Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Unde se mananca bine / unde NU se mananca bine in Thassos ?

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde demential » Joi Iul 20, 2017 9:13 am

Sambata pe 24 iunie, vizitand Theologos viewtopic.php?p=62742#p62742 , am oprit la Yatrou viewtopic.php?f=77&t=936 sa mancam. Ne-am strans cativa, 2 mese, vreo 30 de persoane.
Ni s-a luat comanda repede, mancarea a venit repede. Toata lumea multumita. Fiind pe terasa, ne-am bucurat de lasarea serii peste Theologos, cu muzica LIVE pe fundal.
Video LIVE: https://www.facebook.com/forumthassos/v ... 163306294/
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde danabv87 » Lun Iul 24, 2017 8:33 pm

Am citit cateva posturi aici, nu am gasit nimic legat de Poseidon, de langa Irene. S-ar putea sa fi ratat eu. NmE a treia oara cand vin aici saptamana asta si sunt f multumita. Va recomand!
danabv87
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iul 10, 2017 11:48 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde tannu » Mar Iul 25, 2017 12:02 pm

In general, la Poseidon e ok, dar, cum am mai spus, o mare influenta il are personalul sezonier. La altii nu am observat diferente atat de mari, chiar daca personalul mai fluctueaza de la an la an.
Multe se trec cu vederea, dar putine se uita
Avatar utilizator
tannu
 
Mesaje: 136
Membru din: Joi Iul 02, 2015 2:15 pm
Has thanked: 793 times
Been thanked: 431 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde demential » Mar Aug 08, 2017 10:51 am

La San Antonio am mancat in iunie de 2 ori. Nu foarte aglomerat, mancarea a venit foarte repede si buna ca de obicei :)
Joi pe 22.06:
IMG_2525.JPGIMG_2530.JPG
si marti pe 27.06:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde JohnnyAdrian » Sâm Aug 19, 2017 8:59 am

Maine plec spre Thassos , bineinteles dupa ce am rascolit aproape din scoarta in acoarta acest forum. Promit sa vin cu impresii!
JohnnyAdrian
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Aug 18, 2017 8:47 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde callatis06 » Sâm Aug 19, 2017 11:08 am

Bine ai venit pe forum!
Probabil ca nu l-ai rasfoit cu prea mare atentie, altfel nu se explica de ce ai postat taman in aces topic. :roll:
Sincer, imi ascutisem dintii la gandul ca vad ceva potol de pe la Irene, Iatrou sau Augustos. Mai am de asteptat, insa. :crazy:
Parerea mea :think:
Avatar utilizator
callatis06
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 698
Membru din: Lun Iul 07, 2014 2:58 pm
Localitate: Mangalia
Has thanked: 8456 times
Been thanked: 3925 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde April » Sâm Aug 19, 2017 12:09 pm

Neromilos - ceva deosebit!
Probabil era mai potrivita postarea la ATRACTII, pentru ca este o mica excursie prin padure, un loc pitoresc si inca nedescoperit de hoarde :)
Detalii aici ca sa nu ma repet :) viewtopic.php?f=77&t=1233
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde dragoselu » Sâm Aug 19, 2017 6:16 pm

callatis06 scrie:Bine ai venit pe forum!
Probabil ca nu l-ai rasfoit cu prea mare atentie, altfel nu se explica de ce ai postat taman in aces topic. :roll:
Sincer, imi ascutisem dintii la gandul ca vad ceva potol de pe la Irene, Iatrou sau Augustos. Mai am de asteptat, insa. :crazy:
Parerea mea :think:
De la Irene ceva papa si pt tine
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
dragoselu
 
Mesaje: 53
Membru din: Joi Iun 05, 2014 11:43 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 13 times
Been thanked: 188 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde April » Sâm Aug 19, 2017 6:46 pm

dragoselu scrie:Azi la Simi:un mix grill la 10 E, 1 supa de legume la 4 E, salata vinete la 4 E, suc portocale 3 euro, 1 cola la 2.5 E, apa de 1.5 l. la 0.8 E

Postarea despre Simi o mutam la subiectul Taverne in Limenas
viewtopic.php?f=57&t=243
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde dragoselu » Dum Aug 20, 2017 8:31 pm

Stelios, cu ficat de miel si vin din partea casei ImagineImagineImagine
Avatar utilizator
dragoselu
 
Mesaje: 53
Membru din: Joi Iun 05, 2014 11:43 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 13 times
Been thanked: 188 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde demential » Sâm Apr 14, 2018 7:48 pm

Sambata pe 7 aprilie am gustat ceva rapid la Taverna Yatrou viewtopic.php?f=77&t=936 din Theologos - era liniste, ca in ajun de Paste.
Nu ca in ziua de Paste, cand era full :D https://www.facebook.com/forumthassos/v ... 119759362/
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde claz » Lun Iun 18, 2018 3:28 pm

Deci tu ai pus abtibildele alea pe geamuri la intrare...
Am facut greseala sa imi duc familia sa mancam la Yatrou.
Nici nu stiu de unde sa incep sa-i laud: de la mancarea gatita prost, pana la servirea de doi bani.
Am cerut trei chestii: miel la frigare, salata greceasca si supa de pui.
Supa de pui arata intr-un mare hal. Putea fi orice (de exemplu laturi mancate de mai multe ori de caini) dar numai supa nu era. O comandasem pentru fetita, nu i-am mai dat-o.
Salata greceasca era o farfurie adanca plina cu ulei si cateva chestii plutind stinghere pe-acolo.
Mielul era incomplet gatit. Mi-au tinut de foame cei cinci cartofi prajiti.
Colegul nostru mai damblagiu zice ca e numai vina mea ca am mancat la ei, ca nu stiu sa faca supa. OK cu supa, dar nici salata greceasca? Nici miel?
Plin de viespi. Daca am cerut ceva importiva lor, sa putem manca, au ridicat din umeri, ca ei n-au ce sa faca, n-au adus ei viespile. La insistente au adus o farfurioara cu zat de cafea pe ceva carbuni. Fumegau putin si se stingeau. I-au aprins de vreo 5 ori.
Servirea foarte greoaie. Cand am ajuns aveau ocupate 4 mese, A durat aproape 40 de minute sa ne aduca mancarea.
La plecare mai erau doua mese ocupate (cu tot cu a noastra) si a durat mai mult de jumatate de ora sa ne aduca nota, de cand am cerut-o. Si am cerut-o de mai multe ori!
La plecare m-a intrebat ospatosu' daca vrem ceva dulce, subliniind ca e din partea casei. I-am aruncat o privire de dutenmortiimatiicudulcelematiicutot, si l-am refuzat politicos.
In concluzie, o sa mai mananc la Yatrou? Am un spasm la degete, nu pot sa raspund. Si-acum cand scriu imi sta in gat...

OK, am inceput cu experienta negativa din Theologos, ca s-a intamplat acum o ora.
Urmeaza si experienta pozitiva de la Stelios. Bai nene, ai ajuns acolo, nu te-ai asezat bine la masa, ca ti-au si trantit carafa cu apa rece, paharele cu vin, o farfurie cu ceva maruntaie facute la cuptor cu sos (delicios!).
Am comandat ied la protap, salata greceasca, si, cum nu au supe (nici macar nu incearca sa o adauge la meniu daca stiu ca nu-s in stare s-o gateasca) am comandat o omleta cu cartofi prajiti pentru mostenitoare.
Nici nu am cuvinte sa descriu experienta: salata era delicioasa, iedul se topea in gura, cartofi din belsug la garnitura. Omleta era omleta. Inainte de plecare, ne-au surprins cu prajituri si cafea din partea casei...
O sa revin la Stelica? Da, maine mergem! Singura discutie in contradictoriu pe care am avut-o cu consoarta pe drumul de intoarcere a fost daca sa comandam ied sau miel.

Asa cum am facut aproape zilnic 90Km din Limenaria pana la Golden Beach si retur pentru ca este plaja perfecta pentu noi, asa o sa mergem sa mancam la Stelios, pentru mancarea gustoasa si servirea ireprosabila.

LE: "Nu stiu cum era cu adevarat gradina Edenului, dar la asta ma ducea gandul cand eram pe terasa de la Stelios" (citat din HHR)
Si subscriu!
Schimb caiet studentesc A4 cu Audi similar.
claz
Consilier
 
Mesaje: 319
Membru din: Lun Aug 14, 2017 7:08 pm
Localitate: Brasov
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1329 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iun 18, 2018 3:37 pm

[quote="claz"
Colegul nostru mai damblagiu zice ca e numai vina mea ca am mancat la ei, ca nu stiu sa faca supa.[/quote]

Colegul tau mai damblagiu te-a sfatuit, in satele de munte sa nu comanzi supe sau ciorbe ca, daca au sunt proaste. Ti-a explicat pe larg si motivele. Colegul tau damblagiu te-a sfatuit sa te duci si sa-i spui ce te nemultumeste, iar daca nu se rezolva sa-i bati obrazul. Vad ca l-ai inteles total gresit pe colegul tau mai damblagiu. :D
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde claz » Lun Iun 18, 2018 6:57 pm

Din punctul meu de vedere, bataia de obraz nu exista. Am ca optiuni doar bataia in retragere, sau bataia peste ceafa.
Am optat pentru bataia in retragere.

Am noi vesti despre minunata locatie yatrou.
S-a uitat consoarta pe bon si a observat o reducere de 10%!!!
Cand a verificat preturile, a constatat o majorare pe bon a pretului produselor comandate cu 12 pana la 14 % fata de preturile de pe meniu.
De toata jena, yatrou!
Schimb caiet studentesc A4 cu Audi similar.
claz
Consilier
 
Mesaje: 319
Membru din: Lun Aug 14, 2017 7:08 pm
Localitate: Brasov
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1329 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde claz » Mar Iun 26, 2018 11:23 am

Meniul si preturile de la San Antonio. Mancare excelenta!
Am comandat pentru copil ciorba de peste si supa de pui, amandoua delicioase!
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Schimb caiet studentesc A4 cu Audi similar.
claz
Consilier
 
Mesaje: 319
Membru din: Lun Aug 14, 2017 7:08 pm
Localitate: Brasov
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1329 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Taverne in Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori