom avea, nu se va schimba abs nimic ;)

Las-o dracu de politica, Grecule ca e mai grea decat carnea de porc. Hai sa mancam o ciorba de burta.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde iuliangrecu » Lun Noi 13, 2017 2:42 pm

damblagiu scrie:Hai sa mancam o ciorba de burta.

Stai, ca-s bagat pina-n git.. :(
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 24 vizitatori


cron