PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Politica, evenimente etc.

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Vin Aug 11, 2017 1:10 pm

Mai fanilor USR, pe nefericiții aia doi i ați trimis în parlament!? . În vremuri imemoriale, când am făcut eu armata, ne baga in creier că, dacă doi militari merg împreună unul e sef. Pai ce vazui eu in fața la DNA? Un personaj cam dezorientat și un ducător de geanta de perceptor, că e iar la moda, a cărui singure griji era sa stea în spatele primului. Misiune cam grea pt că primul se misca mai brusc și l tot punea în dificultate. Ce p....ana mea să facă astea spălați pe creier in parlament!? Cum sa stea unul din asta lângă Tăriceanu!? Pai Tăriceanu nu sta la rand sa și ia permisul de conducere. A avut multe neveste. A mai cazut și cu motorul pe vremea când era premier. Cum dracu sa i pui pe puri aia doi lângă impurul Tăriceanu!?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Joi Aug 24, 2017 7:16 am

Când ești mort tu nu știi. Tot așa și când ești prost. Vorbesc cu o doamna mai în vârstă pe care frustrările și nereușitele acumulate în cursul vieții au determinat-o să și copieze copilul, o tânără studentă. Se îmbracă precum fi-sa. Ascultă muzică ce o asculta fi-sa, nu pt că i-ar placea. Până și ideile și manifestările cu tenta politica sunt copiate de la fi-sa, fără a le trece prin filtrul minții. I-am spus sa fie atenta când spune că e cool, că s-ar putea să-i scape placa și să iasă altceva
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Vin Aug 25, 2017 11:56 am

În anii '90 dacă ziceai ceva rău de Iliescu riscai să iei bătaie. La primele alegeri de după '89 a ieșit Iliescu președintele cu cca 80% din voturi. Mă întrebam atunci care e iliescian din prostie și care de profesie. Timpul (nu mai mult de 2 ani) nu a sadisfacut curiozitatea. Tot așa în zilele de azi am inceput sa vad care sunt rezistenți de profesie.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Vin Aug 25, 2017 12:08 pm

damblagiu scrie:În anii '90 dacă ziceai ceva rău de Iliescu riscai să iei bătaie. La primele alegeri de după '89 a ieșit Iliescu președintele cu cca 80% din voturi. Mă întrebam atunci care e iliescian din prostie și care de profesie. Timpul (nu mai mult de 2 ani) nu a sadisfacut curiozitatea. Tot așa în zilele de azi am inceput sa vad care sunt rezistenți de profesie.
Erata. .......mi a sadisfacut
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Lun Aug 28, 2017 10:24 am

Am fost aseară în piața. Se vede cu ochiul liber care sunt tinerii și frumoșii profesioniști și care sunt resturi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde iuliangrecu » Lun Aug 28, 2017 10:30 am

Un filozof roman a spus: ''am facut 13 ani de puscarie pentru un popor de idioti''!
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Lun Aug 28, 2017 10:36 am

iuliangrecu scrie:Un filozof roman a spus: ''am facut 13 ani de puscarie pentru un popor de idioti''!
Nu știu cine e filozoful ăla, dar idioți sunt și intr o parte și în cealaltă. Trebuie doar gândit cu mintea ta.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Lun Aug 28, 2017 11:01 am

Atâta timp cât adopți idei "gândite" de alții și crezi că sunt gândite de tine ești doar o unealta. Că unealta aia de numește ciocan sau pix tot unealta e.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mie Aug 30, 2017 11:00 am

Bai ce comica e situația. După ce Tudose asta vine cu ceva concret și benefic pt Romania apare la TV Ficusul care începe să se laude cu ce a făcut el. Începutul "discursului" a fost difuzat de toate posturile de știri. După 5-6 min a rămas doar pe tvr1 și digi24.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mie Aug 30, 2017 3:25 pm

Bai Tudose! Bai Toadere! De făcut bășcălie facem noi pe forum. Voi sunteți puși acolo să luați măsuri, ce pana mea că doar nu suntem la Comici vestiți ai ecranul!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Aug 30, 2017 4:34 pm

Macar ei fac bascalie pe bani, si inca ce de bani!


Sent from my iPhone using Tapatalk
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde teo » Mie Aug 30, 2017 5:42 pm

damblagiu scrie:Bai ce comica e situația. După ce Tudose asta vine cu ceva concret ......


Impozitarea apei mi se pare ceva concret.
Bro, prieten ca prieten, dar ti-as da in cap cand vad cum ii pupi in kr pe astia. Ce dreaqu, ai pensie speciala de lingi atat la pesedisti?
Bro, dacu' din tine nu urla cand aude ca niste cretini impoziteaza apa? Apa, bai, apaaaa! Tara de kkt, ce dreaqu a fost in capu' strabunilor sa le trebuiasca unire cu descultii, zau nu stiu!


Sent from my iPhone using Tapatalk
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mie Aug 30, 2017 5:47 pm

teo scrie:
damblagiu scrie:Bai ce comica e situația. După ce Tudose asta vine cu ceva concret ......


Impozitarea apei mi se pare ceva concret.
Bro, prieten ca prieten, dar ti-as da in cap cand vad cum ii pupi in kr pe astia. Ce dreaqu, ai pensie speciala de lingi atat la pesedisti?
Bro, dacu' din tine nu urla cand aude ca niste cretini impoziteaza apa? Apa, bai, apaaaa! Tara de kkt, ce dreaqu a fost in capu' strabunilor sa le trebuiasca unire cu descultii, zau nu stiu!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mai Teo, nu ești în vacanță?! Hodinește te. Lasă că l citești pe mincioc, pietreanul& co la întoarcerea acasă.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde teo » Mie Aug 30, 2017 5:49 pm

Bro, tra sa stiu daca sa viu cu baxurile de Jana din Croatia ca Borsecul a devenit prea scump pentru astia care platesc pensiile speciale


Sent from my iPhone using Tapatalk
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mie Aug 30, 2017 6:56 pm

teo scrie:Bro, tra sa stiu daca sa viu cu baxurile de Jana din Croatia ca Borsecul a devenit prea scump pentru astia care platesc pensiile speciale


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mai Teulica! Nu am pensie nici specială, nici nespeciala. Ba mai mult! Din '90 nu am salariu plătit de statul lui Iliescu, Constantinescu, Băsescu și Iohanescu. Nu am avut relații financiare cu statul decât aceia de a plăti taxe și impozite uriașe, după părerea mea.
Din adâncuri istoriei, atunci când vrei sa manipezi masele le vorbești de apa. În '89 că sa deturneze atenția maselor de la lucruri importante s a aruncat printre altele, atenție apa e otrăvit!
Daca tu iei in serios asta poți veni cu apa de acolo, numai ai grija sa nu depășești masa încărcată maxim admisă a autovehiculului. E la poziția F1 in certificatul de înmatriculare.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori


cron